دکوراسیون جزیره در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین بخش های خانه است. فضایی که در واقع محل پخت و پز و از طرف دیگر سرو غذاهاست. به همین جهت آشپزخانه منزل فضایی است که باید هم از لحاظ نوع فضاسازی و دکوراسیون و همچنین نوع کاربری بتوان بهترین استفاده را از آن برد.

به ویژه در خانه های بزرگ این دو مسئله در کنار یکدیگر اهمیت پیدا می کنند چرا که معمولا در چنین خانه هایی هم رفت و آمد مهمان ها بیشتر است و هم فضای بزرگ آشپزخانه نیاز به طراحی درست و مناسب دارد که باید از میان طرح های مختلف و امکانات گوناگون بهترین نوع دکوراسیون را برای هر آشپزخانه انتخاب و پیاده سازی کرد. 

دکوراسیون جزیره آشپزخانه

یکی از جالب ترین و مدرن ترین نوع دکوراسیون آشپزخانه، مدل جزیره ای است. در این سبک که یکی از جذاب ترین سبک های فضاسازی آشپزخانه به شمار می رود می توانید موارد زیر را به دقت رعایت و بکار ببرید:

ترکیب رنگ ها: شاید یکی از جالب ترین نکات سبک دکوراسیون جزیره آشپزخانه بکار بردن ترکیب رنگ های روشن و تیره در کنار هم باشد. برای مثال در بسیاری از موارد سنگ کانتر کابینت های آشپزخانه به رنگ تیره و همچنین انتخاب کابینت به رنگ روشن و یا برعکس می تواند یک ترکیب زیبا و چشم نوازی را در آشپزخانه ایجاد کند. همچنین صندلی هایی با پایه های بلند و رنگ های تیره مانند کرمی، زرشکی، قهوه ای.

قرار دادن میز و صندلی در مرکز فضای آشپزخانه می تواند کمک بزرگی باشد. به خصوص میزهای گرد و مدور زیبا که با استفاده از روکش و یا سفره های زیبا می توان به بهترین نحو ممکن آنها را در آشپزخانه مورد استفاده قرار داد. یکی از مزایای این کار این است که حتی در صورت عدم قرار دادن صندلی، می توان از چنین میزهایی به عنوان کانتر آشپزخانه نیز استفاده کرد. 

در این سبک لازم نیست که حتما از نوع کفپوش خاصی برای کف آشپزخانه استفاده شود و یا تعویض کفپوش آشپزخانه صورت گیرد. البته می توان با طرح های متنوع و شطرنجی کفپوش هایی مانند سرامیک و یا ترجیحا پارکت لمینت، از نوع شطرنجی به این نوع ترکیب بندی و فضاسازی تا حد امکان کمک کرد.

تعویض دستگیره ها: یکی از راه های نسبتا آسان و کم دردسرتر می تواند عوض کردن دستگیره درب های کابینت ها باشد. 

تغییر صندلی های مرکز آشپزخانه که در کنار میز در واقع یک جزیره را تداعی می کنند می تواند کمک بزرگی به ایجاد این نوع سبک باشد. بطوری که برای مثال استفاده از صندلی های با رنگ های متضاد با سایر رنگ های بکار رفته در محیط و یا قرار دادن میز مستطیلی شکل سفید در مرکز آشپزخانه می تواند به ایجاد این فضای جزیره ای کمک بزرگی کند. 

استفاده از کابینت، کشوها و کانتر چوبی: در مجموع بکارگیری یک دکوراسیون چوبی در آشپزخانه علاوه بر طبیعی بودن و زیبایی می تواند به افزایش حالت جزیره ای در آشپزخانه کمک کنند. به ویژه زمانی که از رنگ های متضاد در آنها استفاده شود که همرنگ با میز و صندلی جزیره ای مرکز آشپزخانه باشند. برای مثال رنگ کابینت های چوبی و همچنین عناصر تشکیل دهنده جزیره دکور آشپزخانه همگی قهوه ای تیره باشند ولی رنگ درب آشپزخانه و دیوارها روشن باشند. 

امیدواریم بتوانید با بکارگیری این موارد در صورت تمایل این سبک را به بهترین شکل در آشپزخانه پیاده سازی کنید. 

}