راهنمای چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک به روش اصولی

اتاق یا سالن پذیرایی یکی از بخش های بسیار مهم و نمادین هر خانه است. بخشی که نه تنها به خود افراد آن خانه، بلکه به روابط اجتماعی آنها نیز مربوط است. به این دلیل نوع چیدمان دکوراسیون پذیرایی اهمیت خاصی دارد. در پذیرایی اعضای خانواده هنگام غرب و یا شب در کنار هم جمع می شوند و به صحبت با یکدیگر و یا تماشای تلویزیون مشغول می شوند. از طرف دیگر در سالن پذیرایی همانطور که از نامش پیداست، پذیرایی از مهمان ها صورت می گیرد.


بنابراین بخشی از آبروی شما نزد مهمانانی که به منزل شما می آیند، به نحوه طراحی و پیاده سازی دکوراسیون اتاق پذیرایی بر می گردد. هر چه طراحی و چیدمان این بخش از خانه زیباتر، دلنشین تر و راحت تر باشد افراد در آن احساس بهتری خواهند داشت. برعکس هر چه این فضا نامنظم تر، دلگیر تر و یا خسته کننده تر باشد تاثیر منفی در ذهنیت افراد خواهد داشت. به این نکته توجه کنید که ممکن است شما مدتها در خانه ای با سبک و معماری خاصی زندگی کرده و به آن نوع فضاسازی عادت کرده باشید و به برخی اشکالات و ایرادهای این فضا توجه چندانی نداشته باشید، ولی افرادی که به خانه شما قدم می گذارند، این ایرادها را براحتی شناسایی کرده و توجه آنها را جلب کند. به ویژه در یک اتاق پذیرایی کوچک. بنابراین در چیدمان و فضاسازی در چنین مکان هایی دقت لازم را داشته باشید.

راهنمای چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک به روش اصولی


استفاده از نکات مهم و کاربردی در زمینه روانشناسی رنگ ها، توجه به مسائلی از قبیل اینکه دیوارها چه رنگی شوند بهتر است؟ ، استفاده از انواع لمینت ها و یا بکارگیری ظرافت در تزیین خانه همه در کنار هم می توانند به شما جهت داشتن یک اتاق پذیرایی کوچک زیبا و مدرن کمک کنند.
ضمنا در این میان مسئله کاربردی بودن فضای پذیرایی را هم فراموش نکنید چرا که در این بخش از فضای خانه باید بیشترین استفاده از فضا را ببرید. از طرف دیگر در صورتی که دکوراسیون پذیرایی بطور کاربردی چیده نشده باشد، به مرور زمان زیبایی خود را از دست می دهد و به خصوص در زمانی که مهمان ها به خانه شما می آیند، ممکن است احساس مناسبی از بودن در آنجا نداشته باشند و همه چیز مطابق انتظارات شما پیش نرود.


در حال حاضر در برخی از خانه هایی که اتاق پذیرایی آنها کوچک است، بهتر است چیدمان و طراحی دکورها طوری عوض شوند که کاربردهایی بیشتر از تکیه دادن و تماشای تلویزیون داشته باشند. برای مثال، در چنین مواردی می توانید در صورتی که در خانه شما، آشپزخانه کوچک است و اتاق غذاخوری بطور مجزا وجود ندارد، یکی از گزینه های مناسب پیش روی شما انتقال میز ناهارخوری به اتاق پذیرایی است. البته در کنار این نکته، گاهی لازم است اقدامات دیگری را هم انجان دهید. برای مثال فضایی را جهت میز تلویزیون، کنسول بازی و سایر امکانات در نظر بگیرید و سعی کنید تا در بهترین گوشه آنها را قرار دهید. در صورت امکان تلویزیون را با استفاده از براکت دیواری و یا سایر تجهیزات جانبی به دیوار بچسبانید.

چیدمان دکوراسیون پذیرایی کوچک


همچنین استفاده بهینه از شومینه می تواند تا حدودی به شما کمک کند. بطوری که از فضاهای کنار شومینه و همچنین گوشه های خانه، حداکثر استفاده را ببرید. از طرف دیگر استفاده از مبل های مدولار هم می تواند کمک زیادی به شما کند. مبل های تخت خواب شو نیز برای زمانی که مهمان های زیادی دارید و در منزل شما اقامت خواهند کرد، می تواند گزینه مناسبی باشد و دیگر از لحاظ جای خواب مشکلی نخواهید داشت.


راهکار مهم دیگر در زمینه دکوراسیون پذیرایی کوچک، استفاده از میزهای دو یا سه طبقه است که در هر طبقه می توان تعدادی وسایل و تزیینات را چید. علاوه بر صرفه جویی در فضا، در صورتی که در هر طبقه با سلیقه و اصولی لوازم شما چیده شوند، این روش موجب زیباتر شدن دکور شما هم می شود.

}