اطلاعاتی راجب فرش و کفپوش

استفاده از فرش و قالی های زیبا در خانه، و پهن کردن آنها بر روی کفپوش چوبی زیبایی مانند پارکت چوبی و یا انواع پارکت لمینت می تواند زیبایی خاصی را برای خانه های ایرانی به ارمغان آورد. البته هماهنگ بودن شکل و طرح این کفپوش با دکور و نوع فضاسازی خانه هم تا حدودی در خانه های امروزی اهمیت دارد. از آنجا که فرش و قالی در فرهنگ ایرانی نقش عمده ای داشته، بنابراین حتی امروز هم دلایل متعددی برای استفاده از آن در منزل وجود دارد. پوشاندن قسمتی از کف خانه با فرش و قالی های زیبا وجود دارد. از جمله ایجاد فضایی گرم و راحت و همچنین ایجاد حس آرامش در مهمان ها هنگام قدم گذاشتن بر روی فرش است. این مسئله به ویژه در خانه هایی که دارای کفپوش چوبی و یا سرامیکی هستند، اهمیت زیادی دارد.


حتما این اتفاق برای شما هم افتاده که در سرمای پاییز و زمستان به منزل فردی رفته اید که کفپوش آنها سنگی و یا سرامیکی بوده و در بخش هایی از فضای خانه از هیچ کفپوش دومی جهت پوشاندن سطح آن استفاده نشده. هنگام راه رفتن و قدم گذاشتن بر روی چنین سطحی، مسلما احساس خوشایندی نخواهید داشت و احساس سرما می کنید. یکی از راه های برطرف کردن این مشکل، استفاده از کفپوش هایی مانند موکت، فرش و قالی است. البته استفاده از موکت در این مقوله مد نظر ما نیست ولی در خانه هایی که از کفپوش چوبی (مانند پارکت لمینت) استفاده شده، براحتی می توان در بخشهایی از خانه با استفاده از فرش و قالی، نه تنها جلوه زیبایی از هنر اصیل ایرانی را به خانه خود وارد کنید بلکه با استفاده بهترین فرش و قالی های زیبای درجه یک می توانید فضای منزل تان - به خصوص پذیرایی - را به بهترین نحو ممکن جهت پذیرایی از مهمان ها آماده و تزیین کنید. اطلاعاتی درباره فرش و کفپوش


به یاد داشته باشید که اگر انتخاب فرش به درستی صورت گیرد، استفاده از آن بر روی سطح پارکت لمینت (و یا سایر کفپوش های چوبی) می تواند زیبایی منزل شما را دوچندان کند.


شاید جالب باشد که بدانید فرش ایرانی نه تنها در کشور خودمان بلکه در بسیاری از کشورهای جهان، طرفداران زیادی دارد. برخی از قالی و یا فرش های دستباف ایرانی انقدر ارزشمند هستند که با قیمت های نسبتا بالایی در بازارهای جهانی فروخته می شوند. از طرف دیگر از آنجایی که فروش پارکت لمینت هم در سطح جهان بسیار بالاست و هر سال به تعداد افرادی که در خانه، محل کار خود از این کفپوش استفاده می کنند، بطور قابل توجهی افزایش پیدا می کند، ترکیب این دو یعنی استفاده از فرش و قالی در خانه هایی که کفپوش آنها پارکت لمینت است، یک ترکیب بسیار زیبا و بی نقصی را ایجاد می کند.


اغلب زمانی که می گویند وسیله ای دست ساز است، بلافاصله بیشتر افراد به مرغوبیت بالا و کیفیت آن توجه می کنند و علاقه مندان به آن، بیشتر به آن محصول توجه می کنند. یکی از چنین محصولاتی فرش و قالی است. به خصوص فرش های دست ساز ایرانی که از قدیم، کیفیت بالای آن مد نظر بوده و مورد توجه مشتریان ایرانی و خارجی بوده است. وسیله که نام دست ساز بروی آن می خورد همه به فکر کیفیت و قیمت بالای آن می افتند که در مورد فرش های دستباف ایرانی و شرقی این موضوع رنگ و اهمیت بسیار بیشتری دارد. معمولا فرش های دستباف از نخ های پشمی و ابریشمی تولید می شوند. به همین دلیل این نوع فرش ها راحت تر و بادوام تر هستند.

درباره فرش و کفپوش


البته هنگام خرید و نصب آن در منزل، بر روی کفپوش پارکت لمینت، باید نکات مهمی را نیز در نظر بگیرید. از جمله: جهت تزیین دکور اتاق با استفاده از فرش و قالی، باید به ابعاد فرش و همچنین فاصله آن نسبت به دیوار توجه کنید. در ضمن توجه داشته باشید که از فرش های دراز جهت پهن کردن در اتاق پذیرایی یا نشیمن استفاده نکنید و محل قرار دادن آنها را نزدیک دیوار قرار ندهید. بهتر است طوری فرش و یا قالی قرار بگیرد که وسط اتاق پذیرایی باشد و هنگام ورود افراد غریبه و یا مهمان ها به خانه، موقعیت مناسبی داشته باشد و زیبایی آن بیشتر به چشم بیاید.


در پایان مجددا تاکید می کنیم که در صورت استفاده از از کفپوش های با دوام و زیبایی مانند پارکت لمینت آلمانی وروکس و استفاده از فرش و قالی و پهن کردن آنها در خانه، می تواند فضای خانه شما را زیباتر و شادتر کند.


جهت دریافت جدیدترین اطلاعات در مورد پارکت چوبی، پارکت لمینت، قرنیز دیوار و کاغذهای دیواری با شرکت اسپوتا نوین چوب در تماس باشید.

}