مناسب ترین کفپوش برای ادارات و مراکز تجاری

امروزه استفاده از کفپوش مناسب با دکوراسیون محیط یکی از عوامل مهم برای ایجاد محیطی دلپذیر می باشد. با توجه به این که تنوع کفپوش ها از نظر طرح و رنگ و همچنین متریال بسیار بیشتر از گذشته شده است ، دست طراحان داخلی برای استفاده از بهترین و مناسب ترین کفپوش باز تر از قبل می باشد. در این مقاله قصد داریم درباره بهترین مدل های کفپوش اعم از پارکت ، پارک لمینت ، کفپوش PVC و... برای استفاده در محیط های اداری و تجاری صحبت نماییم.پس اگر قصد انتخاب کفپوشی مناسب برای چنین مراکزی را دارید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.


کفپوش محیط های اداری و تجاری

برای انتخاب کفپوش در چنین محیط هایی می بایست به نکته مهمی یعنی تردد و عبور و مرور زیاد توجه نمایید. این بدین معناست که با توجه به این که میزان تردد و رفت و آمد در چنین محیط هایی بسیار بیشتر از سایر فضاها همچون محیط های مسکونی می باشد ، نیاز به کفپوشی با مقاومت بالا داریم تا مدت زمان بیشتری نسبت به کفپوش های معمولی طول عمر داشته باشد.بنابراین میزان ضخامت ، جنس کفپوش و سایر موارد در کنار طرح و رنگ در اولویت قرار می گیرند. یکی از بهترین انتخاب ها برای انجام کفپوش در چنین محیط هایی پارکت لمینت می باشد.

کفپوش لمینت


استفاده از پارکت لمینت برای فضاهای اداری و تجاری

همانطور که گفته شد امروزه استفاده از پارکت لمینت بدلیل زیبایی ، سرعت در اجرا ، تنوع بالا ، مقاوم بودن ، قیمت مناسب تر نسبت به سایر کفپوش ها همچون پارکت طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. به منظور استفاده از پارکت لمینت در محیط های پر تردد همچون ادارات می بایست از مدل هایی از این کفپوش استفاده کرد که در چنین شرایط محیطی مقاومت بالایی از خود نشان دهند.


از مهم ترین مزیت های استفاده از پارکت لمینت به جای سایر کفپوش های می توان به وجود لایه محافظ سطحی جهت جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی لمینت و افزایش مقاومت ، عدم طبله کردن این نوع کفپوش به علت رطوبت و یا ایجاد حباب بدر سطح آن در چنین شرایط محیطی بر خلاف پارکت چوبی ، به جا ماندن لکه و کثیفی کمتر در صورت انتخاب رنگ مناسب و... اشاره کرد. علاوه بر این نکات تمیز کردن پارکت لمینت به مراتب ساده تر از برخی مدل های کفپوش ها می باشد.


غیر از موارد اشاره شده نکته ای که در هنگام استفاده از پارکت لمینت در مراکز اداری و تجاری می بایست مد نظر قرار داد عدد سایش سطحی و ضخامت پارکت لمینت می باشد و می بایست بر اساس شرایط محیطی اقدام به خرید پارکت لمینت مناسب نمود. برای محیط های پر تردد مانند ادارات و مراکز تجاری می بایست از پارکت لمینت با عدد سایش AC4 یا AC5 استفاده کرد.این عدد هرچه کمتر باشد میزان تحمل در برابر سایش نیز در آن ها کمتر می شود. برای مثال در برخی دفاتری که تردد و پرسنل آن ها کم می باشد می توان از پارکت لمینت با عدد سایش AC3 نیز استفاده کرد. بالاترین کلاس در نظر گرفته شده برای سنجش سایش عدد AC5 است که می توان از آن در مراکزی همچون رستوران ها و یا اداراتی با تعداد پرسنل بالا استفاده نمود.


استفاده از کفپوش PVC برای محیط های اداری و تجاری

یکی دیگر از مناسب ترین کفپوش ها برای چنین محیط هایی ، کفپوش پی وی سی می باشد.این نوع کفپوش ها بر اساس متریالی که در آن ها استفاده شده است دارای ویژگی های زیادی به منظور استفاده در مکان های پر تردد هستند.مقاومت زیاد کفپوش PVC ، تنوع در ضخامت و همچنین مناسب بودن قیمت کفپوش پی وی سی همه و همه سبب شده است تا این کفپوش یکی از مناسب ترین کفپوش ها در کنار پارکت لمینت برای استفاده در محیط های اداری و تجاری باشد.


علاوه بر نکات مطرح شده ، با توجه به این که کفپوش پی وی سی دارای مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت می باشد ، می توان بر اساس این قابلیت شست و شو راحت تری را تجربه نمود.به دلیل تردد زیادی که در ادارات وجود دارد ، آلودگی و کثیفی کفپوش بیشتر از ساختمان مسکونی بوده و نیاز به شست و شوی آن بیشتر است. این ویژگی می تواند خیال صاحب ملک را از بابت آسیب به کفپوش راحت نماید.


استفاده از کفپوش کارپت برای محیط های اداری

از دیگر انواع کفپوش های مورد استفاده در محیط های اداری و تجاری می توان به کارپت اشاره کرد.حس لوکس بودن این نوع کفپوش با توجه به طرح های منحصر به فرد ، مناسب افرادی است که قصد دارند محیط اداره و یا مرکز تجاری خود را متمایز از سایر مراکز نمایش دهند.از مزیت این نوع کفپوش می توان به طول عمر زیاد ، تنوع رنگی بالا ، ایجاد راحتی بیشتر و جنس نرم آن اشاره کرد.

پارکت لمینت


استفاده از کفپوش سرامیکی

شاید بی دردسر ترین و محبوب ترین راه برای ایجاد کفپوش های مراکز اداری و تجاری استفاده از سرامیک باشد.این نوع کفپوش از بالاترین میزان مقاومت در برابر ضربه و خط و خش برخوردار بوده و انجام فرآیند شست و شوی آن بسیار راحت است.همچنین آب و رطوبت بر روی کفپوش سرامیک هیچگونه تاثیری نخواهد داشت. مهم ترین عیب این کفپوش ها پروسه زمان بر نصب آن ها می باشد. به همین دلیل شاید بهترین گزینه امروزی برای کفپوش مراکز اداری و تجاری ، استفاده از پارکت لمینت با توجه به ویژگی های اشاره شده باشد.


استفاده از کفپوش اپوکسی

از جدیدترین مدل های کفپوش که به تازگی از آن استفاده می شود کفپوش اپوکسی می باشد. این نوع کفپوش قابلیت استفاده در سقف را نیز دارا بوده و با توجه به ظاهر لوکسی که دارد می تواند محیط مجلل و زیبایی را خلق نماید. طریقه نصب این کفپوش نیازمند مهارت بالا بوده و قیمت آن نسبت به سایر کفپوش ها بالاتر است.


برای نصب اپوکسی به ابزار های خاصی همچون وسایل حرارتی مخصوص نیاز است تا ماده اولیه پس از ایجاد حرارت سر و محکم شود. از مهم ترین مزیت اپوکسی بعد از زیبایی می توان به مقاومت بالا در برابر هرگونه خط و خش و یا ضربه اشاره کرد.


در کنار موارد اشاره شده امکان استفاده از دیگر کفپوش های همچون پارکت چوبی ، موزاییک ، سنگ و... نیز وجود دارد اما در این مقاله قصد داشتیم به بهترین و مناسب ترین مدل های کفپوش برای مراکز اداری و تجاری اشاره نماییم. با توجه به مقایسه کلی می توان گفت همچنان استفاده از پارکت لمینت یکی از بهترین گزینه ها برای کفپوش های اداری و تجاری می باشد.


}