انواع مختلف کفپوش های چوبی

یکی از مهم ترین بخش های بازسازی خانه می تواند عوض کردن کفپوش آن باشد. امروزه صاحبان خانه ها انتخاب های متعددی برای کفپوش خانه هایشان دارند از سنگ و سرامیک گرفته تا خرید کفپوش هایی مانند پارکت لمینت و یا پارکت چوبی. در این مقاله ما در مورد انواع کفپوش های چوبی پارکت لمینت به بررسی پرداختیم که هم نسبت به کفپوش های دیگر، ارزان ترند هم زیباتر و دوام بیشتری دارند و نصب آنها نیز آسان است. از این رو خرید پارکت لمینت بسیار بهتر و به صرفه تر از کفپوش های دیگر است. (البته در بخش های گذشته درباره انواع پارکت و انواع لمینت ها جهت اطلاع و آشنایی هر چه بیشتر شما علاقه مندان، نوشته ایم )
انواع کفپوش های چوبی موجود در بازارهای جهان عبارتند از:

انواع مختلف کفپوش پارکت چوبی

- کفپوش مهندسی (Engineered Flooring) :
کفپوش های پارکت لمینت مهندسی، از انواع جدید کفپوش های چوبی هستند که جالب است پیش از آنکه در بازارهای محلی شرکت های سازنده معروف شوند، بدلیل کیفیت بالا، در سطح جهان مطرح شدند. هر تایل این نوع کفپوش های چوبی، از چوب، تخته چند لا و MDF درست شده است. دلیل محبوبیت و پرطرفدارتر بودن این نوع کفپوش ها در سالهای اخیر به دو دلیل اصلی بوده: 

1) به دلیل کیفیت ساخت بالا، می تواند بر روی هر سطحی نصب و استفاده شود حتی سطوحی که کف آنها دارای نم و رطوبت است. این مسئله برای کسانی که منزل شان در نواحی مرطوب است (از جمله شمال ایران) و علاقه مند به استفاده از کفپوش های چوبی هستند، موقعیت مناسبی است. قبلا امکان نصب و استفاده از پارکت های چوبی در چنین مناطقی وجود نداشت. 
2) ارزان تر بودن و مناسب تر بودن: کفپوش های مهندسی، برای مکان های مختلف با کاربری های متفاوت بسیار مناسبند. نصاب پارکت لمینت می تواند پس از نصب، براحتی می تواند راهنمایی های لازم را در زمینه هماهنگ کردن دکور و سایر اجزاء خانه با این کفپوش چوبی بدهد. 

انواع مختلف کفپوش های چوبی
- کفپوش Solid Flooring :
این نوع کفپوش های چوبی، در واقع مدلهای قدیمی تر پارکت چوبی بودند که از لحاظ دوام و مقاومت در برابر حرارت، رطوبت، گرما، خش و غیره مقاومت کمتری نسبت به کفپوش مهندسی داشتند. قطعات تایل های آنها یکسره از چوب درختانی مانند چوب بلوط یا چوب گردو ساخته می شدند. تخته های این نوع کفپوش چوبی حداقل 100 سال است که در بازارهای جهان خرید و فروش شده و مورد استفاده مصرف کنندگان قرار می گیرد. البته همانطور که گفتیم با ورود کفپوش چوبی نوع مهندسی دیگر این نوع کفپوش های پارکت لمینت، قدیمی شده اند. با این وجود پرطرفدار بودن این نوع کفپوش ها و خرید پارکت لمینت Solid Flooring توسط مشتریان، عمدتا به دلایل زیر بوده است: 

1) طول زیاد: به دلیل اینکه برای ساخت تایل های این نوع کفپوش ها، بطور کامل از قطعات اصلی چوب درختان استفاده می شد، اغلب به عنوان یک کفپوش قوی و با دوام شناخته می شدند. برخی از صاحبان خانه ها این نوع کفپوش ها را انتخاب می کردند تا محصولی با دوام تر و با امکان پشتیبانی و تعویض قطعات داشته باشند.

2) انتخاب مطمئن: برای اینکه کفپوشی داشته باشید که برای سالها دوام بیاورد و در برابر گرد و خاک و یا گذاشتن فرش، مبلمان و یا هر وسیله ای بر روی سطح آن مقاوم بوده و دوام مناسبی داشته باشد از این کفپوش  می توان استفاده کرد. همچنین امکان پولیش زدن و براق سازی آن به ساده گی بعد از چند سال وجود دارد. 

انواع کفپوش چوبی solid
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و خرید پارکت لمینت، خرید پارکت چوبی، قرنیز، کاغذ دیواری، فوم پارکت و سایر محصولات در این زمینه و همچنین مشاوره جهت نصب آنها با همکاران ما در اسپوتا نوین چوب در تماس باشید.

}