پارکت های چوب مهندسی وروکس فلور

پارکت های چوب مهندسی برند وروکس محصول کشور های چک و لهستان بوده و به سفارش برند وروکس فلور در این کشور ها تولید و به دپو های برند وروکس واقع در شهر ازمیر ترکیه و شهر تهران ارسال می گردد. پارکت های چوب مهندسی برند وروکس دارای 12 رنگ متفاوت و منحصر به فرد بوده و تعداد بالایی از این کد رنگ ها موجود انبار تهران در متراژ بالا می باشند. پارکت های چوب مهندسی در راستای رفع دو ایراد عمده پارکت های چوب طبیعی روانه بازار مصرف شده اند. پارکت چوبی یا به اصطلاح solid wood ها به دلیل سطح یک پارچه چوبی قیمت نسبتا بالایی در قیاس با پارکت لمینت های بازار دارند. در این میان نیاز به جنسی با کیفیت بالا و گره های طبیعی چوب در کنار قیمت مناسب سبب عرضه پوشش های کفی به نام پارکت های چوب مهندسی یا به اصطلاح engineer wood ها شد. مشکل دیگر پارکت چوبی طبیعی استفاده ار چسب حین پروسه نصب و اجرای این نوع از پوشش های کف است. نصب پارکت چوبی با استفاده از چسب سبب می گردد که این پارکت فقط قابلیت یک بار نصب را داشته باشد و پارکت نصب شده در مکان اولیه قابلیت انتقال به مکانی دیگر را دارا نیستند. انواع پارکت های چوب برند وروکس به تفصیل عبارت اند از:

پارکت چوبی "Grey oak plank":

پارکت چوب مهندسی grey oak وروکس با کد اختصاصی W101 با ابعاد 14*180*1800 جزو کد های همواره دپو مجموعه وروکس بوده و از خصوصیات بارز آن می توان به استحصال از جنگل های تجدید پذیر اروپا اشاره کرد. تکنولوژی ساخت اروپا، ساخت همگن صد در صد چوب و قابلیت انطباق با سیستم گرمایش از کف از خصوصیات بارز این کد رنگی پارکت های چوب مهندسی وروکس می باشد. 

پارکت لمینت

رنگ این کد با توجه به نام اختصاصی آن دارای پس زمینه های طوسی و خاکستری بوده و کاملا مناسب استفاده در طراحی های مدرن و نئو کلاسیک می باشد. این کد رنگی پارکت های چوب مهندسی وروکس قابلیت اجرا بر روی سیستم گرمایش از کف را دارا بوده و از تکنولوژی کلیک 5G استفاده می کند. کلیک های لبه و سری این کد به صورت چهار طرف شیار بوده و رویه آن از تکنولوژی Matt lacquer  به معنی سطوح دارای برجستگی و فرورفتگی های طبیعی سه بعدی برخوردار است. نوع چینش تایل های این پارکت چوبی در سطح وسیع مبین حالت zen به مفهوم حداقل کنتراست بین تایل ها ی موجود در سطح و کمترین میزان گره می باشد. جهت مشاهده عکس های کاتالوگی کامل و اجرا شده پارکت چوب مهندسی grey oak می توانید به سایت www.spootawood.com  یا کانال تلگرامی این شرکت مراجعه فرمایید.


پارکت چوبی "Premium oak plank":

پارکت چوب مهندسی premium oak با کد اختصاصی w102 جزو کد های با ابعاد 14*180*1800 میلیمتری برند وروکس بوده و با خواصی چون قابلیت انطباق با سیستم گرمایش از کف، رویه تایل یک پارچه و کلیک های سری تایل 5G قابل عرضه خدمت شما عزیزان می باشد. 

پارکت


این کد رنگی از نظر خواص ذاتی دقیقا مشابه کد پارکت چوب مهندسی grey oak برند وروکس بوده و دارای سطح مقطع سه لایه می باشد.

      

لایه اول یا لایه رویه پارکت از درختان با قیمت و کیفیت بسیار بالا ساخته می شود. لایه رویه پارکت چوب مهندسی پرمیوم از درخت بلوط می باشد. این لایه با استفاده از روغن های صنعتی و فرچه کاری های خاص در کنار استفاده از اشعه فرابنفش UV سختی کاری شده و تقدیم شما عزیزان می گردد. 

لایه دوم از چوب سخت با مقاومت بالا در برابر خستگی ساخته شده و همان طور که در شکل مشخص است نسبت به لایه های بالایی و پایینی به صورت راه و پود قرار می گیرد. این شکل قرارگیری در کنار خاصیت ذاتی چوب میانی سبب مقاومت بالاتر تایل های پارکت چوبی در برابر حرکت های ذاتی چوب در اثر تغییرات دمایی و رطوبتی می گردد.

لایه سوم یا لایه زیرین از چوب آغشته به رزین تشکیل شده و در کنار مقاومت بالا در برابر رطوبت نسبت به پارکت های معمولی سبب جلوگیری از حرکت لایه های بالایی در اثر تنش در بلند مدت می شود.

رنگ رویه این کد نشان دهنده ی رنگ طبیعی چوب بوده و قابلیت بالایی جهت هماهنگی با دکور داخلی چوبی شما دارد. سطح نسبتا یکنواخت با گره های کم چوب سبب ایجاد آرامش طبیعی در محیط زندگی و محل کار شما بوده و زیبایی منحصر به فردی را در دکوراسیون داخلی شما ایجاد می کند. جهت مشاهده عکس های کاتالوگی کامل و اجرا شده پارکت چوب مهندسی premium oak می توانید به سایت www.spootawood.com  یا کانال تلگرامی این شرکت مراجعه بفرمایید.


پارکت چوبی :Royal Oak plank::

پارکت چوب مهندسی royal oak با کد اختصاصی w103 جزو کد های با ابعاد 14*180*2200 میلیمتری برند وروکس بوده و با قابلیت انطباق با سیستم گرمایش از کف به صورت سه لایه و شیار دار چهار طرف با کلیک های سری تایل 5G قابل عرضه خدمت شما بزرگواران می باشد. سطح رویه این پارکت چوبی دارای روغن طبیعی بوده که این روغن کاری سبب پر شدن خلل و فرج طبیعی رویه چوب شده و سطحی طبیعی و زیبا را به شما ارائه می دهد. رنگ طبیعی و گرم چوب امکان ست کردن انواع مبلمان چوبی و کلاسیک را بر روی این پارکت چوبی به طراحان عزیز در دیزاین خانه داده و سبب ایجاد حالتی طبیعی بر روی سطح چوب شما می شود. رویه این کد دارای سطح RETRO  به معنای کنتراست واقعی در گره های چوبی رویه پارکت در هر تایل نسبت به تایل دیگر بوده و سطحی کاملا طبیعی و بدون کوچکترین تکرار با گره های واقعی چوب را به شما مصرف کننده گرامی می دهد. 

 

همان گونه که در آیکون RETRO مشخص است گره های چوب بر روی این کد از پارکت چوب مهندسی وروکس کاملا مشهود است. رویه های هر تایل کد رویال همان گونه که از نام کامل آن برمی آید از یک درخت کامل و به صورت پیوسته و Plank ساخته شده و جهت انتخاب رویه Retro تک به تک تایل ها از کنترل کیفی قسمت تولید برند وروکس عبور می کنند.

پارکت چوبی "DARK GREY OAK":

این کد برند وروکس با ابعاد 14*180*2200 میلیمتر و کد اختصاصی W104 جزو کد های یکپارچه و پلنک کد های چوب مهندسی برند وروکس بوده و کدی نسبتا تیره و مدرن از کد های 14 میل پارکت های چوب مهندسی برند وروکس می باشد. این کد نیز به سان کد های توضیح داده شده در بالا از نظر ساختاری تمامی حالات توضیح داده شده را دارا بوده و تنها تفاوت آن با کد های توضیح داده شده تا کنون در تفاوت سطح 

پارکت لمینت

 

تمام شده نوع رویه این کد می باشد. سطح رویه این کد رنگی پارکت چوب مهندسی وروکس از تکنولوژی vintage به معنای سطح خام چوب با گره های نسبی در سطح بهره می برد. کلیک های سری این پارکت از تکنولوژی 5G بهره برده و در قسمت های سری پارکت علاوه بر کلیک چوب از کلیک پلاستیکی نیز بهره می برد.  


پارکت چوبی "COUNTRY OAK plank":

این کد پارکت چوب مهندسی وروکس فلور با ابعاد 14*180*18 و کد اختصاصی w105 جزو کد های پارکت چوبی با رویه RETRO و سطح تمام شده MATT LACQUER بوده و خواصی چون قابلیت انطباق با گرمایش از کف، کلیک های سری 5G و مواردی مانند این اشاره کرد. رنگ روشن این کد با رگه-های چوبی خاص و سطح بسیار کم گره قابلیت انطباق کف تمام شده شما با انواع دکوراسیون مدرن و کلاسیک را فراهم می نماید. این کد رنگی از نظر رنگ بندی نسبتا شبیه کد پارکت چوب مهندسی رویال بوده و فقط گره های کمتری از این کد دارد.

پارکت لمینت


پارکت چوبی "TRENDY OAK plank":

پارکت چوب مهندسی ترندی جزو پارکت چوب های اسپرت برند وروکس بوده و تفاوتی 180 درجه ای با فضا های پارکت چوب قدیمی در ذهن مشتری ایجاد می کند. طول دو متر و بیست سانتی  تایل های کد w106 برند وروکس سطحی کاملا لوکس و منحصر به فرد را برای طراحی منزل یا محیط کار در اختیار شما کاربران گرامی می گذارد.   

همان گونه که در عکس بالا ملاحظه می فرمایید خواصی چون رویه روغن خورده ، تایل های چهار طرف شیار، قابلیت انطباق با سیستم گرمایش از کف و ... از خواص بارز این کد پارکت چوب مهندسی برند وروکس می باشد. از دیگر خواص این نوع پارکت چوبی می توان به استفاده از کلیک های آلمینیومی در قسمت کلیک های سری تایل علاوه بر کلیک های چوب اشاره کرد.


پارکت چوبی "SOFT OAK plank": 

پارکت چوب مهندسی سافت جزو کد های طول بلند برند وروکس بوده و ابعاد هر تایل آن دو متر و بیست سانت می باشد. کلیک های آلمینیومی سری تایل در کنار کلیک چوب سبب مقاومت بالاتر تایل های چوب در برابر تنش های احتمالی وارده به سطح در برابر تردد یا تغییرات آب و هوایی مانند تغییرات رطوبت محیط و تغییرات دمایی می شود.

پارکت لمینت

 

رنگ خنثی رویه این کد پارکت چوب مهندسی برند وروکس امکان طراحی های متنوع با متریال های مختلف چوب و لمینت را برای شما فراهم می آورد.


پارکت چوبی "BARON OAK plank":

کد چوب مهندسی بارون با ابعاد اختصاصی 14*180*2200 جزو کد های طول بلند برند وروکس بوده و با رنگ تیره و کلاسیک خاصی که دارد جلوه ای ویژه به محیط منزل یا محل کار شما می دهد. استفاده از رنگ تیره در کف منزل یا محیط کار با نور مناسب یا متراژ بالا توصیه می شود. از خصوصیات بارز این کد پارکت چوبی مهندسی برند وروکس می توان به طول بلند تایل ها و وجود گره های طبیعی چوب در آن اشاره کرد.

پارکت لمینت


پارکت چوبی "PREMIUM OAK 3strip":

کد سه استریپ پرمیوم برند وروکس با ابعاد 14*207*2200 و سطح بدون شیار مختص دوستان عزیزی است که طرح موزاییکی پارکت های چوب قدیمی را دوست داشته و در عین حال از مشکلات پارکت چوبی قدیمی مانند نیاز به نصب با چسب، نیاز به ساب و لاک و پولیش سطح و... گریزانند.

پارکت لمینت


این کد پارکت چوب مهندسی وروکس بر خلاف کد هایی که تا به حال به آنها اشاره شد دارای رویه ی یک پارچه و plank نبوده و از تکه های چوب تشکیل شده است. استفاده از تکه های چوب به جای پارکت چوبی یک پارچه سبب کاهش نسبی قیمت این پارکت نسبت به کد های دیگر می شود. قسمت کلیک های سری این کد از پارکت چوب مهندسی وروکس تنها شامل کلیک های چوبی بوده و از کلیک های پلاستیکی و آلمینیومی در این کد از پارکت چوب مهندسی وروکس خبری نیست. سطح تایل های پارکت چوب مهندسی پرمیوم سه استریپ فاقد شیار بوده و از تکنولوژی های lacquer و Zen در رویه پارکت برخوردار است. 


پارکت چوبی "COUNTRY OAK 3strip":

کد سه استریپ کانتری برند وروکس با ابعاد 14*207*2200 دارای رویه بلوط بوده و جزو طرح های پارکتی و موزاییکی برند وروکس می باشد. سطح بدون شیار این کد در کنار رنگ گرم چوب طبیعی بلوط می تواند زینت بخش پوشش کف خانه یا محل کار شما باشد.

رویه این کد از پارکت چوب مهندسی وروکس فلور از تکنولوژی های Lacquer و Retro بهره می برد.

پارکت لمینت

هر چند که تمامی کدهای پارکت چوب مهندسی برند وروکس از تکنولوژی نصب کلیکی بهره می برد ولی در هنگام نصب و به اقتضای شرایط می توان از چسب هم در نصب استفاده کرد. استفاده از چسب در نصب پارکت های چوب مهندسی وروکس زمانی توصیه می شود که نصب پارکت چوبی در کنار سنگ یا سرامیک های تزئینی انجام شده و سنگ و پارکت نیاز به لب به لب شدن دارند. نصب کلیکی پارکت های چوب طبیعی به صورت نصب شناور بوده و جهت رفع حرکت طبیعی پارکت چوب طبیعی در اثر تغییرات دمایی و آب و هوایی (انبساط و انقباض طبیعی چوب) به ازای هر هشت متر طول یک درز انقطاع در دو سمت پارکت ایجاد می گردد. این درز اقصاع در لبه های دیوار با قرنیز و در قسمت های میانی با ابزار های مختلفی مانند میانه، گرده و ... پوشش داده می شود. زمانی که نصب به صورت هم باد با سنگ یا سرامیک انجام می گیرد دیگر نمی توان از درز انقطاع استفاده کرد فلذا باید نصب به صورت ثابت و با استفاده از چسب صورت گیرد. از بزرگ ترین مزیت های نصب کلیکی (شناور) نسبت به نصب چسبی(ثابت) می توان به سرعت بالای نصب شناور، هزینه های پایین تر و قابلیت نصب مجدد در مکان های مختلف اشاره کرد.}