چگونه دکوراسیونی رمانتیک و عاشقانه در خانه داشته باشیم

زوج های جوان در آغاز زندگی مشترک شان از زندگی جدید لذت زیادی می برند. ازدواج پیوندی مقدس است که در تمام ادیان الهی توصیه شده. شروع یک زندگی مشترک شیرین و رمانتیک می تواند برای هر زن و مرد جوانی جذاب و هیجان انگیز باشد. در این میان برخی عوامل و نکات مهم هستند که می توانند این زندگی مشترک را مستحکم تر و زیباتر کنند از جمله ایجاد یک فضای شیرین و رمانتیک از طریق تغییر در دکوراسیون منزل.


مسلما هر فردی از داشتن یک معماری و دکور رمانتیک در خانه اش احساس خوبی می تواند داشته باشد. به خصوص جوانانی که تازه ازدواج کرده اند و نیاز به احساسات عاطفی بیشتری در فضای خانه دارند. این احساس می تواند انرژی مثبت فراوانی برای زوج به همراه داشته باشد و به آنها اعتماد به نفس و آرامش خاصی را بدهد.


المان های زیادی در این مسئله دخیل هستند از جمله نحوه چیدمان دکور، ایجاد نور پردازی، گل آرایی، استفاده از وسایل تزیینی، بکارگیری گل و ... که همه در ایجاد حس رمانتیک این فضا دخیل هستند. اما نکته مهم اینجاست که چگونه و کجا باید از این عناصر استفاده کرد؟

چگونه دکوراسیونی رمانتیک و عاشقانه در خانه داشته باشیم


مهم ترین مسئله در ابتدا رنگ است. رنگ قرمز در واقع رنگ عشق و فضای رمانتیک است. از طرف دیگر گل رز قرمز نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از بهترین گلها جهت ایجاد یک فضای رمانتیک است. در کنار آن استفاده از نوارها و روبان های قرمز رنگ، بادکنک های قرمز رنگ، شمع و حتی پهن کردن سفره قرمز رنگ می تواند کمک بزرگی به ایجاد یک فضای رمانتیک و عاشقانه بین زوج ها کند.


به خصوص در هنگام شب که هوا تاریک است و استفاده از نور لامپ و لوسترها در خانه و تاریک کردن بعضی از بخش ها می تواند به جلوه این فضا کمک بزرگی کند. استفاده از رنگ هایی مانند شکلاتی، قهوه ای، تافی نیز می تواند به افزایش حس عاشقانه این فضا کمک شایانی کند.


هر چه فضا تیره تر و تاریک تر باشد و روشنایی کمتر و حساب شده تر باشد، حس معنوی و جذاب تری را برای زوجین به همراه خواهد داشت. از این رو استفاده از نور کم و تلاش جهت انعکاس نور از طریق بکار گیری اشیاء کمکی نام برده، کاری است بسیار مناسب و کمک بزرگی جهت افزایش حس عاطفی.
با آرزوی یک زندگی خوش و پر از مهر و محبت برای شما زوج های جوان.


}