تاریخچه کاربرد چوب در دکوراسیون داخلی

چوب از ابتدایی ترین و پر کاربرد ترین مصالح موجود در طبیعت بوده و از اولین روز های زندگی نوع بشر بر روی کره ی زمین بوده و با قابلیت های منحصر به فردی مانند تجدید پذیری، در دسترس بودن و ... در ساخت و شکل گیری تمدن بشری موثر بوده است.

بنا به گفته مورخین در ساخت شهر شوش از چوب استفاده فراوان شده و در کتیبه های برجسته سنگی می توان استفاده از انواع مختلف چوب را مشاهده کرد.

تاریخچه کاربرد چوب در دکوراسیون داخلی

تاریخچه استفاده از چوب در صنایع ساختمانی ایران:

طبق تحقیقات مورخان در حدود چهار هزار و دویست سال پیش از میلاد مسیح ساکنان شمال ایران در ساخت کلبه های خود به وفور از چوب استفاده می کرده اند. از این رو چوب نقشی حیاتی و بسیار مهم در این بخش از کشورمان داشته و مردم از آن استفاده های فراوانی می کردند. البته در طی صد سال گذشته با ورود اجناس چوبی و تزئینی به بازار و همچنین استفاده های فراوان از چوب جهت ساخت درب و پنجره و همچنین استفاده از کفپوش های چوبی به بازار کشورمان، همه موجب افزایش اهمیت استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی خانه ها و ساختمان ها شده است. 

کاربرد چوب در دکوراسیون:

چوب به دلیل بافت خاصی که دارد یکی از بزرگ ترین و پر کاربرد ترین ادوات طبیعی تزئینی داخل خانه به شمار می رود. چوب در قسمت های مختلفی از خانه مانند درب چوبی و تمام چوب، دیوارپوش، کف و ادوات داخلی مانند مبلمان استفاده می شود. به چوبی که در قسمت کف منزل استفاده می شود در اصلاح پارکت چوبی می گویند.

پارکت های چوب شامل شکل های متنوعی می باشد. قدیمی ترین فرم پارکت های چوبی شامل الوار های طول بلندی بودند که با ضخامت های مختلف در کف خانه نصب می شدند. به دلیل مشکلات خاصی که نگهداری پارکت های چوبی داشتند ( از جمله مقاومت پایین پارکت چوب در مقابل رطوبت و خط و خش) بعد از عصر صنعتی سازی کارخانه های سازنده پارکت روی به سوی محصولی جدید به نام پارکت لمینت آوردند.

برند وروکس فلور مفتخر به ارائه انواع مختلفی از پارکت و لمینت اروپایی با کیفیتی منحصر به فرد در ایران می باشد. پارکت های تمام چوب وروکس فلور محصول کشورهای چک و لهستان بوده و لمینت های این برند ساخت کشور آلمان می باشند. کفپوش پارکت لمینت آلمانی وروکس فلور با حداقل پانزده سال گارانتی خدمت شما عزیزان تقدیم می گردد.

}