آنچه درباره پارکت لمینت باید بدانید

استفاده از پارکت لمینت، به عنوان یک کفپوش می تواند بسیار مفید باشد و تاثیر مثبتی بر روی محیط خانه و یا محل کار بگذارد. چیزی که همیشه به مشتریان و علاقه مندان به داشتن یک فضای شاد و زیبا توصیه کرده ایم. اما در این میان، یک سری نکاتی هستند که دانستن آنها می تواند کمک زیادی به مشتریان و خریداران این کفپوش ها کند و در بعضی زمینه ها از جمله نصب و نگهداری هم خیال شان راحت شود:

آنچه باید در مورد پارکت لمینت بدانید


1- برای نصب پارکت لمینت، نیازی به استفاده از چسب نیست چون این کار با کمک شیارهایی که در اطراف حاشیه های پارکت لمینت بصورت نر و ماده، قرار دارند، انجام می شود. به این شیارها "کلیک" گفته می شود و نقش مهمی در استحکام کفپوش دارند. در واقع در متراژ بالای کفپوش، پارکت لمینت های استفاده شده تعدادشان بیشتر بوده که باعث افزایش وزن سطح کفپوش ومی شود. در نهایت همین افزایش وزن کف، موجب می شود که براحتی تایل های پارکت لمینت (قطعات مستطیل شکل هر قطعه) براحتی سر جای خود قرار داشته باشند و نیازی به استفاده از چسب نیست.


2- کفپوش پارکت لمینت، موجب خراب شدن کف زیرین نمی شود. چون همانطور که در بخش اول نوشتیم، برای نصب پارکت لمینت های جدید هیچ نیازی به استفاده از چسب نیست و هر زمانی که خواستید از آن خانه اسباب کشی کنید، براحتی تایل ها را از جا کنده و به محل جدید می توانید ببرید و نصب کنید. در هر یک از این مراحل، هیچ آسیبی به لایه زیرین وارد نمی شود.


3- خوشبختانه قطعات کفپوش پارکت لمینت را براحتی می توانید بارها از محل قبلی جمع کرده و در مکان های دیگر نصب و مورد استفاده قرار داد. در این زمینه محدودیتی وجود ندارد ودر صورت رعایت مسائل ایمنی از طرف نصاب، همه چیز به خوبی پیش می رود.


4- یکی از مزایای پارکت لمینت این است آنها تا حد زیادی عایق صدا و حرارت نیز هستند. چون فومی که در هنگام نصب این کفپوش ها، در لایه زیرین قرار داده می شود، تا حد زیادی مانع از انتقال صدا به طبقه پایین می شود. همچنین در برابر نفوذ حرارت و برودت هم، این فوم به خوبی نقش یک عایق را ایفا می کند. این نکته به خصوص برای کسانی که در منزل و یا محیط هایی چون کتابفروشی از پارکت لمینت استفاده می کنند، بسیار مهم و کمک موثری می باشد.


5- در حال حاضر بهترین پارکت لمینت های موجود در بازار ایران، پارکت لیمنت های آلمانی هستند و در بین آنها هم پارکت لمینت آلمانی وروکس کیفیت بالاتری دارد.


6- پارکت لمینت های جدید، نسبت به آب، رطوبت و گرما در مقایسه با پارکت چوبی مقوام تر و با دوام ترند.


7- نصب کفپوش پارکت لمینت نسبت به کفپوش های دیگر، بسیار سریع انجام می شود. به طور میانگین نصب آنها در فضایی با مساحتی در حدود 200 متر مربع، ظرف یک یا نهایتا دو روز صورت می گیرد. در صورتی که نصب کفپوش های دیگر معمولا چند روز به طول می انجامد.


8- تمیز کردن و نظافت سطح کفپوش پارکت لمینت بسیار آسان است و براحتی انجام می شود.


9- بعد از پایان نصب، می توان با کمی نظافت محیط منزل را برای گذاشتن وسایل خانه آماده کنید و بر خلاف پارکت های چوبی قدیمی، خوشبختانه نیازی به لاک گیری درزهای تایل ها نیست.


10- قیمت پارکت لمینت، نسبت به سهولت نصب، دوام و زیبایی خاص شان در قیاس با سایر کفپوش ها، بسیار مقرون به صرفه تر است.


11- استفاده از پارکت لمینت، از نظر سهولت نصب، دوام و زیبایی خاص شان در قیاس با سایر کفپوش ها، بسیار مقرون به صرفه تر است.


12- پارکت لمینت ها، دارای تنوع زیادی از نظر رنگ و شکل شیارها هستند و مشتریان با هر سلیقه ای که داشته باشند می توانند نوع مورد نظرشان را براحتی پیدا کرده و سفارش دهند.


13- بیشتر پارکت لمینت ها، دارای طرح های دو بعدی هستند ولی در حال حاضر، پارکت لمینت های سه بعدی هم در بازار موجودند.


}