نکاتی مهم درباره نصب تابلو در منزل!

نصب تابلو در خانه یکی از مهم ترین و رایج ترین شیوه های ممکن جهت افزایش شادابی و ایجاد جلوه هنری در محیط خانه و یا محل کار است. نصب تابلو به زیباسازی اتاق های خانه و یا شرکت ها، فروشگاه ها و یا مغازه های کوچک و بزرگ کمک می کند. به ویژه تابلوهای تزیینی زیبایی که این روزها با قیمت های مختلف در مغازه ها به فروش می رسند.


بسیاری از افراد تمایل دارند که با نصب تابلوهای عکس خانوادگی و یا عکس های زیبای تزیینی از طبیعت، مناظر مختلف از جمله تصویر گل و گیاهان و غیره جلوه جدیدی به محیط زندگی و یا محل کار خود ببخشند. البته این کار به درستی هم می تواند تاثیر مثبتی در چنین فضاهایی بگذارد.

نکاتی مهم درباره نصب تابلو در منزل


اما این مسئله را باید در نظر داشته باشید که نصب تابلو بر خلاف آنچه که شاید بسیاری تصور کنند، قواعد و اصول خاصی دارد که در صورت رعایت شدن می توان بهترین نتیجه را گرفت. در اینجا به اتفاق تعدادی از این نکات و موارد را به اتفاق بررسی می کنیم:

• اولین مکانی در خانه که در آن تابلو نصب و آویزان می شود، اتاق نشیمن است. اما در راهروهای خانه، اتاق خواب و یا آشپزخانه نیز بسیاری از افراد تابلو آویزان می کنند.
• نصب تابلو در اتاق یا سالن نشیمن خانه باید طوری باشد که ارتفاع کمتری داشته باشد. یکی از راه هایی که می توان ارتفاع صحیح تابلو در سالن نشیمن خانه را تخمین زد، این است که به اندازه یک وجب بالاتر از سطح مبلمان و یا کاناپه در اتاق نشیمن باید نصب شود.
• تابلوها بهتر است در اندازه های خیلی بزرگ نباشند به ویژه در خانه هایی با فضای کوچک. معمولا بهترین حالت این است که تابلو حدود 3/2 مساحت قاب کاناپه یا میز را داشته باشد.
• در خانه و یا محیط های هنری فرهنگی، معمولا در هنگام نصب چند تابلو در یک ردیف، تابلوهای بزرگ تر و مهم تر با تنوع رنگ و لعاب بیشتر را اغلب در سمت چپ قرار می دهند.
• در صورتی که چند تابلو بر روی دیوار نصب می کنید که دارای اندازه های قاب متفاوتی هستند، می توانید تابلوهای بزرگتر را وسط قرار دهید.
• لازم نیست همه تابلوهایی که در منزل نصب می کنید، رنگی باشند. گاهی محض تنوع نصب تابلوهای سیاه و سفید و در سبک های مختلف نقاشی و یا عکس های سیاه و سفید شخصی یا خانوادگی می تواند جلوه دیگری به محیط بدهد.
• در اتاق خواب که محیطی کاملا خصوصی است، بهتر است عکس های شخصی و یا خانوادگی را نصب و آویزان کنید.
• در هنگام نصب تابلو سعی کنید تا حد امکان کمترین آسیب در زمان کوبیدن میخ به دیوار وارد شود. هر چند که در بسیاری از موارد در هر صورت این آسیب وارد می شود و کار چندانی نمی توان انجام داد.


امیدواریم با مطالعه و بکارگیری موارد ذکر شده بتوانید از تابلوها به بهترین نحو ممکن در فضای خانه استفاده کنید.


}