چه رنگ کفپوش مناسب فضای خانه است؟

رنگ کفپوش خانه و انتخاب آن یکی از مهمترین مسائلی است که بسیاری از صاحبان خانه ها امروزه در مورد آن حساس هستند و به آن اهمیت می دهند. شکل ظاهری و رنگ کفپوش خانه اهمیت زیادی در روحیه اعضای خانواده و همچنین ایجاد حس آرامش در خانه دارد و در این زمینه کاملا تاثیر گذار است.

دکوراسیون خانه یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید، اجاره و یا بازسازی منزل باید در نظر گرفت. هر چه یک خانه دارای دکوراسیونی زیباتر، دل بازتر و بهتر باشد، تاثیر مثبت بیشتر و بهتری در روحیه افراد ساکن در آن می گذارد. به همین جهت در کشورهای پیشرفته جهان بسیاری از خانواده ها و یا مدیران شرکتها و موسسات از متخصصان طراحان داخلی و افراد صاحب تجربه در این زمینه بهره می گیرند. 

بنابراین انتخاب کفپوش در خانه بسیار مهم است. در آشپزخانه، اتاق یا سالن نشیمن، پذیرایی و یا اتاق های منزل استفاده از یک کفپوش مناسب می تواند کمک بزرگی به بهبود دکور و محیط خانه کند. البته هماهنگ کردن (به اصطلاح ست کردن) سایر اجزای دکوراسیون خانه و یا استفاده از ترکیب رنگ و طرح های متضاد در دیوارها، مبلمان، میز و صندلی ها و حتی درب و پنجره نیز می تواند کمک موثری به اصلاح و یا زیباتر شدن دکور خانه کند. 

خوشبختانه در نیم قرن اخیر تولید و فروش کفپوش های چوبی و یا ساخته شده از MDF و HDF مانند پارکت چوبی و همچنین خرید پارکت لمینت در بازارهای جهانی روز به روز بیشتر شده و خوشبختانه در دکوراسیون بسیاری از خانه ها، شرکتها، موسسات، مراکز فرهنگی، هنری و آموزشی می توانید انواع کفپوش پارکت لمینت را ببینید. همین امر نیز به خودی خود نشان دهنده پر کاربرد بودن و اهمیت خرید پارکت لمینت به عنوان یکی از بهترین کفپوش ها در دنیای امروز می باشد. (جهت اطلاعات بیشتر درباره تفاوت دو نوع کفپوش نام برده می توانید به مقالات دیگر ما از جمله تفاوت میان کفپوش لمینت و پارکت چیست؟؟ مراجعه کنید) 

خوشبختانه کفپوش های پارکت لمینت دارای رنگ های متنوع و گوناگونی هستند و دست خریداران از لحاظ انتخاب رنگ و طرح آنها و همچنین دوبعدی یا سه بعدی بودن کفپوش پارکت لمینت کاملا باز است. همین امر نیز یکی از مزایای پارکت لمینت نسبت به انواع مختلف کفپوش های چوبی است. 

چه رنگ کفپوش مناسب فضای خانه است

اما در زمینه انتخاب رنگ می توانید با توجه به اینکه احتمالا این پرسش پیش از خرید پارکت لمینت (و یا کفپوش های دیگر برای منزل) در ذهن شما نقش بسته که پارکت لمینت تیره بهتر است یا روشن؟ که البته در مقاله فوق و برخی مقالات دیگر به یادآوری نکات مهم در این زمینه پرداخته ایم. 

اما اگر بطور خلاصه بخواهیم این مسئله را مجددا بررسی کنیم باید بطور خلاصه گفت که در محیط هایی با مساحت کوچک بهتر است از رنگ های ملایم و یا روشن در دکوراسیون استفاده شود تا فضا بزرگتر و جادارتر بنظر آید ولی در محیط های بزرگتر می توانید هم از رنگ های مختلف (تیره، ملایم و یا روشن) استفاده کنید و در چنین فضاهایی طراحان داخلی محدودیت کمتری دارند. 

رنگ تیره فضا را کوچکتر و فشرده تر نشان می دهد به همین جهت برای یک محیط کوچک (مثلا آشپزخانه های کوچک) چندان مناسب نیست هر چند که رنگ های تیره هم زیبایی خاص خودشان را دارند و در صورت استفاده درست می توانند یک فضای زیبا و کلاسیک را تداعی کنند.

این مسئله معمولا در راهنمای خرید پارکت لمینت و یا سایر کفپوش ها تا حدودی مورد توجه قرار می گیرد. هر چند که خریداران و علاقه مندان به استفاده و نصب پارکت لمینت به عنوان کفپوش خانگی و یا در محل کار، خود بنا به سلیقه نیز می توانند اقدام به خرید پارکت لمینت مورد نظر با رنگ و طرح مورد نظر خود کنند. البته آگاهی از راهنمای انتخاب بهترین کفپوش و پارکت خانه! نیز کمک بزرگی به خریداران در این تصمیم گیری می کند. 

رنگ کفپوش فضای خانه

امروزه در بسیاری از خانه ها از رنگ هایی مانند قهوه ای کم رنگ، قهوه ای پررنگ، آجری، طلایی، خاکستری و... استفاده می شود که فضای خانه را زیباتر و دلبازتر می کند. خرید کفپوش چوبی (و یا ترکیبات آن) کمک بزرگی به فضای خانه شما می کند. به یاد داشته باشید که یک کفپوش چوبی، انتخابی شیک و مناسب برای پوشش خانه است. به همین جهت توصیه می کنیم که در صورت اسباب کشی به خانه جدید و بازسازی منزل، حتما به خرید پارکت لمینت و نصب آن فکر کنید. 

اسپوتا نوین چوب با بهترین پیشنهادات و محصولات جدید در زمینه دکوراسیون خانه و کفپوش ها در خدمت شماست. 

}