کاربرد سایه روشن در اتاق خواب

یکی از مهم ترین نکات در طراحی و فضاسازی اتاق خواب، کاربرد رنگ ها و در نظر گرفتن انعکاس نور از آنهاست. معمولا گفته می شود که رنگ های روشن و شفاف بهترین گزینه جهت ایجاد فضای بزرگ تر در اتاق خواب هستند، اما برای جذابتر شدن کار بهتر است با به کار بردن مقداری رنگ تیره، بافت ایجاد کنید.
بنا بر اصول روانشناسی رنگ ها، برای اینکه اتاق خواب شما بزرگ تر و بازتر به نظر برسد، جهت رنگ آمیزی اجزای آن یعنی دیوارها، سقف، کف و حتی وسایل اتاق می توانید از رنگ های ملایم استفاده کنید.


طیف رنگهای ملایم و سرد مثل کرم، سبز و آبی بسیار ملایم، دارای خاصیت دورنمایی هستند. بطوری که اگر دیوارها و سقف با رنگ های ملایم و سرد رنگ آمیزی شوند، فاصله آنها بیشتر به نظر میرسند و همین امر به بزرگ تر جلوه کردن محیط کمک خواهد کرد. البته استفاده از این رنگ ها مزایای دیگری نیز دارد از جمله آرامش بخش بودن و زیبایی آنها.

کاربردهای سایه روشن در اتاق خواب


همانطور که می دانید در حقیقت رنگ های روشن نور را منعکس می کنند در حالی که رنگ های تیره نور را به خود جذب میکنند. یکی از بهترین رنگ های روشن جهت رنگ آمیزی و بکار بردن در معماری داخلی خانه، رنگ سفید است. رنگ سفید برای دیوارها بسیار مناسب است اما نه برای اتاق خواب کودکان. زیرا این رنگ بسیار زود کثیف می شود و لکه ها و نقاط کثیف را براحتی نشان می دهد. به همین دلیل است که در آزمایشگاه ها و مراکز علمی و بهداشتی و درمانی رنگ سفید رنگ غالب است. بهترین رنگ برای جایگزینی رنگ سفید، در فضای خانه رنگ کرم است.


رنگ سبز یکی از بهترین رنگ هایی است که می توان از آن در دکوراسیون خانه استفاده کرد. این رنگ به دلیل تطبیق پذیری و همچنین تنوع بالای طیف رنگ هایش یکی از رنگ های مورد علاقه طراحان داخلی است. تنوع طیف رنگ سبز به گونه ای است که وجه گرم آن متمایل به زرد یا سبز لیمویی است و از طرف دیگر وجه سرد رنگ سبز، نعنایی یا سبز رقیق است. نکته جالب اینجاست که با افزودن کمی رنگ خاکستری میتوان رنگ سبز را روشن تر کرد و یا از آن به عنوان جایگزین برای رنگ بژ استفاده کرد. البته با افزودن کمی رنگ زرد یا نارنجی به رنگ سبز، نیز میتوان آن را براق تر و زنده تر کرد. به خصوص در مکان هایی که می خواهید با استفاده از رنگ سبز، شادیو انرژی مثبت را در فضای آن تداعی کنید. رنگ سبز یکی از بهترین و زیباترین رنگ هاست و در واقع تداعیکننده طبیعت است.

سایه روشن در اتاق خواب


اما نکته مهم دیگر افزایش جلوه اتاق است به این منظور بهتر است از کمی رنگ تیره که هم خانواده رنگ اصلی به کار برده شده در سقف و دیوارها باشد، استفاده کنید. البته فقط تغییر در رنگ آمیزی شاید کافی نباشد بلکه استفاده درست از وسایل اتاق و نوع چیدمان صحیح آنها نیز اهمیت دارد.
در خصوص وسایل اتاق توصیه می شود که از وسایل کوتاه و دارای ارتفاع کمتر استفاده شود زیرا این کار به فضا وسعت خواهد داد و موجب بزرگتر دیده شدن فضای اتاق خواب می شود. البته علاوه بر این موجب صرفه جویی در فضا نیز می شود.


جهت دریافت آخرین اطلاعات در زمینه پارکت لمینت، پارکت چوبی و یا سایر محصولات از قبیل کاغذ دیواری، فوم پارکت، قرنیز و متعلقات با همکاران ما در اسپوتا نوین چوب در تماس باشید.

}