چگونه مناسب‌ترین كاغذ دیواری را بیابیم؟

یکی از مهم ترین انتخاب ها جهت انتخاب اجزای دکوراسیون خانه، انتخاب کاغذ دیواری برای خانه است. در حال حاضر به دلیل تنوع بالا، كاغذ دیواری های مختلف و متنوعی در بازار وجود دارند لذا حتما قبل از اینكه جهت خرید کاغذ دیواری اقدام کنید، بهتر است از قبل طرح و ایده هایی مطابق با سلیقه و نظر خود و سایر اعضای خانواده در ابتدا در ذهن داشته باشید و بدانید كه چه کاغذ دیواری برای دکور خانه می‌خواهید. البته برای این كار می توانید از بسیاری از وب‌ سایت‌های تخصصی در زمینه دكوراسیون خانه و مجلات ایده بگیرید. در بسیاری از این مجلات و یا وب سایتها ممکن است بتوانید نوع طرح و رنگ کاغذ دیواری مناسب برای دكور خانه و یا فضای مورد نظرتان را پیدا کرده و سپس با خیال راحت بتوانید اقدام به خرید و نصب آن در محل مورد نظر کنید.


البته یک مسئله مهم جهت انتخاب کاغذ دیواری هماهنگ کردن آن با دکوراسیون و بطور خلاصه فضای خانه است . برای این کار باید به بسیاری از المان های تشکیل دهنده ظاهر خانه از قبیل رنگ‌ها، كف‌پوش (مثلا کفپوش پارکت چوبی و یا کفپوش پارکت لمینت)، سبك دكور خانه، چیدمان وسایل و مبلمان خانه توجه کنید که این امر بسیار مهم و حیاتی است. فراموش نکنید که یکی از اولین قدمهای انتخاب صحیح یك كاغذ دیواری هماهنگی آن با فضای دكوراسیون است و در صورت اشتباه در این انتخاب، ممکن است کل دكوراسیون بهم بریزد و نتیجه مطلوبی در این میان حاصل نشود. برای مثال، اگر سبک دكوراسیون خانه شما از نوع ساده ولی مدرن است، استفاده از کاغذ دیواری گل‌دار مناسب نیست و ممکن است موجب زشت شدن و ایجاد ترکیب نامناسب در فضای خانه شما بشود.

چگونه مناسب ترین کاغذ دیواری را بیابیم


با استفاده از روانشناسی رنگ ها تا حد زیادی می توانید از بکار بردن رنگ در خانه و انتخاب اجزای مهم دکور آن مانند کاغذ دیواری، در نظر گرفتن رنگ و جنس میز، صندلی، مبلمان و سایر لوازم بکار رفته در خانه و همچنین عناصر دكوراتیو و مسئله کفپوش خانه (کفپوش چوبی، سنگ، موکت، فرش و غیره) نیز می تواند به شما در این زمینه کمک کند. مسلما در فضایی که مبلمان قهوه ای رنگ در آن هست، انتخاب كاغذ دیواری زرد یا قرمز شاید چندان مناسب نباشد. این نکته را در هر صورت به یاد داشته باشید که كاغذ دیواری مورد نظر شما در نهایت باید با رنگ ها و سبک وسایل و چیدمان خانه تا حد زیادی هماهنگ باشد.


در صورت امکان، برای انتخاب بهتر کاغذ دیواری، می توانید هنگام خرید با خودتان یک یا چند نمونه از رنگ های بکار رفته در محیط خانه را با خود ببرید تا نه تنها بتوانید با دید بازتر و بهتری دست به انتخاب بزنید بلکه حتی شاید بتوانید راحت تر از فروشند کمک بگیرید و با دیدن آلبوم کاغذ دیواری و بررسی دقیق تر نمونه رنگ مورد نظر شما، بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری


در مجموع بهتر است این موارد را در هنگام انتخاب کاغذ دیواری رعایت کنید:

• رنگ و جنس کفپوش خانه (پارکت لمینت، موکت، فرش، پارکت چوبی، سرامیک و...)
• محل نصب کاغذ دیواری (پذیرایی، سالن هال، اتاق خواب)
• رنگ سقف پنجره، درب و دیوار ها
• چیدمان و ترکیب رنگ های بکار رفته در مبلمان و میز و صندلی ها
• نوع کاغذ دیواری مورد نظر راه راه، طرح‌های هندسی یا ساده و یا خلوت یا شلوغ

}