تكنیك‌های هوشمندانه چیدمان اتاق خواب های کوچک

بکارگیری تكنیک‌های هوشمندانه چیدمان اتاق خواب های کوچک یکی از نکات مهم دکوراسیون خانه است. عوامل زیادی در این مسئله مستقیما نقش دارند که در صورت توجه به آنها می توانید اتاق خواب های خانه را دگرگون کنید و احساس آرامش بیشتری در آنها داشته باشید. 

انتخاب رنگ اتاق خواب به خصوص برای دیوارها یکی از نکات اساسی است. اگر شما هم مایلید که از رنگ های روشن و مناسب استفاده کنید، بهتر است رنگ هایی مانند سفید و یا زرد کم رنگ را بکار نبرید. چرا که اتاق خواب محل استراحت و آرامش شماست و بهتر است از رنگ های میانه استفاده شود. 

پرده های اتاق خواب نیز اهمیت خود را دارند. سعی کنید بهترین و زیباترین پرده هایی که نور را براحتی در فضای اتاق منعکس می کنند، خریداری و نصب کنید. حتی در صورت استفاده از کرکره، کرکره هایی را خریداری و استفاده کنید که کاملا مناسب فضای اتاق خواب شما باشند و بتوانند براحتی نور را از خود عبور دهند و فضای اتاق را تا حد زیادی روشن نگه دارند. این مسئله به خصوص در ماه ها و روزهای سرد و کم نور سال (به خصوص در زمستان) اهمیت دوچندانی پیدا می کند. 

تکنیک های هوشمندانه چیدمان اتاق خواب های کوچک

نصب و قرار دادن آیینه در اتاق خواب مزایای زیادی دارد از جمله بزرگتر بنظر رسیدن فضا و افزایش تنوع در میان وسایل و دکوراسیون آن. 
استفاده از مبلمان حتی مبل های کوچک با رنگ های مناسب و طرح های زیبا می تواند مفید باشد. در غیر اینصورت با استفاده از میز و صندلی های جدید و با طرح های مناسب می توانید تا حد امکان این کار را انجام دهید. 

قرار دادن یک کتابخانه در اتاق خواب به ویژه کتابخانه های چوبی نیز می تواند موثر باشد البته به یاد داشته باشید که کتابخانه را تا حد امکان منظم و تمیز نگه دارید تا در فضای اتاق خواب تاثیر بهتری داشته باشد. 

استفاده از بالش و یا کوسن های رنگی زیبا نیز مسئله ایست که توصیه می شود تا حد امکان آنرا انجام دهید. این کار به دکوراسیون اتاق خواب شما کمک می کند. 

در هیچ گوشه از اتاق خواب وسایل را بر روی هم انباشته نکنید و سعی کنید با رعایت نظم و ایجاد یک ترتیب خاص در بین وسایل شخصی و دکور اتاق خواب فضایی آرامش بخش و مناسب را ایجاد کنید. فضایی که هر شخص دیگری که وارد اتاق خواب شما شود، از حضور در آن احساس ناراحتی نکند. 

}