پارکت لمینت شیاردار چیست؟

پارکت لمینت امروزه جز کفپوش هایی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افرادی زیادی خواهان استفاده از این نوع کفپوش در منزل و یا اداره خود هستند. این پارکت ها با توجه به تنوع زیادی که در مدل و رنگ خود دارند طیف گسترده ای از افراد با سلایق مختلف را به خود جذب می نمایند.ما در این مقاله قصد داریم به یکی از انواع این کفپوش ها یعنی پارکت لمینت شیاردار بپردازیم.چنانچه قصد خرید پارکت لمینت شیاردار یا V-Groove را دارید با ما همراه باشید.


پارکت لمینیت شیاردار چیست؟

یکی از مدل های پارک لمینت به نام پارکت لمینت شیاردار یا V-Groove معروف می باشد. این مدل از پارکت لمینت در ظاهر تفاوت هایی با سایر پارکت لمینت ها دارد. طراحی این کفپوش به گونه ای است که ظاهر آن در نگاه اول شباهت بسیار زیادی به پارکت چوبی دارد که این امر سبب شده است افرادی که از نظر ظاهری علاقه زیادی به پارکت چوبی دارند و همچنین مزایای پارکت لمینت مورد توجهشان است بتوانند با انتخاب پارکت لمینت شیاردار به هدف خود نزدیک تر شوند.


این کفپوش دارای شیارهایی در هر تایل می باشد که آن را همانند پارکت طبیعی جلوه می دهد.جنس پارکت لمینت شیاردار همانند سایر پارکت لمینت ها از HDF می باشد که در آن از خورده چوب های فشرده استفاده گردیده است. این کفپوش مناسب افرادی است که ظاهر طبیعی چوب را همانند پارکت چوبی طبیعی می پسندند. قیمت پارکت چوبی شیاردار نیز بسیار پایین تر از هزینه پارکت چوبی می باشد که این امر سبب جذب علاقمندان زیادی نبست به این نوع کفپوش شده است.


پس تفاوت اصلی پارکت لمینت های معمولی با کفپوش لمینت شیاردار در درز های بین هر تایل می باشد که در این نوع پارکت لمینت درزها بیشتر از درزهای پارکت لمینت معمولی است و کاملا به چشم می آید.


پارکت لمینت شیاردار یا V-Groove به چه صورت می باشد؟

تولید پارکت لمینت شیار دار به گونه ای می باشد که در هر تایل از این کفپوش فواصل همانند پارکت چوبی و یا نزدیک به آن بوده تا حس واقعی پارکت چوبی به فرد القا گردد. همچنین رگه های چوب که اگر در سطح آن کار شود هم از نظر چشمی و هم از نظر اختلاف سطح های بسیار ظریف در هنگام لمس سبب می شود که حس پارکت طبیعی از آن گرفته شود.

پارکت لمینت شیاردار


شست و شوی پارکت لمینت شیاردار به چه شکل می باشد؟

با توجه به این که پارکت لمینت ها دارای روکشی مخصوص می باشند مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و بدین منظور می توان به راحتی اقدام به شستشوی پارکت لمینت نمود. پارکت لمینت V-Groove نیز همانند دیگر کفپوش لمینت ها این خاصیت را دارا بوده و مقاوم می باشد.همچنین طراحی ناهمواری های سطح این پارکت لمینت هیچ گونه تداخلی در تمیز کردن آن ایجاد نمی کند و به راحتی قابل نظافت می باشد.


مزایای پارکت لمینت شیاردار عبارتند از:

✔ با توجه به طبیعی بودن درزهای بین هر تایل در پارکت لمینت شیاردار که سبب ظاهر طبیعی آن می شود پس از استفاده طولانی مدت در صورت باز شدن این درزها ظاهر آن همچنان طبیعی به نظر می رسد.

✔ با توجه به درزهای موجود در علاوه بر این که تحمل فشار را بیشتر خواهد داشت جای خط و خطوط در آن بسیار کمتر دیده خواهد شد.

✔ کلیه انقباض و انبساط هایی که در صورت گرما یا سرما احتمال دارد به وجود بیاید با سبب فواصلی که در بین هر تایل وجود دارد سبب تغییر ظاهر آن ها نشده و به همین دلیل می تواند پارکت لمینت شیاردار گزینه مناسبی باشد.


معایب پارکت لمینت شیاردار

• احتمال باقی ماندن گرد و غبار پس از نظافت در بین شیار ها وجود دارد که می بایست شیار ها را به صورت جدا تمیز نمود که این کار ممکن است زمان بر باشد.

• قیمت پارکت لمینت شیاردار نسبت به سایر نمونه های کفپوش لمینت گران تر می باشد.


از پارکت لمینت شیاردار یا V-Groove در چه فضایی استفاده می شود؟

با توجه به این که پارکت چوبی گرمای دو چندانی به محیط می دهد و این نوع پاکت لمینت از نظر ظاهر شباهت بسیاری به آن دارد می توان در محیط هایی مانند اتاق خواب و یا پذیرایی از آن استفاده نمود.


قیمت پارکت لمینت شیاردار

درباره هزینه پارکت لمینت شیار دار می بایست گفت که این نوع پارکت ها قیمت بالاتری نسبت به پارکت لمینت ساده دارند و دارای انواع اروپایی و ترکیه ای هستند. هزینه پارکت لمینت شیاردار اروپایی در حدود 30 درصد بیشتر از پارکت لمینت شیاردار ترکیه ای می باشد. چنانچه قصد خرید پارکت لمینت شیاردار را دارید می توانید با کارشناسان اسپوتا نوین چوب سولات خود را درباره انواع و هزینه پارکت لمینت جویا شوید.


}