طراحی اتاق لباسشویی با چیدمان شیک و مدرن!

یکی از موارد قابل توجه و مهم در فضای خانه و به خصوص در فضای آشپزخانه، طراحی اتاق لباسشویی است. امروزه این مسئله یعنی نوع و فرم اتاق لباسشویی برای بسیاری از افراد به ویژه کسانی که به تک تک بخش های معماری و دکوراسیون داخلی خانه توجه دارند، دارای اهمیت می باشد.

طراحی اتاق لباسشویی با چیدمان شیک و مدرن


چند نکته در این زمینه اهمیت دارد که باید به آنها توجه کرد به ویژه هنگام خرید خانه، اسباب کشی به محل جدید و یا تغییر دکوراسیون و بازسازی خانه:

• اولین مسئله ای که باید به آن توجه کنید، محل مناسب برای لباسشویی است. یعنی مکانی که دسترسی به آن آسان باشد و تردد به آن پس از جمع آوری لباس های کهنه خانه، به سادگی صورت گیرد.


• اولین مکانی که در بسیاری از خانه ها از قدیم جهت نصب و استفاده از لباسشویی مورد استفاده قرار می گرفته، آشپزخانه است. به دلیل اینکه فضای آشپزخانه های ایرانی معمولا به گونه ای طراحی می شوند که هم اتصالات لوله ها و شیرهای آب در آن وجود دارند و هم اینکه راه به چاه فاضلاب جهت خروج آب های کثیف تعبیه شده. البته از این لحاظ فضای کنار حمام دستشویی های بزرگ را هم می توان برای این کار در نظر گرفت اما باز هم با این حال بهترین مکان آشپزخانه است.


• کفپوش محل نصب ماشین لباسشویی باید از نوعی باشد که با نفوذ آب در آن دچار مشکل نشود. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که امروزه بسیاری از ماشین های لباسشویی جدید، مشکل چندانی از این لحاظ ندارند و تنها با نصب صحیح لوله ها و شیرهای خروج آبهای کثیف (که حاصل شستشوی لباس ها و پارچه ها هستند) دیگر مشکل چندانی از لحاظ رطوبت و یا تخلیه آب وجود نخواهد داشت.


• در سالهای گذشته، بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای مشکل سر و صدا بودند البته امروزه در مدلهای جدید لباسشویی های ساخته شده توسط برندهای مشهور و درجه یک جهان، این مشکل تا حدودی برطرف شده و سر و صدای لباسشویی کاهش یافته ولی بطور صددرصد برطرف نشده. به همین جهت برای جلوگیری از سر و صدا و لرزش زیاد دستگاه در زمان سیکل های شستشو می توانید از صفحات ضد لرزش استفاده کنید.


• می توان جهت زیباتر کردن فضای اطراف لباسشویی از قفسه ها و یا گیره ها و چوب لباسی های رنگی و متنوع استفاده کرد و حتی لباس های کثیف را پیش از شستشو به آنها آویزان کرد.

طراحی اتاق ماشین لباسشویی


نکته جالب اینجاست که در برخی از کشورهای خارجی، به دلیل گرانی دستگاه لباسشویی بسیاری از طبقات مردم قادر به خرید آن نیستند و در بسیاری از مجمتع ها و یا واحدهای آپارتمانی دارای اتاق و یا سالن های لباسشویی هستند که افراد لباس های کثیف خود را به آنجا برده و با استفاده از ماشین های لباسشویی که بصورت ردیفی در کنار هم گذاشته شده اند استفاده می کنند، حتی در مواردی جهت استفاده از این ماشین های لباسشویی باید هزینه آنرا پرداخت کنند.


}