چند نکته در انتخاب وسایل دکوری منزلتان

شاید شما هم جزء کسانی باشید که تنوع را دوست داشته و تمایل دارند هر چند سال یکبار در منزل، تغییر دکوراسیون بدهند. تغییر دکوراسیون در روحیه افراد ساکن در خانه تاثیر بسزایی می گذارد ولی بر خلاف تصور بسیاری، خوشبختانه همیشه جهت اینکار نیاز به صرف هزینه های سنگین نیست و در بسیاری از خانه ها امروزه می توان براحتی با استفاده از چند راهکار ساده، دکوراسیون منزل را با کمترین هزینه به بهترین نحو ممکن تغییر داد و دگرگون کرد. بطوری که پس از اینکار خانه شما متحول شده و می توانید با حداکثر استفاده از وسایل خانه حتی وسایلی که ظاهرا کاربرد چندانی ندارند و بهتر است دور ریخته شوند می توان فضای خانه و چیدمان دکوراسیون آنرا بهبود بخشید.


از این رو شاید یکی از مهم ترین قدمها در این زمینه انتخاب وسایل دکوری منزل باشد. باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشید و بتوانید وسایل و لوازمی را انتخاب کنید که به بهترین نحو ممکن در خانه، برای دکور خانه به خوبی بکار بروند.

چند نکته در انتخاب وسایل دکوری منزلتان


در اینجا نکاتی را جهت انتخاب هر چه بهتر این وسایل دکور خانه و تغییراتی که براحتی می توانید با استفاده از آنها بدهید را به شما معرفی می کنیم:

1-کیفیت و کارایی وسایل:

تهیه وسایل با کیفیت و مناسب برای دکور منزل نکته بسیار مهمی است. از جمله تهیه میز، تخت خواب، کمدهایی که دارای فضای کافی و مناسب بوده و ضمن داشتن زیبایی ظاهری، دارای کمد نیز باشند. به این ترتیب می توان براحتی برخی وسایل اضافی را در آنها قرار داد و به نظم و ترتیب فضای خانه ( به خصوص اتاق خواب) کمک کرد.


2-استفاده بهینه از وسایل کهنه:

برخی از وسایل و لوازمی که قدیمی و کهنه شده اند، را می توان مجددا استفاده کرد و با رنگ آمیزی و یا تعمیرات جزئی مجددا آنها را مورد استفاده قرار داد. اگر کمی دقت کنید و خلاقیت به خرج دهید براحتی می توانید حتی با استفاده از لوازم دور ریختنی منزل تان، به بهترین شکل ممکن یک دکوراسیون زیبا و مناسب ایجاد کنید.


3-استفاده از مبلمان با طرح های ساده:

تا حد امکان سعی کنید که وسایلی را خریداری کنید که دارای طرح های ساده ای باشند. به خصوص مبلمان و میز و صندلی. به این ترتیب راحت تر می توانید آنها را با سایر لوازم خانه از جمله کوسن، رومیزی و غیره هماهنگ کنید. در عوض با استفاده از پارچه های رومیزی و کوسن های رنگی می توانید براحتی در این محیط، از تاثیر طرح ها، رنگ ها و تنوع آنها لذت ببرید. از این رو خریداری مبلمان و یا میز و صندلی با رنگ های خنثی و یا روشن و معمولی می تواند کمک کند.
خلاصه اینکه به گفته قدیمی ها: "سادگی و برازندگی"


4-ایجاد تنوع در محیط خانه:

تا حد امکان با اضافه کردن تابلوهای زیبا، گلدان و اشیاء دیگری که می توانند جلوه زیبایی به منزل شما بدهند می توانید دکوراسیون خانه را تا جای امکان زیباتر و متنوع تر کنید.


5-استفاده از وسایل سبک:

استفاده از وسایل و لوازم سبک می تواند کمک شایانی به شما کند. به خصوص در خانه های آپارتمانی کوچک. این گونه وسایل از آنجا که حمل و جابجایی شان آسان تر است، راحت تر می توان آنها را جابجا کرد و دکور اتاق های پذیرایی یا نشمین را تغییر داد.

}