کابینت چوبی در دکوراسیون آشپزخانه پیشنهاد ما به شما است

کابینت چوبی در دکوراسیون آشپزخانه امروزه یکی از انتخاب هایی است که مورد علاقه بسیاری از مردم جهان است. استفاده و خرید کابینت چوبی مزایای زیادی به همراه دارد و امروزه در بسیاری از خانه های نوساز و حتی خانه ها و واحدهای مسکونی بازسازی شده از این نوع کابینت ها استفاده می شود. پیشتر در مقاله راهنمای خرید پارکت لمینت برای آشپزخانه به مسئله خرید پارکت لمینت برای این بخش مهم از منزل پرداخته ایم اما در این بخش مسئله خرید و انتخاب کابینت چوبی را در نظر گرفته ایم که بر حسب اتفاق می تواند در کنار کفپوش چوبی آشپزخانه کمک بزرگی به دکور خانه کند.


استفاده از کابینت های چوبی در آشپزخانه می تواند کمک بزرگی به دکوراسیون این بخش از خانه و بهبود روحیه اعضای خانواده کند. از طرف دیگر طرح های این نوع کابینت ها هم دارای انواع کلاسیک و هم مدرن هستند. این کابینت ها از چوب طبیعی ساخته و تولید می شوند و در نتیجه محیط زیست دوست هستند و با طرح های ساده و یا پیچیده ظاهری خود فضای آشپزخانه را دگرگون می کنند.


امروزه بسیاری از کابینت ها از جنس مواد و یا ترکیباتی مانند گلاس، MDF، استیل ساخته می شوند. ولی با این وجود کابینت چوبی بیشتر از همه توانسته با ظاهر طبیعی و زیبا و همچنین دوام مناسب بسیاری از علاقه مندان به تغییر دکوراسیون آشپزخانه را به خود جذب کند. به ویژه جوانان و افراد خوش سلیقه ای که به دنبال هر چه زیباتر ساختن محیط خانه و به ویژه آشپزخانه خود هستند.

کابینت چوبی در دکوراسیون آشپزخانه


اغلب کابینت های مدرن دارای طرح های ساده تری نسبت به کابینت های کلاسیک هستند. البته در مقابل طرح های کلاسیک نیز دارای جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند. امروزه بسیاری از متخصصین دکوراسیون داخلی خانه ها و یا معماران حرفه ای استفاده از کابینت های چوبی به ویژه کابینت چوبی از جنس گردو را توصیه می کنند که مزایای زیادی از جمله لوکس و باشکوه بودن طرح های ظاهری و همچنین دوام و ماندگاری بسیار مناسبی دارد و از این جهت برای خریداران بسیار مناسب و به صرفه است.


همچنین تنوع رنگ و طرح های جدید در کابینت های چوبی نیز مسئله بسیار مهمی است. چه طرفدار استفاده از رنگ های تیره در آشپزخانه باشید و چه ملایم و یا روشن، در هر صورت دست شما باز است و می توانید بهترین انتخاب را در هنگام خرید داشته باشید. با انتخاب درست کابینت چوبی آشپزخانه فضای آشپزخانه دلبازتر و انرژی بخش تر خواهد بود. (لطفا نگاه کنید به مقاله کابینت آشپزخانه و تاثیر رنگ های ام دی اف)


خوشبختانه قیمت کابینت چوبی نیز در مقایسه با انواع کابینت های دیگر چندان بالا نیست و می توانید با هزینه مناسب کابینت های چوبی بسیار زیبایی برای آشپزخانه منزل خریداری و نصب کنید. از طرف دیگر امروزه بسیاری از کابینت های چوبی دارای سطح رویه های سنگی، شیشه ای و یا فلزی هستند که علاوه بر ایجاد تنوع رنگ و طرح بدنه آنها، موجب می شود که دوام آنها افزایش پیدا کرده و در صورتی که ظرف، دیگ یا کتری داغ بر روی آنها گذاشته شود،؛ آسیبی به بدنه و سطح رویه کابینت وارد نشده و دوام و ماندگاری آنها همچنان ادامه پیدا کند.


در مجموع مزایای کابینت های چوبی عبارتند از:

• تنوع طرح و رنگ
• دوام بالا
• قیمت مناسب
• انواع کلاسیک و مدرن
• داشتن رویه های مقاوم از جنس سنگ، شیشه، سرامیک و غیره
• ظاهر زیبا
• قابل تطابق با طرح کفپوش آشپزخانه (برای مثال پارکت لمینت)


}