خانه تکانی به سبک فنگ شویی

خانه تکانی به سبک فنگ شویی یکی از بهترین و مهمترین کارهایی است که می توانید جهت ایجاد نظم و فضای مناسب در خانه انجام دهید و کاری کنید که چرخش انرژی های مثبت بنا بر اصول فنگ شویی در محیط زندگی شما بیشتر شود. به یاد داشته باشید که برعکس، بی نظمی می تواند موجب افزایش کسالت، افسردگی و توقف جریان های مثبت شود.


لازم اقدامات خاصی را انجام بدهید تا وضعیت وسایل و لوازم زندگی شما کاملا بهبود پیدا کند و دارای نظم و ترتیب خاصی شوند. برای مثال در یک خانه تکانی درست و اساسی بهتر است هر چیزی که در خانه نگه می دارید ولی عملا به درد شما نمی خورند را دسته بندی کرده و لباس ها و لوازمی را که احتیاج ندارید را جدا کنید.


بر خلاف تصور بسیاری از مردم علام فنگ شویی به معنای پر کردن فضای خانه با استفاده از اشیاء تزیینی فرهنگ چین نیست بلکه فنگ شویی بر نکات و موارد مهمی در زمینه چیدمان فضای خانه و دکوراسیون داخلی آن تاکید و تمرکز دارد که به ایجاد نظم، سادگی و زیبایی هر چه بیشتر و در نتیجه افزایش انرژی های مثبت در این محیط کمک می کند.

خانه تکانی به سبک فنگ شویی


بسیاری از مردم لباس های زیادی در کمد و یا کشوها نگهداری می کنند در صورتی که بسیاری از آنها را حتی یکبار در سال هم ممکن است نپوشند. مشکل اصلی هم اینجاست. چرا باید تعداد زیادی لباس در کمد انباشته شوند در صورتی که نیازی به بیشتر آنها نیست! از طرف دیگر برخی افراد با این اعتقاد که نسبت به زمانی که اقدام به خرید برخی لباس ها کرده بودند، کمی چاق تر شده اند، لباس های تنگ شده را نگه می دارند به این امید که زمانی که وزن شان بار دیگر کم شد و به حالت قبل بازگشت، بتوانند آن لباس ها را بپوشند. در صورتی که تا آن زمان ممکن است طرح و رنگ بندی لباس، دیگر باب میل آن شخص نباشد و از مد افتاده شود و هم اینکه با ورود مدلهای جدید به بازار با قیمت های مناسب تر براحتی بتوان اقدام به خرید لباس های جدید کرد.


در خانه نباید اشیاء قدیمی و بی استفاده را به حال خود رها کنید. به یاد داشته باشید که خانه محل زندگی است و نه موزه. لذا تا حد امکان سعی کنید که از نگهداری و تلنبار کردن وسایل قدیمی که ارزش مادی چندانی ندارند، جلوگیری کنید. برای مثال لازم نیست تمام وسایل دوران کودکی و یا نوجوانی خود را به عنوان یادگاری حفظ کنید. این کار ممکن است فضای زیادی را اشغال کند و عملا فایده ای برای شما و خانواده نداشته باشد.

خانه تکانی در فنگ شویی


هر وسیله و یا شیء که فکر می کنید صرفا فضا اشغال می کند و یا دست و پاگیر دار است را جمع آوری کنید. طوری جمع آوری وسایل خانه و چیدن مجدد آنها را انجام دهید که راهروهای خانه تبدیل به فضایی خالی و خلوت و مناسب جهت تردد شوند و همچنین درهای اتاق ها براحتی باز و بسته شوند و چیزی پشت آنها مانع باز شدن کامل در نشود. همچنین از انباشته کردن وسایلی مانند کتاب، جزوه، روزنامه، DVD، مجله، لباس و اشیائی از این قبیل در گوشه های اتاق های خانه پرهیز کنید و سعی کنید همه چیز را منظم و مرتب سر جای خود قرار دهید.


یک خانه تکانی درست و صحیح می تواند موجب افزایش انرژی مثبت در شما و اعضای خانواده شود. بطوری که پس از پایان آن نه تنها از نتیجه بدست آمده راضی خواهید بود بلکه حتی تعجب خواهید کرد که چرا این کار را زودتر انجام نداده اید.


}