آشپزخانه كوچك و زیبا به سبك ایتالیایی

دکوراسیون آشپزخانه دارای سبک های مختلف و متعددی است از جمله سبک ایتالیایی که علاوه بر زیبایی دارای سبک های مختلف و تنوع زیادی می باشد. از جمله بهترین سبک های ایتالیایی آشپزخانه های کوچک، سبک توسکانی است که نام آن برگرفته از نام یکی از معروفترین ایالت های ایتالیاست که مرکز آن شهر زیبا و تاریخی فلورانس است.


سبک ساده آشپزخانه های طراحی شده به سبک توسکانی می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر فضای خانه بگذارد و اعضای خانواده را با سلیقه های مختلف راضی کند. در سبک توسکانی آشپزخانه می توانید از رنگ های گرم و کمی تیره مانند نارنجی پررنگ و یا زرشکی در کابینت آشپزخانه استفاده کنید که البته همانطور که قبلا در مقالاتی مانند روانشناسی رنگها و همچنین مقاله آن چه درباره روان شناسی رنگ ها در چیدمان وسایل خانه و محل کارتان باید بدانید نوشته ایم بکاربردن رنگ های تیره در مکان هایی مانند آشپزخانه، در واقع این فضاها را کوچک تر و جمع و جورتر نشان می دهند ولی برعکس استفاده از رنگ های روشن می تواند فضا را بزرگتر و بهتر نشان دهد. از این رو جهت بکار بردن سبک توسکانی در آشپزخانه منزل باید دقت کرد به ویژه اگر فضای کمی در اختیار دارید.

آشپزخانه سبک ایتالیایی


این سبک در حقیقت تاکید بر استفاده از رنگ های گرم را دارد. به خصوص بر روی دیوارها، کابینت و میز صندلی آشپزخانه. در واقع شما هم می توانید براحتی اقدام به تغییر رنگ آشپزخانه و تغییر دکوراسیون آن متناسب با این سبک کنید. خوشبختانه راهکارهای این کار چندان سخت نیستند و براحتی می توان این کار را با استفاده از چند ترفند ساده انجام داد.


• رنگ کردن دیوارها به سبک توسکانی: برای این کار خوشبختانه نیاز چندانی به وسایل و ابزارهای مختلف نیست بلکه با استفاده از یک سطل رنگ، قلتک نقاشی و قلموی بزرگ و ترکیب رنگ های گرم مانند کرمی، قهوه ای، سبز پررنگ، زرشکی، آبی تیره و زرد می توانید دیوارها را به آرامی رنگ کنید. این رنگها در واقع رنگ های اصلی سبک توسکانی در آشپزخانه هستند.


• رنگ کردن کابینت های چوبی: برای این کار کافی است در ابتدا بر روی بدنه کابینت چوبی آشپزخانه به خوبی سمباده کشیده شود تا آماده رنگ جدید شود. سپس می توانید براحتی رنگ های زرشکی یا آجری را بر روی سطح آن بریزید و کابینت را رنگ کنید. این کار موجب نوسازی و تنوع در کابینت آشپزخانه نیز می شود.


• تعویض دستگیره ها: عوض کردن دستگیره های کشوهای آشپزخانه با دستگیره های برنجی یکی از راه های بسیار مناسب جهت تغییر دکوراسیئن آشپزخانه به سبک ایتالیایی است.


• رنگ کردن میز و صندلی ها: این بخش از کار نیز خوشبختانه چندان سخت نیست و به آسانی می توانید با استفاده از رنگ هایی مانند قوه ای یا کرمی رنگ کنید و حتی می توانید وسط میز یک طرح مربعی در آورید که هم به طرح های اصیل سبک توسکانی نزدیک تر و شباهت بیشتری دارد و همچنین تنوع بیشتری در محیط ایجاد می کند.


}