دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک با چیدمانی جذاب و کاربردی

طراحی دکوراسیون خانه یک چالش دائمی برای علاقه مندان به این هنر و همچنین طراحان است. به خصوص اگر فضای خانه تا حدودی کوچک باشد این چالش اهمیت بیشتری پیدا می کند و حساس تر می شود. اتاق نشیمن نیز یکی از بخش های خانه است که در صورت کوچک بودن دکوراسیون و طراحی فضای داخلی آن یک چالش بزرگ به حساب می آید.


مسائل مهمی مانند اینکه چه نوع میز و صندلی و یا مبلمانی در یک اتاق نشیمن کوچک قرار داده شوند و از طرف دیگر وضعیت دکور و اشیاء تزیینی چگونه باشد و سرانجام اینکه چه رنگهایی مورد استفاده قرار گیرند تا فضا کوچک و گرفته به نظر نیاید.

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک با چیدمان جذاب و کاربردی


به همین جهت با توجه به حساسیت این موضوع و از طرف دیگر محدودیت فضا در بسیاری از واحدهای مسکونی و آپارتمانی نیز تلاش داریم تا در این بخش توصیه ها و پیشنهاداتی جهت ایجاد یک دکوراسیون هر چه بهتر در فضای محدود اتاق نشیمن به شما علاقه مندان ارائه دهیم با این امید که ضمن بکارگیری این دستورالعملها بتوانید از فضای نشیمن خانه حداکثر استفاده و بهره را ببرید:

• اولین قدم استفاده و نصب کاغذ دیواری است چرا که یک کاغذ دیواری زیبا و دارای رنگ های متنوع می تواند کمک بزرگی به فضای نشیمن شما کند و علاوه بر اینکه آنرا از یکنواختی درآورد، براحتی می توان کمبود فضای نشیمن را به این ترتیب جبران کرد.


• استفاده از گل و گیاه کمک بزرگی به پر کردن فضا و در عین حال افزایش شادابی و طراوت آن می کند.


• نصب آیینه کمک می کند تا هم ظاهر فضای اتاق نشیمن بهتر شود هم اینکه کوچک و محدود بودن فضا کمتر به چشم بیاید.


• مبلمان خود را طوری انتخاب کنید که در این فضا براحتی قرار داده شود ولی فضای زیادی را اشغال نکند و بتوان آنرا مقابل و یا کنار دیوار پوشیده شده از کاغذ دیواری قرار داد و حداکثر استفاده از این فضا را برد.


• در صورت عدم نصب و استفاده از کاغذ دیواری می توانید با نصب اشیاء تزیینی مختلف از جمله تابلو و یا قاب عکس براحتی فضای دیوار را پر کنید و کاری کنید که ظاهر آن از حالت یکنواختی خارج شود.


• مبلمان مناسب انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که هر چه پایه های مبلمان بلندتر باشند و دسته های کوچک تر و ظریف تری داشته باشند، راحت تر می توان فضای کوچک نشیمن را پوشش داد.


• انتخاب رنگ نیز یکی از مهمترین موارد است بطوری که با انتخاب رنگ های روشن می توانید فضا را بزرگتر و وسیع تر نشان دهید و تا حدودی مشکل کمبود فضا را برطرف کنید. ضمنا رنگ های روشن زیبایی خاص خود را نیز دارند و حتی در فصل های سرد سال نیز می توانند بازتاب نور را در فضای خانه افزایش دهند. به خصوص در بخش هایی که دارای پنجره نیستند.


البته راه های تغییر دکوراسیون و افزایش فضای بهینه در اتاق نشیمن های کوچک به اینجا ختم نمی شوند بلکه می توان موارد دیگری را نیز خودتان در خانه امتحان کنید و در صورت تمایل به همان صورت چیدمان فضای نشیمن را قرار دهید.


}