چیدمان منزل با توجه به قانون فنگ شویی

پیشتر در مقالات دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی و نکته های فنگ شویی برای اتاق خواب درباره اصول فنگ شویی و آشنایی با این هنر باستانی چین نوشتیم. اما اکنون نوبت به چیدمان منزل با توجه به قوانین آن است. کاربرد اصلی فنگ شویی از دید بسیاری از طراحان داخلی و معماران حرفه ای در چیدمان منزل است.

چیدمان منزل با فنگ شویی


بنابر قوانین فنگ شویی، بهترین حالت جهت جذب انرژی و نیروهای مثبت در این محیط، شکل مربعی یا مستطیلی شکل آن است. هر چه خانه یا آپارتمان محل زندگی شما دارای شکل و حالت مربعی بیشتری باشد، چرخش انرژی در آن بیشتر خواهد بود و البته برعکس در صورتی که فضای خانه دارای راهروهای دراز و یا نیمه تاریک باشد، از دید علم فنگ شویی دارای فضایی مناسب جهت دریافت انرژی های مثبت نیستند. البته نکته دیگر اینکه در چنین خانه ها و واحدهای مسکونی و یا اداری، افراد بیشتر مستعد ابتلا به افسردگی هستند. به ویژه در کشورهای سردسیر نیم کره شمالی.


خوشبختانه در طول یک قرن گذشته علم معماری پیشرفت بسیاری کرده و طراحان و مهندسین معماری هنگام طراحی خانه ها و یا بناهای اداری، مسکونی یا تجاری نکات مهم زیباشناسی را در آن رعایت می کنند.

چیدمان خانه با فنگ شویی


در این بخش تعدادی از قوانین فنگ شویی در چیدمان منزل را به اتفاق بررسی می کنیم تا با رعایت آنها بتوانید فضایی آرامش بخش و سالم تر در منزل داشته باشید:

•قانون اول:

آب در خانه انرژی های مثبت را به خود جذب می کند. به همین جهت داشتن یک تنگ ماهی، یک آکواریوم کوچک خانگی و یا نگهداری گل و گیاهانی که در آب رشد می کنند می تواند انرژی مثبت را در فضای خانه تا حد زیادی حفظ کند.


•قانون دوم:

از قرار دادن کفش، دمپایی و صندل های خود و اعضای خانواده در ورودی در و بیرون از خانه خودداری کنید. چرا که بنا به قوانین فنگ شویی، هنگام باز و بسته شدن درب خانه، با وزش باد و یا ورود جریان هوا، بوی بد کفش و دمپایی ها با هوا ادغام شده و بوی نامطلوب آنها و در نتیجه انرژی منفی با خود به درون فضای خانه می آورد.


•قانون سوم:

از قرار دادن آینه در کنار و یا روبروی تخت خواب جلوگیری کنید.


•قانون چهارم:

قرار دادن تنگ ماهی در منزل می تواند کمک بزرگی به شما کند و انرژی های مثبت به ارمغان بیاورد. البته در قرار دادن آن نیز باید دقت کرد چون بنابر قوانین فنگ شویی، در صورت قرار دادن تنگ ماهی در مکان اشتباه ممکن است نه تنها منجر به از دست رفتن ماهی شود بلکه موجب افزایش بیماری، افسردگی و یا ورشکستگی و اموری از این قبیل شود. در صورت بروز چنین رویدادهایی یکی از نخستین اقداماتی که می توانید انجام بدهید، عوض کردن محل ماهی و تنگ شیشه ای آن است.


•قانون پنجم:

هرگز در محیط آشپزخانه منزل و یا شرکت، دستگاه ها و وسایلی که با آب و یا سرما سر و کار دارند (مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و یا دستگاه های ظرفشویی) را در برابر اجاق گاز قرار ندهید. این دو دارای عناصر متفاوت آب و آتش هستند و تقابل آنها در درازمدت می تواند موجب بروز دعوا و مشاجره شود.


•قانون ششم:

هنگام شب و حتی در طول روز تا حد امکان کودکان را روی زمین نخوابانید. خوابیدن آنها روی زمین موجب می شود که انرژی های مثبتی که در طول محیط و فضای خانه می چرخند به آنها نرسد. بهتر است محل خوابیدن آنها حتی اگر بر روی تختخواب هم نیست، کمی نسبت به زمین ارتفاع داشته باشد.


}