تازه های دکوراسیون داخلی 4

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی خانه و یا محیط های اداری و یا مراکز تجاری یکی از نکات مهم است. آنقدر مهم که طراحان داخلی و معماران تلاش می کنند تا در این زمینه نهایت دقت و توجه خود را بکار ببرند تا با استفاده بهینه و صحیح از طیف رنگ های متنوع و مناسب برای هر محیط بهترین استفاده را از فضای موجود ببرند.
به همین جهت با توجه به اهمیت این مسئله نکات مهم در زمینه انتخاب رنگ در دکوراسیون و فضاسازی منزل را به شما معرفی می کنیم:


آماده سازی دیوارها پیش از انتخاب رنگ:

در ابتدا باید کلیه نقاط روی دیوارها جهت رنگ زدن آماده شوند به این ترتیب که کلیه اشیاء تزیینی از قبیل تابلوها و عکس ها و میخ های نگهدارنده آنها همگی باید از دیوارها برداشته شوند. سپس با استفاده از گچ و یا مواد پر کننده دیگر سوراخ های دیوار گرفته شود و در نهایت با استفاده از سنباده اثر شکاف های پر شده از بین بروند و دیوار آماده رنگ زدن شود.


انتخاب رنگ:

نکته مهم دیگر انتخاب رنگ برای دیوارهاست. اینکه بر روی دیوارهای خانه از چه رنگ هایی می خواهید استفاده کنید، رنگ مورد علاقه چه رنگی است و اینکه منزل و یا فضای مورد نظر شما کوچک است یا بزرگ.


در نهایت با در نظر گرفتن این معیارها و ایجاد یک هماهنگی بین طیف رنگ های مورد علاقه شما و رنگ هایی که امکان استفاده از آنها وجود دارد، می توانید به رنگ دلخواه خود برسید و از آن استفاده کنید.


یکی از راه های دیگر این است که یک بخش کوچک از یکی از اتاق ها و یا سالن های خانه را به رنگ مورد نظر خود دربیاورید و سپس به دقت نگاه کنید که در طول مدت شبانه روز و هنگام روز و یا شب در ساعت های مختلف با مقدار نور متفاوت آن بخش از خانه با رنگ استفاده شده، بازتاب مناسبی از نور را دارد و زیبایی و آرامش را در محیط خانه شما ایجاد می کند یا خیر.


البته می توانید جهت اینکار از کارشناسان و افراد صاحبنظر در زمینه معماری داخلی نیز کمک بگیرید.

تازه های دکوراسیون داخلی


کیفیت رنگ:

یکی از نکاتی که متاسفانه بسیاری از افرادی که خانه جدید خریداری می کنند، توجه چندانی به آن نمی کنند، کیفیت رنگ های مورد استفاده است. از آنجایی که رنگ های بکار رفته در ساختمان ها و مراکز مسکونی و یا تجاری و اداری در واقع مواد شیمیایی هستند، کیفیت و دوام آنها اهمیت زیادی دارد.
انتخاب یک رنگ با کیفیت و مقاوم در برابر اشعه ماورابنفش اهمیت زیادی دارد.


استفاده از بهترین ابزارها:

چه خود شما اقدام به رنگ آمیزی منزل خود کنید و چه از افراد دیگر بخواهید که این کار را برای شما انجام بدهند، در هر صورت دقت کنید که لوازم و وسایل مورد استفاده از قبیل برس ها و غلتک های رنگ از بهترین ها باشند. به این ترتیب می توانید با استفاده از رنگ های درجه یک و لوازم مناسب بهترین نتیجه را بگیرید.


انتخاب پایه های رنگ متناسب با آن فضا:

انتخاب پایه رنگ متناسب با هر بخش از فضای خانه نیز اهمیت زیادی دارد. برای مثال پایه رنگ های بکار رفته برای نمای بیرونی منزل و یا ساختمان باید طوری باشد که مقاوم در برابر اشعه ماورابنفش نور خورشید باشد و یا پایه رنگ های دستشویی و حام باید به دلایل بهداشتی ضد میکروب و باکتری باشند.


به این ترتیب با رعایت موارد نام برده می توانید یک تغییر و تحول اساسی در منزل خود با رنگ زدن صحیح و اصولی دیوارها ایجاد کنید. تغییر و تحول دکوراسیون خانه و یا بازسازی آن کاری است حیاتی که معمولا توصیه می شود هر چند سال یکبار صورت گیرد. به خصوص در خانه های قدیمی.

}