مدل کف پوش چوبی دوست دار محیط زیست در طرح های بسیار شیک

شاید از عنوان کفپوش چوبی دوست دار محیط زیست تعجب کرده باشید ولی بهتر است در این زمینه توضیحاتی را جهت اطلاع شما مشتریان و خوانندگان محترم، در اختیار شما قرار دهیم. اکنون سالهاست که انواع پارکت لمینت (که به نوعی جایگزین پارکت چوبی های قدیمی به حساب می آید) در بازارهای جهانی فروش زیادی دارند و تقریبا پرکاربردترین و محبوب ترین کفپوش ها در سطح جهان شده اند.


این کفپوش ها با داشتن طرح ها و مدل های متنوع مدتهاست که در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای پارکت لمینت نشان می دهد که این کفپوش چوبی نه تنها در خانه بلکه در بسیاری از مراکز و مکان های عمومی و تجاری و حتی آموزشی و فرهنگی هم می تواند براحتی مورد استفاده قرار گیرد.


البته همچنان کاربرد اصلی و مهم تر پارکت لمینت در خانه است که جای کفپوش های قدیمی مانند سنگ و سرامیک را گرفته است. از طرف دیگر ترکیب این کفپوش با فرش و قالی های زیبا و درجه یک می تواند جلوه بسیار زیبایی به خانه بدهد. علاوه بر آن، طبیعی بودن طرح و شکل آن موجب می شود که در خانه هایی که از پارکت لمینت در کف آنها استفاده شده، فضای خانه حالتی طبیعت گونه پیدا کند که هم زیباست و در عین حال برای اهالی خانه آرامش بخش نیز هست.


به خصوص پارکت لمینت آلمانی وروکس که با داشتن طرح های مختلف و همچنین سایزهای متنوع و رنگ های مختلف می تواند جهت استفاده مشتریان در سراسر کشورمان مورد استفاده قرار گیرد. این پارکت لمینت ها را می توانید براحتی خریداری و سپس نصب کنید. نظافت آسان، مقاومت بالا در برابر گرما، رطوبت و گرد و خاک و همچنین تنوع ضخامت و رنگ و طرح های مختلف دوبعدی و سه بعدی همه از مزایای این کفپوش های چوبی پارکت لمینت هستند.

مدل کفپوش چوبی دوست دار محیط زیست در طرح های بسیار شیک


اما مسئله خرید پارکت لمینت هم موضوعی است که ذهن بسیاری از علاقه مندان را به خود معطوف کرده است. به یاد داشته باشید که این مسئله یعنی خرید و انتخاب پارکت لمینت می تواند تبدیل به چالشی خسته کننده و طولانی شود به خصوص برای افراد مشکل پسندی که علاقه دارند همه عناصر و اجزای منزل شان هماهنگ و زیبا و درجه یک باشند. از طرف دیگر کسانی هم فقط به دنبال خرید پارکت لمینت های محیط زیست دوست هستند که اخیرا در سالهای گذشته، برخی از شرکت های تولید کننده در تبلیغاتشان از پارکت لمینت های کاملا محیط زیست دوست و کاملا سبز صحبت کرده اند. البته توجه داشته باشید که بر خلاف تبلیغات و شعارهای برخی از این شرکت ها، استفاده از برخی مواد شیمیایی و چسب های صنعتی و سمی خود خلاف این مسئله را نشان می دهد.


حال با مطالعه این موارد و بررسی مسائل مختلف در زمینه تولید و ساخت پارکت لمینت، بسیاری از افراد ممکن بپرسند که با این اوصاف، آیا اصلا چیزی تحت عنوان پارکت لمینت دوست دار محیط زیست وجود دارد؟ آیا مدلهایی از کفپوش های چوبی پارکت لمینت وجود دارد که در ساخت آن از چسب های سمی و یا مواد شیمیایی استفاده نشده باشد؟
قبلا در ساخت برخی از کفپوش های چوبی، از مواد سمی و فرمالدئید استفاده می شد ولی در سالهای اخیر شرکت های تولید کننده تلاش کرده اند تا حد امکان این مسئله را کاهش دهند بطوری که از حداقل این مواد در ساخت کفپوش های چوبی استفاده شود. اما در هر صورت هر چه تخته های کفپوش چوبی، طبیعی تر باشند از لحاظ محیط زیست دوست بودن بهتر است.

کفپوش چوبی محیط زیست دوست


اگر قصد خرید پارکت لمینت را دارید، در این زمینه بهتر است هنگام خرید از فروشنده حتما درباره انتشار گاز فرمالدئید بپرسید و اطلاعات کافی را بدست آورید.
بهتر است توجه داشته باشید که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که مقدار گازهای منتشر شده کف پوش های چوبی باید پایین تر از0۴۲/۰ پی پی ام باشد، این یعنی ۴۲ هزارم لیتر در هر ۱ میلیون لیتر از هوا. شاید تعجب کنید اما برخی از شرکت های تولید کننده کفپوش های چوبی متاسفانه در این زمینه اطلاعات لازم را به مشتریان نمی دهند و میزان انتشار فرمالدئید کفپوش های آنها بالاتر از حد استانداردهای جهانی است و برای محیط زیست اصلا مناسب نیست.


در پایان، امیدواریم در هنگام خرید پارکت لمینت و یا سایر کفپوش های چوبی به مسئله محیط زیست دوست بودن آن هم توجه داشته باشید.

}