تخت خواب تاشو کمجا و دیواری در دکوراسیون اتاق های کوچک با مدل های جدید و مدرن

امروزه تخت خواب تاشو و دیواری در دکوراسیون اتاق های کوچک، کاربردهای مفیدی داشته و با توجه به کمبود فضا در بسیاری از واحدهای مسکونی و خانه های کوچک، خرید و استفاده از آنها منطقی بنظر می رسد. از این رو در بسیاری از آپارتمان ها و حتی خانه های ویلایی که اتاق خواب های کوچکی دارند، افراد اقدام به خرید تخت خواب تاشو و دیواری (Murphy bed) می کنند.

تخت خواب تاشو کمجا و دیواری در دکوراسیون اتاق های کوچک با مدل های جدید و مدرن


تخت خواب تاشو، نوعی تخت خواب است که بجای آنکه در اتاق ثابت باشد، قابل حول دادن به سمت دیوار و یا فضای خالی درون آن و یا به درون کمدهای مخصوص بزرگ است. این نوع تخت خواب ها توسط "ویلیام لارنس مورفی" (Murphy William Lawrence) نخستین بار در اوایل قرن بیستم میلادی ابداع شدند. امروزه استفاده از این نوع تخت ها در بسیاری از کشورهای جهان رایج شده بطوری که در بسیاری از خانه می توانید این نوع تخت خواب ها را مشاهده کنید.
استفاده از این تخت خواب ها مزایای زیادی دارد، از جمله ایجاد فضای بیشتر در اتاق، رسمی تر شدن فضای اتاق ها (به خصوص در مواردی که مهمان دارید)، زیباتر شدن و افزایش نظم در محیط اتاق.

تخت خواب تاشو کمجا و دیواری در اتاق های کوچک


با توجه به اینکه امروزه مساحت خانه در حال کاهش است و بسیاری از افراد مجبورند هر طور که شده از هر سانتی متر از این فضا را به بهترین شکل ممکن استفاده بهینه کنند، مشکل قرار دادن تخت خواب در چنین فضاهایی گریبانگیر بسیاری از افراد به خصوص زوج هایی که تازه ازدواج کرده و به منزل خود نقل مکان می کنند، می شود.
در مواردی تخت خواب ها بزرگ هستند و اتاق ها مساحتی کوچک و محدود دارند بطوری که حتی حمل تخت خواب های جدید خریداری شده به آنها چندان کار ساده ای نیست! در چنین مواردی استفاده از تخت خواب های تاشو و دیواری می تواند تا حد زیادی مشکل کمبود فضا در اتاق های خواب را جبران کند و زمانی که در طول روز خواب نیستید و استراحت نمی کنید، با جمع کردن تخت به سمت دیوار و یا کشوهای دیواری، می توانید فضای بیشتری در اتاق داشته باشید.

تخت خواب کمجا و دیواری


به این ترتیب دست شما در جابجا کردن سایر وسایل و دکورها در اتاق از جمله کمدها، کتابخانه، میز کامپیوتر و غیره باز گذاشته می شود و فضای بیشتری در اتاق خواب در اختیار خواهید داشت.

}