چطور دکوراسیون خانه ای مدرن داشته باشیم؟

برای اینکه بدانیم و به درستی درک کنیم که چطور دکوراسیون خانه ای مدرن داشته باشیم، قدم اول داشتن شناخت درباره تک تک اجزای یک خانه و نحوه مدرن کردن فضای آنهاست. دکوراسیون خانه های ایرانی شامل دکوراسیون سالن پذیرایی و حال، دکوراسیون نشیمن، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون ورودی خانه و حتی دکوراسیون حمام و آشپزخانه هم می تواند در این میان تاثیرگذار باشد. برای مدرن کردن یک خانه می توان قدم به قدم و بخش به بخش نکات زیر را در نظر گرفت و این اقدامات را انجام داد:

چطور دکوراسیون خانه ای مدرن داشته باشیم

- دکوراسیون اتاق پذیرایی:
یکی از مهم ترین بخش های یک خانه حداقل از نظر مهمان ها اتاق یا سالن پذیرایی ست. توجه به تزیین و دکوراسیون داخلی پذیرایی، قطعا می تواند تاثیر بسزایی در روحیه افراد مقیم آن خانه و همچنین مهمانان بگذارد. لازم به ذکر است که برای ایجاد یک فضای نسبتا شاد و مدرن در این بخش از خانه نکات مهمی را باید به یاد داشته باشید: استفاده صحیح از مسئله روانشناسی رنگ ها، چیدمان درست مبل و اثاثیه، پاکیزگی و نظافت، بکار بردن وسایل و لوازم تزیینی مناسب، بکار گیری کفپوش مناسب (مانند خرید پارکت لمینت)، استفاده درست از کاغذ دیواری
هر یک از این مقوله ها بحث درازی را می طلبد اما بطور مختصر باید بگوییم که بکار گیری درست همه این روش ها در کنار هم می تواند موجب هر چه مدرن تر دیده شدن و بهبود دکور پذیرایی خانه شما شود. 

- دکوراسیون اتاق نشیمن:
در مقاله چگونه اتاق نشیمنی شیک و منظم داشته باشیم؟ به بسیاری از نکات مفیدی اشاره کردیم. بسیاری از این موارد با مواردی که در مورد اتاق پذیرایی نوشتیم دقیقا یکسان هستند (بدلیل کاربری مشابه این دو بخش) و البته در بعضی از خانه ها، این دو سالن عملا یکی هستند و در گوشه ای از اتاق نشیمن، بخش پذیرایی قرار دارد. لذا در چنین صورتی، صاحب خانه باید نهایت دقت را در چیدمان درست این بخش بکار ببرد و با چیدن صحیح اسباب و اثاثیه و مبلمان و میز و صندلی ها در جایگاه مناسب و همچنین هماهنگ کردن رنگ و نوع چیدمان و وسایل تزیینی آنها بتواند به بهترین نحو ممکن در عین استفاده بهینه از فضا، به هر چه زیباتر بنظر رسیدن آن کمک کند. به یاد داشته باشید که بخشی از آبروی میزبان در برابر مهمانان، ظاهر خانه و به خصوص دکور پذیرایی و نشیمن است.    

- دکوراسیون اتاق خواب:
اتاق خواب، فضای استراحت است و از طرف دیگر محیطی کاملا خصوصی است. بنابراین در آن می توان بنابر سلیقه شخصی، از انواع تزیینات و دکورهای جالب استفاده کنند. به ویژه برای دکور اتاق کودک و یا دکوراسیون اتاق پسر ها که با دکوراسیون اتاق دخترها قطعا فرق دارد. برای مثال، شاید یک پسر نوجوان علاقه مند باشد که در قسمتی از اتاقش، وسایل و لوازم کتابخانه اش و در بخشی دیگر لوازم بازی (مانند وسایل ورزش از قبیل توپ فوتبال، بسکتبال و در بخشی دیگر کنسول های بازی های ویدئویی به همراه DVD بازی هایشان و لوازم جانبی آنها را قرار دهد) و یا دوست داشته باشد که پوستر بازیکنان فوتبال را در اتاقش بچسباند. و برعکس دختر نوجوان تمایل داشته باشد که حتی الامکان اتاقش ساده ولی در عین حال منظم و زیبا بنظر برسد. این نکته بسیار اهمیت دارد که در هر صورت برای هر یک، چگونه و با چه نظم و ترتیبی دکور اتاق هایشان چیده شود. 

- دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی:
در این بخش از خانه هم دکور بسیار اهمیت دارد. استفاده از آیینه های بزرگ و یا متوسط تزیینی زیبا، جا حوله ای، سرویس کمد، کاشی و سرامیک های زیبا، انتخاب طرح مناسب روشویی و وان حمام مناسب، همه می تواند در ترکیب یک فضای مناسب برای حمام به شما کمک کند. در این زمینه می توانید از کمک طراحان داخلی و افراد صاحب تجربه در این زمینه کمک بگیرید. 

- دکوراسیون ورودی خانه:
این بخش جزء جاهایی بود که متاسفانه تا دهه های پیش در بسیاری از خانه ها، توجه چندانی به آن نمی شد و هنگام ورود یک غریبه اعم از مهمان و یا کسانی که جهت کاری به آن خانه رفت و آمد داشتند، تاثیر منفی بر ناخودآگاه ذهن آنها می گذاشت. اینکه درب وردی منزل شما چگونه طراحی و ساخته شده و چه رنگی دارد و هنگام ورود جا کفشی و لوازمی از راین قبیل در کجا گذاشته شده و آیا آیا جای آویزان کردن لباس هایی مانند کاپشن و یا کت و کلاه در همان ورودی قرار دارد یا خیر، همه هم هستند. سعی کنید ورودی منزل تان را به بهترین نحو ممکن ساده و در عین حال، مناسب حال مهمانان درست کنید.  

- دکوراسیون آشپزخانه:
آشپزخانه یکی از آن جاهایی است که دکوراسیون آن در وهله اول ممکن است چندان مهم بنظر نرسد اما از آنجا بسیاری از مادران ساعت ها در طول روز در آن مشغول به کار پخت و پز هستند و افراد دیگر خانه هم برای کمک و گاهی جابجا کردن مواد غذایی و یا خوراکی به آن رفت و آمد می کنند، بنابراین هر چه ظاهر آشپزخانه و چیدمان عناصر در آن ساده و در عین حال بهتر باشد تاثیر مهمی بر ذهنیت افراد آن خانه می گذارد. از طرف دیگر هنگام ورود مهمان ها هم ممکن است هر کدام حداقل یکبار برای کاری به این فضا قدم بگذارند. بنابراین در اینجا آبروی شما در خطر است و اگر آشپزخانه نامرتب، کثیف و یا دارای چیدمان درستی نباشد، مسلما تاثیر نامناسبی بر ذهنیت مهمان های شما خواهد گذاشت. با چیدن درست وسایل و لوازم آشپزخانه از قبیل یخچال فریزر، استفاده از بهترین کابینت ها، کفپوش مناسب، تزیینات مغناطیسی که به درب یخچال چسبانده می شوند و غیره می توانید فضای آشپزخانه را تا حد امکان بطور مناسبی بچینید. 

}