مدل کف پوش چوبی دوست دار محیط زیست در طرح های بسیار شیک

 کفپوش های چوبی لمینیت با طرح و مدل و سایز متنوع مدتی است که جای موکت و فرش را در دکوراسیون بسیاری از خانه ها گرفته اند.  

استفاده از کفپوش چوبی لمینت باعث میشود دکوراسیون خانه حالتی طبیعت گونه بگیرد و خیلی محاسن دیگر باعث شده اقبال عمومی نسبت به کفپوش لمینیت بیشتر باشد.

طرح مدرن ، نظافت آسان ، نصب ساده ، ضخامت و رنگ و طرح های متفاوت و متنوع و خیلی موارد دیگر از محاسن این کفپوش های جدید است.

انتخاب مدل کف پوش چوبی می تواند در بعضی از مواقع به موضوعی خسته کننده و چالش برانگیز تبدیل شود. بخصوص اگر شما جزء افراد دوست دار طبیعت و محیط زیست باشید، به دنبال مدل هایی خواهید گشت که به اصطلاح سازگار با محیط زیست بوده و در پروسه ساخت و نصب از مواد مضر شیمیایی در آنها استفاده نشده باشد. البته هم اکنون شرکت هایی هستند که ادعا می کنند محصولات تولیدیشان کاملا سبز بوده اما وجود بعضی از چسب های سمی و شمیایی در ساخت و .نصب این کف پوش ها، موضوع را کمی خدشه دار می کند.

 شاید شما هم به ذهنتان خطور کرده باشد که آیا اصلا کف پوش های چوبی سازگار با محیط زیست هم وجود دارند یا خیر؟ یا مدل هایی که از چسب های سمی مضر در آنها استفاده نشده باشد؟

 در مورد چسب های غیرسمی، کف پوش های چوبی کاملا طبیعی بهترین انتخاب شما خواهد بود. موقعی که صحبت از ترکیب های شیمیایی و مواد فرمالدئیدی می شود چوب طبیعی می تواند ایمن ترین گزینه باشد. زمانی که می خواهید در مورد غیرسمی بودن چوب اطمینان حاصل کنید باید از فروشنده در مورد میزان نشر گاز فرمالدئید سوال کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی میزان انتشار گاز کف پوش های چوبی باید پایین تر از ۰/۰۴۲ پی پی ام باشد، یعنی در هر ۱ میلیون لیتر از هوا فقط باید ۴۲ هزارم لیتر از این گاز وجود داشته باشد. شاید چیز عجیبی باشد که از هر فروشنده ای در مورد این مسائل سوال کنید اما در هر صورت برای این که مطمئن شوید باید تحقیقات لازم را انجام دهید. برای مثال شرکت های وجود دارند که کف پوش های چوبی خود را با میزان نشر بالای فرمالدئید عرضه می کنند بدون اینکه اطلاعی از این مورد خطرناک به خریدار خود بدهند.


}