رنگ های زیبای پاییز در منزل شما

رنگ های پاییزی می توانند طراوت و زیبایی خاصی به محیط خانه ببخشند. استفاده و بکارگیری رنگ های پاییزی نه تنها جلوه های زیبا و آرامش دهنده این فصل را در محیط خانه تداعی می کنند بلکه می توان به این بهانه دکور و چیدمان فضای منزل خود را کمی تغییر دهید و با استفاده از رنگ های پاییزی براحتی یک دگرگونی در خانه خود ایجاد کنید. 

به دلیل اینکه معمولا در فصل پاییز شاهد کاهش دما و خنک تر شدن هوا هستیم، در این فصل استفاده از رنگ های گرم می تواند به افزایش گرمای محیط کمک زیادی کند. علاوه بر این مسئله، این کار موجب افزایش انرژی مثبت در افراد شده و احتمال بروز افسردگی آنها را در فصل های سرد سال کمتر می کند.

به همین جهت بمنظور افزایش آگاهی شما خوانندگان گرامی تلاش می کنیم تا بهترین رنگ های پاییزی و کاربردهای آنها را به اتفاق بررسی کنیم:

- رنگ های خنثی و گرم:

از بین رنگ های خنثی و گرم می توان به طیف رنگ قهوه ای مایل قرمز اشاره کرد که حس گرمای محیط را افزایش می دهد. رنگ آمیزی دیوار، سقف و سایر اجزای خانه با استفاده از این رنگ و یا وسایل و لوازم خانه می تواند موجب شود که افراد احساس آرامش بیشتری کنند.

طیف رنگ های خنثی و گرم یکی از بهترین گزینه های برای کسانی است که قصد ایجاد دکوراسیون پاییزی مناسب با بکارگیری رنگ های این فصل دارند.

- رنگ های خنثی و ملایم:

رنگ سفید یکی از بهترین رنگ های این طیف است. رنگی که نور را براحتی بازتاب می دهد و از این جهت در فصل پاییز به خصوص در نواحی سردسیر مناسب است. این رنگ علاوه بر بازتاب نور موجب می شود که از روشنایی روز در فصل پاییز بتوانید بیشترین استفاده را ببرید.

- رنگ های خنثی و سرد:

رنگ خاکستری یکی از بهترین رنگ های سرد و خنثی است. این رنگ حس آرامش را در انسان القا می کند و در کنار رنگ های دیگر مانند قرمز و زرد یک ترکیب بسیار زیبا و مناسب برای خانه شما را فراهمی می کند. حتی سایه های خاکستری رنگ نیز می تواند یک گزینه مناسب جهت استفاده در منزل باشد. 

- رنگ های گرم:

از میان رنگ های گرم می توان به رنگ ارغوانی روشن اشاره کرد که یکی از بهترین و مناسب ترین رنگ های پاییزی است. این رنگ در زوج های جوان حس عشق و محبت را افزایش می دهد. 
ترکیب این رنگ با طیف رنگ های چوب طبیعی یا ارغوانی تیره می تواند ترکیب زیبا و ماندگاری را خلق کند.

رنگ های زیبای پاییزی در منزل شما

- رنگ های روشن و شاد:

 رنگ زرد مایل به سبز یکی از بهترین رنگ های این دسته است. زرد یکی از رنگ های پاییزی است که در این فصل در جنگل ها و طبیعت بسیار زیاد مشاهده می شود. به همین جهت طیف رنگ زرد مایل به سبز و استفاده از آن در منزل می تواند جلوه ای از پاییز را به خانه شما بیاورد. 

از طرف دیگر این رنگ یکی از رنگ های مورد علاقه هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی نیز هست و می توانید علاوه بر استفاده از آن در دکوراسیون از اشیاء تزیینی که سطح رویه و یا بخشی از طرح کلی آنها به این رنگ است استفاده کنید. (لوازمی مانند: کوسن، پشتی های رنگی تخت، تابلوهای نقاشی و...) 

- رنگ های اشباع شده:

استفاده از رنگ های اشباع شده در منزل مزایای زیادی می تواند داشته باشد. از جمله رنگ قرمز تیره که در بسیاری از خانه های جدید و لوکس بکار می رود. این طیف رنگ در صورت استفاده در راهروی ورودی خانه و یا در غذاخوری خانه می تواند تاثیر زیادی بگذارد. حتی می توان با ترکیب آن با رنگ های هم طیف (و حتی بعضی از رنگ های متضاد) نه تنها ترکیب مناسبی خلق کرد بلکه انرژی و گرمای محیط را در فصل پاییز افزایش داد.

- رنگ های تیره:

از میان رنگ های تیره، طیف رنگ سبز تیره می تواند گزینه مناسبی باشد. این رنگ در واقع رنگ طبیعت است و در صورت استفاده درست و مناسب در خانه می توانید بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید. البته طیف رنگ های سبز ملایم و یا کم رنگ جزو رنگ های آراش بخش محسوب می شوند ولی طیف رنگ سبز پر رنگ نیز در جای خود می تواند کمک بزرگی به افزایش نشاط و شادابی محیط خانه کند. از این رنگ می توان در اتاق ها، سقف، پذیرایی و یا به خصوص در آشپزخانه (برای مثال رنگ کابینت ها) استفاده کرد. 

ترکیب سبز تیره و برخی رنگ های دیگر مانند خاکستری و یا زرد لیمویی می تواند به دکوراسیون منزل شما جلوه دیگری ببخشد و آنرا زیباتر کند. 
امیدواریم در هر صورت از فصل پاییز لذت ببرید.

}