اصول دکوراسیون حمام

حمام از قدیم یکی از اجزای مهم خانه بوده بطوری که از دوران باستان به این بخش از خانه توجه زیادی می شده. بطوری که اصول دکوراسیون حمام، به دلیل اهمیت آن در طول قرنها، مورد توجه معماران و متخصصین این علم بوده و در یک قرن گذشته هم طراحان داخلی در این زمینه کارهای زیادی انجام داده و با بکار گیری عناصر مختلف و همچنین تزئینات گوناگون سعی می کنند، محیط و دکور حمام را تا جای ممکن مدرن و شیک کنند.
البته کاربری و نوع استفاده از فضای حمام هم در طول قرن های گذشته تا حد زیادی فرق کرده است بطوری که در قرنهای گذشته از حمام حتی به عنوان انباری هم استفاده می شد و بعضی از وسایل اضافی خانه را هم در آن قرار می دادند. اما امروزه این مسئله بسیار فرق کرده است و نه تنها محل استحمام بلکه محل آرامش و به اصطلاح ریلکس کردن نیز هست.

اصول دکوراسیون حمام


به همین جهت طراحان دکوراسیون حمام با تمام توان خود سعی می کنند بهترین فضا را برای این محیط ایجاد کنند و با استفاده از عناصر مختلف و المان های گوناگون، محیط حمام را به بهترین نحو ممکن طراحی کنند. از جمله طراحی مناسب وان حمام، دیواره جدا کننده آن، آیینه ها، استفاده از کابینت و قفسه های مخصوص حمام، دیزاین و طراحی دستشویی، کفپوش مناسب حمام، نصب هواکش و غیره. همه اینها در زمینه دکور حمام مهم هستند و در صورت عدم توجه به هر یک از آنها، تعادل رنگ ها و دیزاین حمام بهم می خورد.


در این میان مسئله کفپوش حمام نیز مهم است. در گذشته نمی شد از کفپوش های چوبی مانند پارکت چوبی استفاده کرد، اما اکنون با ورود پارکت لمینت های با دوام و مقاوم (نوع مهندسی) از چنین کفپوش هایی می توان در برخی از حمام ها استفاده کرد. البته مسئله رطوبت هم در این میان مهم است.

اصول طراحی دکور حمام


امروزه اهمیت طراحی حمام به جایی رسیده است که در بسیاری از خانه های بزرگ در کنار وان حمام و دستشویی آن، سونا و جکوزی هم قرار داده شده. بطوری که از چنین حمام هایی می توان برای تفریح و سرگرمی و استراحت استفاده کرد. هر چند که عده کمی از افراد چنین امکاناتی در حمام خانه هایشان دارند بطوری که حتی بیشتر افراد ثروتمند هم در خانه هایشان سونا و جکوزی ندارند و اگر هم دارند کاملا جدا از محیط خانه است.


در پایان این را بخاطر داشته باشید که این مهم نیست که متراژ فضای خانه شما چقدر است و چگونه می خواهید از حمام استفاده کنید. بلکه با هر سلیقه ای که دارید و در هر جایی که زندگی می کنید، می توانید با استفاده از کاشی و سرامیک های زیبا، آئینه های تزئینی حمام و کابینت های زیبا براحتی می توانید رنگ ها و المان های مختلف حمام را در کنار هم بچینید و یک ترکیب زیبا را ایجاد کنید.

}