مدل مبل راحتی ال به همراه دکوراسیون اتاق نشیمن

مبل های راحتی که در خانه و یا برخی از مراکز و شرکت ها ممکن است مورد استفاده قرار گیرند، دارای مدلهای متنوعی هستند. از جمله مبل هایL شکل که استفاده از آنها امروزه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران رواج دارد و به دلیل زیبایی و همچنین فرم خاص آنها محبوبیت زیادی در سالهای اخیر پیدا کرده اند. اگر می خواهید در فضای سالن نشیمن خانه تنوع ایجاد کنید و یا استفاده بهینه از چنین فضاهایی را ببرید، یکی از بهترین راه ها استفاده از مبلمان L شکل است.


استفاده از این نوع مبلمان مزایای زیادی دارد که موجب شده امروزه در بسیاری از خانه ها مورد استفده قرار گیرند. از جمله:
• طرح مدرن و زیبا
• صرفه جویی در فضا
• مناسب جهت نشستن مهمان ها و ایجاد فضایی صمیمانه
• پر کردن فضاهای مرده

مدل مبل راحتی ال به همراه دکوراسیون اتاق نشیمن


علاوه بر موارد نام برده، این نوع مبلمان ها مکانی بسیار مناسب جهت دراز کشیدن و استراحت شما هستند. البته برخی از افراد معتقدند که مبلمان L شکل فضای زیادی را در خانه اشغال می کنند، اما با توجه به مزایای استفاده از آنها و همچنین مناسب بودن آنها جهت پذیرایی و استراحت خانواده و حتی مهمان های آنها، براحتی می توان آنها در گوشه ای از اتاق پذیرایی قرار داد.


این نوع مبل ها دارای دو حالت بر اساس طرح و خطوط هستند:
• مبلمان L شکل با خطوط صاف و مستقیم: این حالت بسیار مناسب و ایده آل برای خانه ها هستند به خصوص خانه های آپارتمانی و با طرح های مدرن.
• مبلمان L شکل با خطوط منحنی: این نوع مبلمان که اغلب دارای پارچه های قهوه ای هستند، برای خانه ها و فضاهایی با معماری کلاسیک مناسب اند.


البته در کنار این مسئله باید به انتخاب رنگ مبلمان نیز توجه کرد. رنگ مبلمان با توجه به اهمیت هماهنگ کردن آن (یا به اصطلاح set کردن) با سایر عناصر فضای خانه اهمیت زیادی دارد. از این رو بیشتر مبل های موجود در بازارهای مبل کشورمان و یا کشورهای دیگر به رنگ های متداول و محبوب در این زمینه هستند. رنگ هایی از جمله: قهوه ای، کرمی، سفید، خاکستری، سبز، آبی پر رنگ، بنفش، لیمویی و غیره. هر کدام از این رنگ ها زیبایی خاص خود را در فضای منزل ایجاد می کنند و ترکیب آنها با رنگ های متضاد می تواند جلوه بسیار زیبایی به فضای خانه شما بدهد. برای مثال مبلمان با رنگ آبی و یا سبز در کنار دیوارهایی با رنگ های روشن می تواند ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد کند. و یا برعکس (مبلمان L شکل به رنگ روشن و دیوارهای تیره رنگ)

مدل مبل راحتی L شکل


نکته دیگر هم در پایان این است که علاوه بر موارد نام برده استفاده از یک کفپوش چوبی مناسب و همچنین کاغذ دیواری و یا استفاده از کوسن های راحتی و یا تزیینی نیز به نوبه خود تاثیر مثبت بیشتری بگذارند و فضای نشیمن خانه شما را در کنار این نوع مبلمان، زیباتر کنند.

}