تزیین دکوراسیون اتاق نشیمن مناسب علاقمندان به طراحی لوکس

تزیین دکوراسیون اتاق نشیمن، یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید در منزل انجام دهید تا به فضای خانه جلوه ای دیگر ببخشید و آنرا به بهترین نحو ممکن آراسته کنید. از آنجایی که اتاق یا سالن نشیمن پر ترددترین بخش خانه است، به ویژه خانه هایی که در آن خانواده هایی با وجود یک یا چند فرزند زندگی می کنند، تزیین این بخش از خانه اهمیت خاصی دارد.


اتاق نشیمن فضای مناسبی است برای افراد خانواده به خصوص هنگامی که می خواهند براحتی بر روی مبل راحتی تکیه نشسته و با خیال راحت و در کمال آرامش به تماشای برنامه های تلویزیونی بپردازند.


از آنجایی که اتاق نشیمن معمولا پر نورترین و شادترین بخش خانه است، لذا هر چه دکوراسیون آن بهتر و دقیق تر طراحی و پیاده سازی شده باشد، بهتر است و در روحیه افراد ساکن در آن خانه و همچنین مهمانان آنها تاثیر مثبت بیشتری می گذارد.


به خصوص استفاده از رنگ های گرم و روشن که نور را بیشتر منعکس می کنند و از طرف دیگر در صورت استفاده درست از آنها در کنار چیدمان صحیح سایر عناصر این اتاق (مثلا بکار بردن کفپوش چوبی مناسب مانند پارکت لمینت، و یا عناصر تزیینی دیگری مانند کاغذ دیواری، قرنیز، لوسترهای شیک، فرش و غیره) زیبایی این محیط را می توان تا حد زیادی دگرگون کرده و اتاق نشیمن را تبدیل به محیطی درجه یک و عالی در خانه نمود.


نکته مهم در این میان این است که به یاد داشته باشید که برای ایجاد یک دکور مناسب و شیک در چنین فضایی لزوما نیازی به داشتن فضای بزرگ در اتاق نشیمن نیست. جهت ایجاد یک تغییر اساسی و بهبود وضعیت ظاهری این اتاق می توانید از چند طریق به این هدف برسید:

• استفاده از کفپوش مناسب مانند پارکت لمینت (قبلا بیشتر از پارکت چوبی استفاده می شد)
• بکار بردن قرنیز با رنگ های مناسب
• انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها و سقف خانه (با استفاده از اصول روانشناسی رنگ ها)
• استفاده از مبلمان، میز و صندلی های زیبا و در عین حال مناسب برای محیط اتاق نشیمن کوچک
• پهن کردن فرش و قالیچه هایی با طرح های مناسب و رنگ بندی هماهنگ با رنگ های بکار رفته در محیط
• انتخاب بهترین پوشش پنجره ها، رنگ و حتی جنس پنجره های استفاده شده
• انتخاب بهترین پرده (برای مثال نصب پرده هایی با جنس پارچه آستردوزی شده به رنگ های روشن مانند سفید یا کرمی)
• نصب بهترین لامپ ها و لوسترها جهت روشنایی محیط
• قرار دادن میز تلویزیون و لوازم جانبی دیگر در جای مناسب


همانطور که قبلا بارها اشاره کردیم کاربرد رنگ های تیره و روشن در بخش های خانه متفاوت است و اگر بطور خلاصه بخواهیم یادآوری کنیم، رنگ های تیره فضا را رسمی تر و در عین حال کوچک تر نشان می دهند و برعکس رنگ های روشن فضا را بزرگتر ولی صمیمی تر نشان می دهند. از این رو باید جهت فضاسازی و ایجاد دکوراسیون اتاق نشیمن دقت لازم را بکار گرفت تا بهترین نتیجه را برای شما و افراد ساکن در آن خانه در بر داشته باشد.

}