دکوراسیون آپارتمانهای کوچک برای زوجهای جوان !

بسیاری از زوج های جوان، مدتی بعد از ازدواج به مکان دیگری نقل مکان می کنند و از خانواده دور می شوند. در این بین به دلایل مالی بسیاری از آنها به آپارتمان های کوچک و جمع و جور می روند. اما دکوراسیون این خانه های آپارتمانی مسئله ای است که بسیاری از زوج های جوان به آن توجه دارند. در فضاهای کوچک آپارتمانی، جوانان باید نکات خاصی را مد نظر داشته و مورد توجه قرار بدهند تا بهترین استفاده را از محیط زندگی شان ببرند. در یان بخش اشاره ای خلاصه و مفید به این موارد داریم با امید به اینکه برای زوج های جوان تازه ازدواج کرده، مفید باشند:


دکوراسیون آپارتمان های کوچک برای زوج های جوان


1-انتخاب مناسب کفپوش:

در دهه ای اخیر بسیاری از جوانان به دنبال تغییر دکوراسیون محل زندگی و حتی محل کار خود بوده اند. به خصوص عوض کردن چیدمان منزل از جمله رنگ آمیزی در و دیوارها و استفاده از کفپوش هایی مانند پارکت لمینت که اکنون جایگزین پارکت چوبی های قدیمی شده اند. استفاده از این نوع کفپوش های چوبی در محیط زندگی زوج های جوان بسیار مناسب و شیک است. البته مسئله انتخاب رنگ و طرح پارکت لمینت را هم نباید فراموش کرد. همانطور که در مقالات قبلی گفتیم استفاده از کفپوش پارکت لمینت با رنگ تیره فضا را کوچک تر و جمع و جور تر و از طرف دیگر استفاده از پارکت لمینت های رنگ روشن موجب بزرگتر جلوه دادن فضای خانه می شود. از این رو بسیاری از جوانان به خصوص آنهایی که در خانه های کوچک آپارتمانی زندگی می کنند، از کفپوش های رنگ روشن استفاده می کنند.


2- مبلمان منزل:

مسئله خرید مبلمان و انتخاب بهترین نوع آن برای فضای آپارتمان های کوچک نیز بسیار مهم است. از آنجایی که در خانه های کوچک، کمبود فضا برای پذیرش مهمان ها وجود دارد بنابراین تا جای ممکن، از مبلمان و کاناپه های کوچک تر و جمع و جورتری استفاده کنید. به خصوص مبل و کاناپه هایی بی دسته و یا دسته دار کوچک. به یاد داشته باشید که با صرفه جویی در این زمینه امکان پذیرش تعداد بیشتری از مهمان ها را خواهید داشت و با گذاشتن صندلی های بیشتر در کنار مبل می توانید حداکثر استفاده از فضا را ببرید.


3- جمع و جور کردن وسایل غیر ضروری:

بسیاری از وسایل غیر ضروری مانند لوازم ورزشی، مجلات، برخی عکس ها، کتاب ها و غیره جزء وسایلی هستند که لازم نیست در گوشه و کنار خانه پیدا شوند بلکه می توانید آنها را در گوشه ای از کتابخانه و یا انباری قرار دهید. فراموش نکنید که در خانه های آپارتمانی فضا محدود است و وسایل غیر ضروری که هر روز با آنها در خانه سر و کار ندارید، لازم نیست در سالن هال، پذیرایی و حتی در اتاق ها باشند.


4- وسایل تزیینی:

استفاده از وسایل تزیینی و یادگاری مانند تابلوهای عکس عروسی، اشیاء تزیینی زیبا می تواند زینت بخش خانه شما باشد. البته در این کار اصلا افراط نکنید و حواستان باشد که با نصب و استفاده بیش از حد از این اشیاء و لوازم، بیش از حد محیط سالن هال یا پذیرایی را اشغال نکنید.


5- استفاده صحیح از رنگ ها:

از رنگ های مناسب در دکور خانه استفاده کنید. به خصوص رنگ های ملایم و یا روشن دراتاق ها و پذیرایی و همچنین در مورد بکار گیری لوازم منزل تا حد امکان از لوازمی که رنگ های متنوع و شاد دارند استفاده کنید.


6- فضای پرت:

فضای پرت در بسیاری از خانه ها وجود دارند اما نکته مهم اینجاست که از چنین فضاهایی چطور می توان بیشترین استفاده را کرد. یک راه این است که برخی لوازمی که احتیاج ندارید ولی فضای مناسبی هم برای قرار دادن آنها در اختیار ندارید، را می توانید در آنجا بگذارید.

}