پارکت لمینت با رنگهای تیره برای چه جاهایی مناسب است؟

امروزه استفاده از کفپوش های پارکت لمینت مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. پارکت لمینت ها محیط را مدرن تر و زیبا تر نشان خواهد داد و با توجه به مزایای آن بسیار از افراد علاقه زیادی به این کفپوش دارند. یکی از مهم ترین مزایای پارکت لمینت در تنوع مدل و رنگبندی آن ها است که می توان با هر دکوراسیون از آن ها استفاده نمود.


آنچه که در انتخاب پارکت لمینت اهمیت دارد رنگ آن در فضای مورد استفاده می باشد.ما در این مقاله قصد داریم به پارکت لمینت ها با رنگ های تیره و فضاهایی که می توان از این نوع رنگ استفاده نمود صحبت نماییم پس با ما همراه باشید.


پیش از آن که به انتخاب رنگ پارکت لمینت بپردازیم می بایست شما را با انواع آن و همچنین تفاوت کفپوش لمینت با پارکت آشنا نماییم.


پارکت چیست و چه تفاوتی با پارکت لمینت دارد؟

پارکت نوعی کفپوش می باشد که جنس آن از چوب طبیعی می باشد که انواع مختلفی از چوب درختان را می توان برای تولید آن استفاده نمود. این نوع کفپوش ها با پوشش سیلر کیلر به منظور جلوگیری از پوسیدگی و خراب شدن پوشانده می شوند اما با توجه به قیمت بالای آن ها امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما کفپوش لمینت یا پارکت لمینت از خرده چوب هایی که به وسیله دستگاه فشرده شده اند که HDF نام دارند تهیه و تولید می شوند. مهم ترین مزیت این نوع کفپوش قیمت به مراتب پایین تر از پارکت و همچنین تنوع مدل و رنگ آن می باشد. قیمت پارکت لمینت از نظر تولید و اجرا به مراتب پایین تر از هزینه پارکت چوبی می باشد. از دیگر تفاوت های پارکت چوبی با پارکت لمینت در سرعت نصب و اجرای آن است که پارکت لمینت را می توان با سرعت بسیار بیشتری نصب نمود اما جهت پارکت کردن فضا نیازمند زمان بیشتری هستیم.

پارکت لمینت تیره

رنگ بندی پارکت لمینت

پارکت لمینت ها از تنوع بسیار بالایی در مدل و رنگ بندی برخوردار هستند.انواع مختلف رنگ های تیره و روشن پوشش کف به وسیله پارکت لمینت را می توان مورد استفاده قرار داد. اما اینکه در چه فضایی از چه رنگ از این کفپوش می بایست استفاده نمود اهمیت ویژه ای دارد. رنگ بندی پارکت لمینت های تیره رنگ هایی مانند فندقی ، قهوه ای سوخته ، قهوه ای تیره ، طوسی تیره و... می باشد. انواع و اقسام این نوع کفپوش را از نظر رنگ و طرح می توانید در شرکت اسپوتا انتخاب و مقایسه نمایید. پارکت لمینت با رنگ های تیره جذابیت خاصی به محیط می دهد که برای فضاهای زیر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد:

• فضاهایی با محیط بزرگ

• مکان هایی که امکان کثیف شدن کف در آن ها زیاد است

• مناسب برای مکان هایی که در آن استراحت می کنید (مانند اتاق خواب) به دلیل ایجاد آرامش بیشتر با استفاده از رنگ تیره پارکت لمینت

• قابل استفاده در فضاهایی که چیدمان و دکوراسیون کلاسیک دارند.

• و...


پارکت لمینت تیره

نکته مهمی که در ارتباط با پارکت لمینت با رنگ تیره می بایست در نظر گرفته شود این است که این نوع کفپوش ها به دلیل رنگ تیره ی آن ها سبب کاهش بازتاب نور و در نتیجه کم شدن میزان روشنایی در محیط می شود که این مشکل را می بایست با استفاده ازدکوراسیون با رنگ های روشن تر و یا نورپردازی مناسب برطرف نمود.


مهم ترین دلیل استفاده از پارکت لمینت تیره که افراد بسیاری را به سمت خود جلب می نماید مخفی کردن آلودگی ، گرد و غبار ، لک و... می باشد. رنگ تیره باعث می شود این موارد کمتر به چشم بیاید و نیاز کمتری به تمیز کردن پیاپی کفپوش نسبت به پارکت لمینت روشن باشد.


به همین علت این نوع کفپوش در فضاهای پر رفت و آمد و محیط هایی که احتمال کثیف شدن کفپوش در آن بیشتر از سایر فضا ها می باشد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بطور مثال استفاده از کفپوش پارکت لمینت در آشپزخانه و یا پذیرایی گزینه ایده آلی به نظر می رسد. اما اگر از این نوع کفپوش در این مکان ها استفاده می نمایید برای جلوگیری از تیرگی بیش از حد و یا کم شدن میزان روشنایی می بایست از مبلمان ، کابینت ها و دکوراسیون با رنگ های روشن و متضاد استفاده نمایید.همچنین تضاد موجود در پارکت لمینت تیره با دیوارهای روشن ترکیب بسیار زیبایی ایجاد می نماید.


به طور کلی پارکت لمینت با رنگ های تیره برای چه فضاهایی مناسب می باشد؟

• فضاهایی با دکوراسیون و چیدمان کلاسیک

• فضاهایی با متراژ های بزرگ

• استفاده از پارکت لمینت در آشپزخانه و یا سال های پذیرایی به دلیل امکان آلوده شدن و کثیفی بیشتر این فضاها

• محیط هایی با نور و روشنایی مناسب


سوال مهمی که مطرح است این است که پارکت لمینت تیره بهتر است یا روشن؟ تیرگی و روشنی پارکت لمینت همانطور که ملاحظه کردید به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که می توانید جهت مشاوره در این زمینه و اخذ مشاوره در ارتباط با قیمت پارکت لمینت با کارشناسان اسپوتا در ارتباط باشید.


}