می خواهید بدانید رنگ ها چه می گویند؟ با روانشناسی رنگ ها آشنا شوید

اگر می خواهید در خانه یامحل کسب و کارتان، فضایی شیک، مدرن و با دکوراسیون مناسب داشته باشید، در کنار اقداماتی مانند خرید پارکت لمینت، استفاده مناسب و درست از روانشناسی رنگ ها هم می تواند در زمینه طراحی و پیاده سازی بهترین نوع معماری داخلی به شما کمک کند.


روانشناسی رنگ به افراد کمک می کند تا چه در محل کار و چه در خانه بهترین استفاده از فضاو معماری داخلی آن ببرد. بنا بر همین دلیل، افراد سعی می کنند تا در کنار سلیقه شخصی خود (مثلا علاقه به رنگ خاص) به دنبال استفاده از رنگ های مناسب در هر مکانی باشند و در این زمینه مطالعه و تحقیق کرده و یا از مشاوران با تجربه و متخصص در این زمینه استفاده کنند.


خوشبختانه تنوع رنگ کفپوش پارکت لمینت به حدی زیاد است که کسانی که قصد خرید پارکت لمینت و یا پارکت چوبی را دارند می توانند با بکار گیری رنگ های مختلف و متنوع در خانه، ترکیب جالب و زیبایی را ایجاد کنند.


مسلما داشتن خانه ای با رنگ های مناسب و یک دکور زیبا، می تواند در دراز مدت بر روحیه افراد تاثیر مثبت بگذارد. از این رو بهتر است پیش از اسباب کشی به خانه و یا محل کار جدید، این نکته را در نظر داشته باشید.


در هر بخش از خانه ترکیب رنگ اهمیت خاص خود را دارد. البته معمولا از رنگ های ملایم برای نقاشی در و دیوارها استفاده می شود. چرا که این رنگ ها می توانند براحتی با رنگ های دیگر سازگار شده و به اصطلاح set شوند.

می خواهید بدانید رنگ ها چه می گویند


رنگ پرده و نوع چیدمان منزل هم در این بین مهم است. ممکن است در خانه ای، برای اتاق پذیرایی و آشپزخانه از پرده های روشن استفاده شود ولی برای اتاق های خواب از پرده های تیره. دلیل آن هم این است که بکار گیری رنگ های روشن در سالن پذیرایی می تواند انرژی مثبت را در افراد بیشتر کند و به خصوص برای خانواده ها و یا پذیرایی از مهمان ها چنین فضایی مناسب تر است.


در مقاله دیگرمان "تمام رنگ ها از ترکیب این 3 رنگ ساخته می شوند" در مورد انواع رنگ ها و نوع کاربردهای آنها (شامل رنگ های اصلی، رنگ های مکمل، رنگ های خنثیو همچنین در مورد رنگ های گرم و رنگ های سرد و یا رنگ های غالب) نوشتیم که از شما دعوت می کنیم که در صورت تمایل، مقاله فوق را مطالعه کنید.
به یاد دشاته باشید که از رنگ های روشن و یا رنگ های تیره به درستی در خانه استفاده کنید چون هر کدام با داشتن مزایای خاص خود می توانند نقش موثری در فضای خانه داشته باشند. رنگ های تیره نور را جذب می کنند و اگر استفاده درستی از آنها در رنگ آمیزی دیوارها، پرده، کمدها و کفپوش شود می تواند تاثیری آرامش بخش در افراد بگذارد. به خصوص در جاهایی مانند اتاق خواب.


از طرف دیگر استفاده از رنگ های شاد و روشن می تواند انرژی افراد را بیشتر کند و به خصوص در نواحی که آفتاب کمتر است و یا جاهایی مانند پذیرایی و آشپزخانه استفاده از این رنگ ها - چه بصورت رنگ غالب و چه بصورت رنگ زمینه - می تواند کمک بزرگی به روحیه افراد ساکن در آن خانه کند.


البته استفاده درست و مناسب از روانشناسی رنگ ها و انتخاب کفپوش مناسب برای محل کار هم بسیار مهم است. حتما به فروشگاه ها، کافی شاپ ها گالری های هنری و یا آموزشگاه هایی رفته اید که از کفپوش چوبی در آنجا استفاده شده. مدیران و صاحبان این مراکز با خرید پارکت لمینت، هم کفپوشی زیبا و مناسب را انتخاب کرده اند و هم این کار در مشتریان، مراجعین و حتی پرسنل آن مکان هم تاثیر مثبت می گذارد. البته عناصر دیگر چیدمان و دکوراسیون داخلی هم بسیار مهم است. اگر در اینترنت کمی جستجو کرده باشید، حتما عکس های زیبا و جذابی از معماری داخلی ساختمان ها و شرکت های معروف و مهم بین المللی را می توانید پیدا کنید که فضاسازی و دکور آنها کاملا حرفه ای و استادانه طراحی و پیاده سازی شده است. در چنین شرکت هایی، به دلیل اهمیتی که برای بازدهی هر چه بیشتر کار پرسنل قائلند، بهترین رنگ آمیزی و دکوراسیون را بکار می برند تا پرسنل آن شرکت نه تنها احساس کوچک ترین خستگی و یا ناراحتی نکنند، بلکه هر روز با انرژی و روحیه بالایی سر کار خود حاضر شده و با دقت هر چه بیشتر در کار تمرکز کنند.


یکی از دلایل موفقیت این گونه شرکت ها همین راز ساده است.


}