دکوراسیون اتاق کودک با طراحی اصولی و بسیار شیک

دکوراسیون اتاق کودک بسیار مهم است و در روحیه کودک و همچنین در رشد فکری آنها تاثیر مستقیم دارد. از این رو نباید این مسئله دست کم گرفته شود و امروزه طراحان دکوراسیون داخلی منازل، نکات مهمی را در این زمینه در نظر می گیرند که چکیده ای از آنها در اینجا به اتفاق بررسی می کنیم:

دکوراسیون اتاق کودک با طراحی شیک و اصولی


- دکوراسیون اتاق کودک بر خلاف آنچه که بسیاری از مردم تصور می کنند، یکی از مکان هایی است در خانه که می توان بیشترین تنوع را در آن بکار برد و تا حد امکان محیط آنرا شاد و سر زنده کرد. از بکار گیری کمدهای رنگی زیبا گرفته تا استیکرهای دیواری و یا استفاده از تخت خواب کودک که این روزها در رنگ ها، سایزها و طرح های متنوع و زیبایی در بازارهای سراسر جهان در دسترس هستند. بااستفاده از امکانات متنوع و همچنین استفاده از یک کفپوش مناسب مانند پارکت لمینت می توانید به بهترین نحو ممکن اتاق کودک را زیبا و جذاب کنید.


- استفاده از سبک های مدرن و ساده می تواند کمک بزرگی به دکوراسیون اتاق کودک کند. بطوری که در عین سادگی، بتوانید از سبک های مدرن و لوازم جدید در آن استفاده کنید و تا حد امکان بتوانید تنوع را هم در این فضا رعایت کنید. به یاد داشته باشید که هر چه اتاق کودک ساده تر باشد، می تواند مکانی آرامش بخش تر و بهتر برای استراحت کودک باشد.


- چیدمان صحیح نکته مهم دیگر است. هنگامی که به درستی در جهت تزئین اتاق کودک اقدام کردید، مسئله دیگر چیدمان وسایل و لوازم آنهاست که می تواند همیشه کمک بزرگی به فضای این اتاق کند. با استفاده از نظم و ترتیب و کمی سلیقه به خرج دادن براحتی می توانید از عهده این کار برآیید و طوری چیدمان وسایل اتاق کودک را انجام دهید که هم کودک احساس آرامش داشته باشد و هم فضای کافی جهت بازی کردن و بعد استراحت در اتاق.


- لوازم و اشیائی که می توانید از آنها جهت تزئین هر چه بهتر فضای اتاق کودک استفاده کنید را هم فراموش نکنید. مثلا استفاده از قالی های کوچک و یا پادری به خصوص با نقش و نگارهای شخصیت های کارتونی و یا سینمایی مورد علاقه کودکان. همچنین استفاده از تابلو چسب ها و یا کاغذ دیواری های مخصوص اتاق کوکان که می تواند طراوت و شادابی فضای کودکانه این اتاق را افزایش دهد.


برای دیوار و درب اتاق کودک هم می توان با استفاده از رنگ های سفید یا شیری آنرا تا حد امکان روشن و زیبا نگه داشت. به خصوص اگر قصد نصب کاغذ دیواری و یا تابلوهای تزئینی بر روی آنرا دارید. البته استفاده از رنگ های شاد ولی کم رنگ (مانند آبی کم رنگ، صورتی کم رنگ و غیره) نیز می تواند تا حد زیادی محیط اتاق را برای کودک آرامش بخش کند.
به خصوص برای دختربچه ها.

دکوراسیون اتاق کودک


نکته پایانی اینکه می توان برای رنگ درب اتاق از رنگ های پرکاربرد مانند رنگ سفید استفاده کرد ولی با استفاده از عروسک های چسبان و یا بر چسب های مخصوص اتاق کودک، جلوه دیگری به آن داده و باز هم تا حد امکان اتاق کودک را برای او جذاب تر کرد.
امیدواریم با رعایت این نکات، بتوانید فضای بهتری را برای اتاق کودک تان بتوانید طراحی و اجرا نمایید.

}