ایجاد دکوراسیون پاییزی منزل

دکوراسیون داخلی منزل یکی از نکاتی است که باید به آن توجه کرد. به خصوص برای افرادی که می خواهند زندگی شادتر و بهتری را برای خود و اعضای خانواده مهیا کنند. به ویژه فصل پاییز که یکی از زیباترین فصل های سال است و در اغلب نقاط نیمکره شمالی در بسیاری از کشورها زمان ریزش برگها و در واقع فصل خزان است. 

به همین جهت خلق یک دکوراسیون پاییزی در فضای منزل اهمیت زیادی دارد. جالب اینجاست که جهت ایجاد چنین فضایی براحتی می توانید با کمی تغییرات به نتیجه مورد نظر خود برسید.

در پاییز در درجه اول دو رنگ زرو نارنجی بیشتر از همه به چشم می آیند چرا که برگ های درختان به مرور در این فصل خشک شده و به این دو رنگ در می آیند و سپس به آرامی می ریزند. به همین جهت نخستین قدم جهت ایجاد یک دکور پاییزی استفاده از این رنگها می باشد.

به این نکته باید توجه داشت که لازم نیست که جهت ایجاد دکوراسیون پاییزی هزینه و وقت زیادی را صرف ایجاد تغییر و تحول در فضای خانه کنید. براحتی با استفاده از جابجایی و یا تغییراتی از جمله کم و زیاد کردن برخی از اشیاء - به خصوص اشیاء تزیینی - می توانید به آسانی فصل پاییز را فضای خانه خود ببرید.

استفاده از تابلوهایی که دارای رنگ های زرد و نارنجی هستند به خوبی می تواند فضای پاییز را در خانه القاء کند. به خصوص اگر سوژه عکس و یا تابلوی نقاشی، فصل پاییز باشد. 

دکوراسیون پاییزی منزل

همچنین نصب و آویزان کردن گل و برگ های خشک شده درختان در فصل پاییز نیز به خوبی می تواند زیبایی پاییز را در منزل شما ایجاد کند. 

بکارگیری و قرار دادن بالش و یا کوسن های رنگی به رنگ های زرد، قرمز و یا نارنجی در فضای اتاق خواب و یا سالن نشیمن خانه نیز می تواند کمک بزرگی به شما در این زمینه باشد.

اگر خانمها علاقه به بافتن کوسن های زیبا داشته باشند می توانند براحتی با چند تکه پارچه این کار را انجام دهند. بافتن کوسن های زیبا با رنگ های پاییزی می تواند به ایجاد یک دکوراسیون پاییزی کمک کند.

استفاده از یک ریسمان یا نخ و آویزان کردن برگهای پاییزی درختان از آنها در کتابخانه شخصی و یا سایر نقاط اتاق خواب می تواند نه تنها آرامش بخش باشد بلکه زیبایی این محیط را دو چندان کند. به خصوص اگر خود شما هم به فصل پاییز علاقه مند باشید.

دکوراسیون پاییزی در منزل

حتی می توانید این برگ های خشک شده درختان را دور شمع و یا سایر اشیاء تزیینی منزل نیز قرار دهید. 
استفاده از پوسته یا تنه خشک شده درختان نیز می تواند موثر باشد به خصوص اگر درون آنرا بتوانید به زیبایی تزیین کنید. 
کدو تنبل نیز یکی نمادهای پاییز در بسیاری از کشورهای جهان است. براحتی می توانید یک کدو تنبل را خشک کنید و درون آنرا خالی کرده و با تزیین آن دکور منزل را زیباتر و متنوع تر کنید. با رنگ آمیزی پوسته کدو تنبل به رنگ های زرد، قرمز و یا طلایی می توانید زیبایی آنرا بیشتر کنید. 

البته استفاده از میوه درخت کاج (در اصطلاح علمی: Conifer cone) نیز تا حد زیادی حالت پاییزی به دکوراسیون شما می دهد. 
فصل پاییز فصل آرامش و زیبایی است. فصل استراحت طبیعت. چه بهتر که با این فصل و زیبایی های آن همراه شویم. 

}