نحوه انتخاب صحیح كاغذ دیواری

انتخاب یك كاغذ دیواری صحیح و خوب كاری سخت و هراسناك است؛ به خصوص اگر قبلا این كار را انجام نداده باشید. دلیل سختی انتخاب کاغذ دیواری این است كه تنوع بیشماری از كاغذ دیواری از لحاظ طرح و رنگ و هم‌چنین جنس پشت كاغذ دیواری در بازار موجود است كه باید از بین این تنوع بیشمار، مناسب‌ترین گزینه را برای دكوراسیون خانه خود انتخاب و استفاده كنید.


یكی از مهم‌ترین دلایل استفاده از کاغذ دیواری این است كه طرح‌ها و رنگ‌هایی كه به وسیله كاغذ دیواری می‌توان روی دیوار به وجود آورد، در حقیقت با  نقاشی دیوارها غیرممكن است.

كاغذ دیواری را می‌توان به نحوه‌های مختلف روی دیوارهای یك فضا نصب كرد. برای مثال می‌توان تمام دیوارها را با یك مدل كاغذ دیواری پوشش داد یا برای برجسته كردن نقطه كانونی، تنها یك دیوار اتاق را كاغذ دیواری كرد؛ هم‌چنین می‌توان برای هر دیوار، از كاغذ دیواری با طرح‌های متفاوت استفاده كرد.

راه دیگر برای انتخاب کاغذدیواری این است كه ابتدا به رنگ‌های موجود، نوع كف‌پوش و سبك دكوراسیون خانه خود و وسایل و مبلمان موجود در دكوراسیون خانه‌تان توجه و تعیین كنید كه در اصل آنها دارای چه سبك و جلوه‌ای هستند؛ سپس به دنبال كاغذ دیواری متناسب با همان سبك بروید.

فكر كردن به مبلمان و وسایل موجود در خانه، عناصر دكوراتیو و موكت یا دیگر كف‌پوش‌های موجود در فضا نیز ایده خوب دیگری است. برای مثال اگر در خانه خود كاناپه‌ای سبز رنگ در اتاق نشیمن دارید، مسلما انتخاب یك كاغذ دیواری صورتی می‌تواند تخریب كننده دكوراسیون فضا باشد. كاغذ دیواری باید متناسب و هماهنگ با رنگ و سبك وسایل موجود در فضا باشد.

انواع كاغذ دیواری

این مهم است كه در مورد رایج‌ترین انواع كاغذ دیواری های موجود، در هنگام خرید اطلاعاتی داشته باشید. اساسا كاغذ دیواری هایی كه دارای پوشش وینیل هستند بادوام‌ترین انواع كاغذ دیواری ها محسوب می‌شوند. این نوع از كاغذ دیواری ها هم‌چنین قابل شست‌وشو و ضد آب هستند.همین نوع از كاغذ دیواری خود به دو نوع تقسیم می‌شود: نوع اول در قسمت پشت كاغذ دیواری دارای لایه‌ای از وینیل است و نوع دوم دارای لایه‌ای از وینیل در قسمت روی كاغذ دیواری است كه مسلما نوع دوم دوام بیشتری دارد. نوع اول قابل شست‌وشو و ضد آب است و راحت‌تر از روی دیوار كنده می‌شود. بنابراین نوع دوم كاغذ دیواری های دارای پوشش وینیل، می‌توانند مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب باشند.

(قیمت پارکت- قرنیز پی وی سی- قیمت پارکت لمینیت- کفپوش- پارکت- کفپوش پی وی سی- پارکت وروکس فلور- فروش پارکت- دکوراسیون داخلی- پارکت چیست؟ پارکت آلمانی- تفاوت میان کفپوش و لمینیت پارکت چیست؟ پارکت لمینیت- تفاوت لمینیت و کفپوش- قرنیز- نصب پارکت- پارکت ترکیه ای- قرنیز تمام پی وی سی- اسپوتا نوین چوب- قرنیز روکش پی وی سی - طراحی داخلی- نصب پارکت لمینیت)
}