پاركت طرح سرامیك

پاركت های اروپایی موجود در بازار از نظر نوع طراحی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. این دسته بندی بنا به نوع قرار گرفتن پاركت هنگام نصب بر روی زمین انجام می شود. یكی از مهم ترین انواع پاركت لمینیت، پاركت طرح سرامیك می باشد. پاركت های طرح سرامیک در بازار به دو دسته كلی تقسیم می شوند. گروه اول پاركت هایی كه ابعاد تایل های آن ها به صورت مربع می باشد و گروه دوم پاركت هایی با ابعاد استاندارد (مستطیلی) كه طراحی روی آنها به شكل سرامیک و مربعی می باشد. از پارکت لمینت های سرامیکی موجود در بازار می توان به گروه VAN GOGH در لمینت VEROX FLOOR (وروكس فلور) اشاره کرد.
همچنین یكی از دلایل اصلی برای ترجیح دادن پاركت نسبت به سرامیک و سنگ عایق بودن پاركت در مقابل انتقال صدا و انتقال حرارت می باشد. كه این مسئله علاوه بر جنس پاركت تابع مسائل دیگری نیز می باشد كه از جمله مهم ترین آنها فوم می باشد.

پاركت های موجود در بازار از نظر فوم به دو دسته اصلی پاركت های فوم دار و پاركت های بدون فوم می باشد. منظور از اصطلاح پاركت فوم دار، پاركت هایی می باشد كه پشت آنها لایه ای از فوم به ضخامت 2 میل چسبانده شده است. اما امروزه پاركت لمینت های عالی موجود در بازار بدون فوم می باشند. و این امتیاز را به خریدار می دهند تا بتواند بنا بر شرایط موجود در فضایی كه قرار است از پاركت استفاده كند، فوم مناسب را انتخاب نماید.

امروزه با صنعتی شدن فرآیند تولید پارکت های چوب و لمینت فوم ها به مسئله ای تاثیر گذار در كیفیت نصب پاركت و لمینت تبدیل شده اند. 
فوم معمولی، فوم سایلنت، فوم چوب پنبه ای  و ... از جمله فوم های استاندارد موجود در بازار می باشند كه با ضخامت های مختلف ( فوم های 1.5 میل و فوم های 2 میل و ... ) قابل ارائه به مصرف كنندگان محترم می باشد.

}