انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام

هنگام انتخاب و رعایت اصول دکوراسیون حمام و کفپوش مناسب برای آن نکاتی مانند کیفیت، سایز، رنگ، الگو، طرح و بافت را باید در نظر داشته باشید.
بهترین حالت این است که پیش از نصب کامل کفپوش اول آنرا امتحان کنید به این صورت که بخشی از تکه های آنرا در قسمتی از کف حمام نصب کنید و بعد در صورتی که تمایل داشتید کل کف حمام را از آن کفپوش (اعم از سرامیک و غیره) را با آن کفپوش بپوشانید. معمولا از پارکت لمینت به دلیل اینکه از چوب ساخته می شود کمتر به عنوان کفپوش حمام استفاده می شود.

انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام


البته در بین سرامیک های موجود در بازار سرامیک های شیار دار دارای امنیت بیشتری هستند و هنگامی که فرد با بدن خیس بر روی آنها قدم می گذارد، احتمال لیز خوردن بر روی آنها بسیار کم و ناچیز است. معمولا جهت بالتر بردن ایمنی در حمام، توصیه می شود که از کفپوش های دو لایه حاوی لتکس در جاهایی مثل اطراف وان حمام استفاده و بکار برده شود. همچنین در حمام هایی که کف آنها دارای شیب است، بهتر سات از سرامیک های مربعی شکل کوچک استفاده شود که علاوه بر زیبایی آنها، موجب می شود که امکان سر خوردن و شکستگی باز هم بر روی آنها کاهش یابد.


از طرف دیگر نوع سرامیک هایی هم که به کار می برید و همچنین رنگ آنها مهم است. چرا که برای مثال، زمانی که هر ردیف از کفپوش سرامیک یکی در میان رنگ خاصی (مثلا بصورت شطرنجی) است علاوه بر دیده شدن مناسب هر ردیف و تنوع رنگ، موجب می شود که این امکان را داشته باشد که هم در روز هم در شب نور با انعکاس مناسب نور فضای حمام را نورانی تر و شادتر کند. به خصوص اگر از رنگ های شاد مثل زرد، قرمز، سفید، آبی کمرنگ، سبز کمرنگ و غیره... استفاده شود.


به یاد داشته باشید که کلا در فضای حمام تا آنجا که می توانید سعی کنید از رنگ های شاد و روشن و یا ملایم استفاده شود. به خصوص برای کفپوش حمام.

}