اتاق کار به سبک فنگ شویی

چیدمان اتاق کار در فنگ شویی اهمیت زیادی دارد به خصوص با توجه به گرفتاری ها و انواع مشغله های ذهنی افراد در این روزها. در واقع با کمک اصول فنگ شویی می توانید نه تنها جریان انرژی های مثبت را در اتاق کار خود بیشتر کنید، بلکه به رفع کسالت، خستگی، افسردگی و همچنین افزایش بهره بری و تمرکز بر روی کار خود و همکاران تان کمک کنید. 

اتاق کار با فنگ شویی

با در نظر گرفتن و رعایت این موارد می توانید به اهداف نام برده دست پیدا کنید:

استفاده از عکس: یکی از بهترین راهکارها جهت افزایش بازدهی و کاهش خستگی، قرار دادن عکس های جالب از خودتان، خانواده، دوستان و یا همکاران است. حتی می توانید برای این کار از عکس های طبیعت، حیوانات و گیاهان نیز استفاده کنید. قرار دادن یک عکس زیبا و جذاب بر روی میز کار و یا بر روی دیوار اتاق کار شما می تواند کمک زیادی به رفع خستگی شما و سایرین کند. به خصوص اگر شما طرفدار دنیای عکاسی باشید. 

روشنایی: سعی کنید در اتاقی کار و فعالیت داشته باشید که دارای پنجره رو به بیرون باشد. هر چه نور طبیعی بیشتری در طول روز به درون اتاق شما بتابد، فضای آن روشن تر و بهتر خواهد شد. به خصوص در روزهای سرد سال. 

هوای تازه: در صورتی که پنجره اتاق شما رو به بیرون باز می شود، فرصت مناسبی است که هر روز به مدت چند دقیقه با باز گذاشتن آن براحتی بتوانید هوای تازه را به درون اتاق کار خود بیاورید. 

نصب تصاویر کوه: کوهستان آرامش خاصی به انسان می دهد. به خصوص کوهستان های بلند و زیبا. بسیایر از متخصصین توصیه می کنند که تا حد امکان تصاویر کوه و طبیعت را در دفتر کار خود قرار دهید تا انرژی مثبت بیشتری دریافت کنید. به خصوص اگر در تصویر آن کوه و منظره، چشمه و رودخانه قرار دارد. 

گیاهان: استفاده از گل و گیاه در اتاق کار نیز یکی از گزینه های مناسبی است که در فنگ شویی توصیه می شود. گل و گیاهان موجودات زنده ای هستند که طراوت خاصی به محیط زندگی و کار انسان می بخشند و هر چه انسان بتواند تعامل بیشتری با آنها داشته باشد، روحیه ای قوی تر و شاداب تر خواهد داشت. 

رعایت نظم: نظم و ترتیب در فضای کار اهمیت زیادی دارد چرا که هر چه وسایل و لوازم اتاق کار شما منظم تر و پاکیزه تر باشند نه تنها شما و دیگران احساس آرامش بیشتری می کنید بلکه میزان تمرکز شما بر روند کار و جزئیات آن نیز افزایش خواهد یافت.

دیدن افراد هنگام ورود و خروج: یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس این است که بتوانید افراد را هنگام ورود و یا خروج در یک مجموعه ببینید. جهت این کار می توانید میز کار خود را نزدیک به درب ورودی قرار دهید و یا از یک آیینه استفاده کنید. 

رنگ: با بکارگیری رنگ های شاد و متنوع در دفتر کار می توانید روحیه خود را عوض کنید و انرژی خود را افزایش دهید.

با بکارگیری موارد ذکر شده فنگ شویی در اتاق کار خود آرامش و بازدهی بیشتری خواهید داشت.

}