چه پوششی برای کف آشپزخانه مناسب است؟

با افزایش روزافزون خرید کفپوش های چوبی از نوع Solid Wood، بسیاری از مردم امروزه از آنها استفاده می کنند. با اینکه این کفپوش به آشپزخانه شما زیبایی خیره کننده ای می بخشد و ظاهر آنرا دگرگون می کند، اما اگر به مسئله پایداری و دوام آن توجه دارید، ممکن است انتخاب اصلی و درجه یک نباشد. خوشبختانه انتخاب های دیگری نیز جهت نصب کفپوش چوبی در آشپزخانه دارید که موجب می شوند پس از نصب، خیال تان راحت تر باشد. 

کفپوش Solid Wood یکی از بهترین و زیباترین نوع کفپوش های چوبی است که می توانید خریداری و از آن استفاده کنید. از لحاظ دوام یکی از بهترین نوع کفپوش ها هستند بطوری که معروف هستند که یک عمر می توانید از آنها استفاده کنید. اما به دلیل اینکه یک محصول طبیعی هستند، همیشه و در هر جایی نمی تواند بهترین انتخاب شما باشند. 
برای مثال با تغییرات دما و رطوبت در محیط کفپوش های Solid wood در بسیاری از موارد دچار پوسیدگی می شوند. البته این مسئله به معنای این نیست که شما نمی توانید از چنین کفپوشی استفاده کنید بلکه به این معنی است که شما باید بطور مرتب هر چند وقت یکبار، سطح روی کفپوش Solid wood را به دقت تمیز کنید و گرد و خاک و یا آب و رطوبت را از روی آن پاک کنید.  

چه پوششی برای کف آشپزخانه مناسب است

مسئله دیگر هم این است که نصب این کفپوش، مشکل تر بوده و زمان بیشتری را نیز می طلبد که این از معایب آن است. این مشکل زمانی بیشتر خودش را نشان می دهد که شما انتظار دارید آشپزخانه زودتر آماده شود. 
همانطور که در سطرهای بالاتر توضیح دادیم، Solid Wood تنها انتخاب شما جهت به عنوان استفاده از یک کفپوش چوبی در آشپزخانه نیست. یکی از جایگزین های مناسب جهت این کار خرید کفپوش engineered woodو استفاده از آن است که از تخته های چندلایه فشرده شده تشکیل شده که سطح لایه بیرونی آن با استفاده از لایه چوبی پوشانده شده است. 

پوشش برای کف آشپزخانه

یکی از مزایای استفاده و نصب کفپوش engineered floor نسبت به Solid wood این است که این نوع کفپوش ها حتی در مکان هایی که سطح کف زیرین آنها گرم است هم می توان نصب کرد. از این لحاظ می توان گفت که انتخاب این نوع کفپوش برای آشپزخانه بسیار مناسب است چرا که دمای آشپزخانه مرتب تغییر می کند. 

البته به دلیل ظاهر لایه بیرونی Solid wood با نوع engineered floor نمی توان از طریق شکل ظاهر، این دو را از یکدیگر تشخیص داد.

 البته انتخاب های شما به اینجا محدود نمی شود و اگر دنبال گزینه ای ارزان تر جهت استفاده و نصب به عنوان کفپوش آشپزخانه هستید، خرید پارکت لمینت می تواند انتخاب مناسبی باشد. کفپوش پارکت لمینت بر خلاف دو نوع نام برده قبلی، بطور کاملا مصنوعی ساخته می شوند. و به این دلیل تا حد زیادی در برابر رطوبت و آب مقاومند. از این رو در صورت  استفاده از کفپوش پارکت لمینت، لازم نیست نگران ریختن آب و مایعات بر روی سطح آن باشید.

پوشش مناسب کف آشپزخانه

در یک جمع بندی نهایی می توان گفت که کفپوش Solid wood از نظر زیبایی، بهترین هستند ولی نگهداری از آنها کمی دشوار است و نیازمند اقدامات خاصی در این زمینه هستند تا به مرور دچار تخریب و پوسیدگی نشوند. برای مکان هایی مثل آشپزخانه خرید پارکت لمینت و یا engineered floor می تواند انتخاب مناسبی باشد. 
البته در پایان این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از بین پارکت یا لمینت یکی را انتخاب کنید، قطعا با توجه به نکاتی که در بخش های متلف جهت اطلاع هر چه بیشتر شما نوشتیم، کفپوش پارکت لمینت آلمانی وروکس می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. 

}