نحوه انتخاب صحیح كاغذ دیواری

نحوه انتخاب صحیح كاغذ دیواری یکی از مواردی است که علاقه مندان به خرید کاغذ دیواری باید در مورد آن دقت کنند. انتخاب کاغذ دیواری می تواند کمک بزرگی به ایجاد یک تغییر در فضای خانه و دکوراسیون آن کند.


با ورود هزاران طرح و رنگ های مختلف کاغذ دیواری به بازارهای جهان، خوشبختانه دست خریداران جهت انتخاب باز گذاشته شده است. اما از طرف دیگر به دلیل همین تنوع بالا و گوناگونی طرح های جدید که هرساله توسط برندهای مشهور و معروف سازنده تولید و به بازارهای جهان عرضه می شوند، انتخاب و خرید شاید کار چندانی نباشد.
به خصوص اینکه هر طرحی برای یک سلیقه خاص طراحی و به بازار عرضه شده. از طرف دیگر نوع معماری و دکوراسیون خانه و ایجاد تناسب آن با کاغذ دیواری، رنگ و همچنین طرح آن نیز مهم است و در صورتی که دقت لازم در این زمینه بکار برده نشود، ممکن است نتیجه نهایی چندان مطلوب نباشد. برای مثال برخی افراد ممکن است بیشتر علاقه مند به استفاده از رنگ های تیره باشند ولی نوع فضای خانه، مساحت آن و همچنین دریافت نور طبیعی (نور خورشید) در خانه به گونه ای باشد که استفاده از این طیف رنگها چندان مناسب نباشد و یا برعکس.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری


استفاده و نصب کاغذ دیواری مزایای زیادی دارد از جمله ایجاد طرح های مورد علاقه و ایجاد جلوه خاص در محیط خانه (مثلا کاغذ دیواری با طرح های کوه، جنگل و دریا). البته نحوه نصب آن نیز مهم است بطوری که برای مثال لازم نیست تمام دیوارهای سالن پذیرایی یا نشمین خانه را با استفاده از کاغذ دیواری بپوشانید و یا اینکه لازم نیست دقیقا تمام کاغذ دیواری های منزل یکسان باشند بلکه می توانید یک نوع کاغذ دیواری در سالن نشیمن و یا پذیرایی استفاده کرده و کاغذ دیواری بکار رفته در اتاق ها متفاوت باشند (به ویژه برای اتاق کودک)


مسئله هماهنگ کردن (یا به اصطلاح set کردن) فضای خانه و دکورهای آن نیز مهم است برای مثال جهت این کار می توانید پیش از انتخاب کاغذ دیواری به رنگ در، پنجره، کفپوش خانه و یا سقف نیز توجه کنید. همچنین فضایی که می خواهید ایجاد کنید. برای مثال اگر در خانه شما دارای کفپوش پارکت لمینت هستید و یا از چوب در بسیاری از وسایل دکورهای شما استفاده شده است، می توانید براحتی از کاغذ دیواری هایی با طرح و جلوه های طبیعت استفاده کنید. (در واقع یکی از مزایای لمینت به عنوان کفپوش خانگی نیز این است که با داشتن طرح ها و رنگ های زیبا و متنوع براحتی می توانید سایر اجزاء دکور خانه از جمله کاغذ دیواری را با آن هماهنگ و یا ست کنید)


همچنین ایجاد توازن بین طیف رنگهای بکار رفته در فضای خانه نیز می تواند کمک بزرگی کند. ست کردن رنگ عناصر دکوراتیو خانه با کاغذ دیواری نکته مهمی است که توصیه می کنیم حتما درباره آن دقت کنید. برای مثال اگر مبلمان شما به رنگ های آبی و یا سبز است، استفاده از کاغذ دیواری به رنگ های زرد و یا صورتی مثلا ترکیب مناسبی را در این فضا ایجاد نمی کند.

نحوه انتخاب صحیح کاغذ دیواری


انواع کاغذ دیواری:

کاغذ دیواری ها از لحاظ جنس و نوع ساخت به چند دسته تقسیم بندی می شوند اما در حال حاضر بهترین و مقاوم ترین نوع آنها دارای پوشش وینیل هستند که موجب افزایش دوام و مقاومت این نوع کاذغ دیواری ها در برابر آب، رطوبت و گرد و خاک شده و می توانید با خیال راحت سالهای سال از این نوع کاغذ دیواری در منزل خود استفاده کنید.


البته کاغذ دیواری های دارای وینیل به دو دسته تقسیم می شوند:
• وینیل در پشت کاغذ دیواری قرار دارد.
• وینیل در روی کاغذ دیواری قرار دارد.


هر کدام از این دو دارای مزایا و یا نقطه ضعف هایی نسبت به نوع دیگر هستند ولی در مجموع نوع اول یعنی نوعی که لایه وینیل در پشت کاغذ دیواری قرار دارد، دارای دوام و ماندگاری بیشتری است و معمولا این نوع کاغذ دیواری ها قابل شستشو هستند.


امیدواریم که مطالب ذکر شده در این مقاله برای شما مفید باشد. جهت مشاوره و دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید با همکاران ما در شرکت اسپوتا نوین چوب تماس بگیرید.


}