چیدمان ساخت واجراکننده کابینت های کلاسیک

امروزه کابینت کلاسیک طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. این طرح های کابینت آشپزخانه ها، بسیار شیک و زیبا بوده و برای بسیاری از افراد به خصوص کسانی که دوران میانسالی و یا پیری را می گذارند نوعی حس نوستالژی را القا می کند. آشپزخانه ها یکی از بخش های مهم خانه هستند و باید در دکوراسیون و فضاسازی و همچنین نظم و ترتیب آنها نهایت دقت را داشته باشید.


یکی از مهم ترین بخش های آشپزخانه هم کابینت آن است که از عناصر داخلی محسوب می شود و طراحی کابینت هم به نوبه خود اهمیت زیادی دارد. هر چه کابینت ها طرح های ساده تر و زیباتری داشته باشند، این امر می تواند موجب زیباتر شدن فضای آن شود. خوشبختانه با تنوع طرح های کابینت های موجود در بازارهای سراسر جهان، افراد حق انتخاب دارند و کابینت هایی با رنگ های روشن، ملایم و یا تیره می تواند زینت بخش آشپزخانه شما باشد. کابینت از آنجایی که بسیار مورد استفاده قرار گرفته و به نوعی محل گذاشتن ظروف، بشقاب ها و بسیاری از وسایل و لوازم آشپزخانه است، طرح و اندازه آن بسیار مهم است. به ویژه برای خانواده های پرجمعیت که طبیعتا کار مادر کمی سخت تر است و یا کسانی که مرتب در خانه هایشان میزبان مهمانان مختلف هستند.
چیدمان ساخت و اجرا کابینت های کلاسیک


از خصوصیات کابینت های کلاسیک، داشتن طرح درب ها و تاج های متنوع با طراحی های مختلف و همچنین قرینه سازی ها و باکس هودهای متنوع و زیبا و همچنین کناره های تراش داده شده و طرح دار گوشه های درب کابینت ها که در بسیاری از موارد منحصر بفرد و بسیار جذاب بودند.


از این رو طرح های زیبای کابینت های کلاسیک، می تواند برای بسیاری از افراد مناسب باشد و مفهوم جالبی از دکوراسیون آشپزخانه در ذهن افراد ایجاد کند. از طرف دیگر، یکی از کارهایی که بسیاری از افراد به خصوص جوانان انجام می دهند، بازسازی محیط خانه است. به خصوص آشپزخانه. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که جهت اینکار باید حتما تمام کابینت ها به دور انداخته شده و جهت خرید کابینت نو باید اقدام کنند و طرح های جدید را جایگزین کنند. در صورتی که خوشبختانه اینطور نیست و می توان با هزینه مناسب کابینت های مناسب و شیک به سبک کلاسیک در آشپزخانه داشته باشید که این کار کمک زیادی به زیباتر شدن فضای خانه می کند.


البته همانطور که می دانید کابینت های مدرن و طرح های جدید آن در بازار بیشتر یافت می شوند ولی این بدان معنی نیست که طرح های کلاسیک درب کابینت ها فراموش شده اند. ممکن است جهت انتخاب درب های کابینت، بیشتر با نمونه های جدید مواجه شوید بنابراین نکته مهم در این زمینه این است که تا حد امکان در بازارهای فروش کابینت به دقت بگردید و محصولات مختلف در این زمینه را بررسی کنید. نکته مهم این است که بیشتر مدلهای کابینت های کلاسیک آشپزخانه، دارای بدنه و درب های چوبی هستند. البته لازم به ذکر است که با اینکه کابینت چوبی می تواند زیبایی آشپزخانه را دوچندان کند ولی این بدین معنی نیست که برای اینکه کابینت شما طرح کلاسیک داشته باشد، حتما جنس آن از چوب باشد.

چیدمان کابینت های کلاسیک


تنوع رنگ هم مسئله مهم دیگری است. در واقع بسیاری از درب های کابینت های طرح کلاسیک رنگ قهوه ای مایل به قرمز هستند ولی در این زمینه هم خوشبختانه محدودیت ندارید و می توانید کابینت های سفید، کرمی، قهوه ای کم رنگ، سبز پر رنگ و یا کم رنگ را انتخاب و خریداری کنید. به یاد داشته باشید که رنگ کابینت بسیار مهم است و انتخاب رنگ مناسب کابینت، فضای آشپزخانه را به بهترین نحو ممکن می تواند عوض کند.


از طرف دیگر مسئله کیفیت چوب هم مهم است چرا که هر چه کیفیت ساخت کابینت چوبی بیشتر باشد، دوام آن در دراز مدت بیشتر است و راحت تر در برابر رطوبت و آب دوا می آورد. از طرف دیگر کیفیت مناسب چوب کابینت، نشان دهنده بهتر بودن بافت آن نیز هست.


خوشبختانه در صورتی که کفپوش آشپزخانه شما چوبی است و از پارکت لیمنت در آن استفاده شده، می توانید با هماهنگ کردن رنگ آن با کابینت ترکیب زیبایی را ایجاد کنید. با استفاده از روانشناسی رنگ ها می توانید براحتی به این هدف برسید و حداکثر استفاده را از ترکیب رنگ های مختلف در این فضا ببرید.

}