معرفی روش هایی جهت رفع صدای پارکت لمینت

همانطور که می دانید نصب پارکت لمینت نیازمند اجرای دستور العمل هایی است که با انجام صحیح و اصولی آن توسط نصاب ، پارکت لمینت طول عمر بالاتر و از کمترین میزان صدا پس از رفت و آمد بر روی آن را خواهد داشت. به همین علت زیر سازی پارکت لمینت در هنگام نصب جز مواردی است که می بایست به آن توجه کرد. بنابراین پس از خرید پارکت لمینت مورد نظر خود حتما از یک نصاب وارد به این کار بهره بگیرید تا مراحل نصب این کفپوش را به طور صحیح انجام دهد.


در صورتی که اجرای زیر سازی پارکت لمینت به درستی صورت نگیرد ، سر و صدای ناشی از راه رفتن بر روی آن به خصوص در هنگام شب که صدایی وجود ندارد برای دیگران بسیار آزار دهنده خواهد بود.طبیعت کفپوش های چوبی ایجاد سر و صدای مختصر تا زیاد بسته به نوع و شرایط نصب آن است اما به منظور کاهش آن می توان از روش هایی استفاده نمود که از این امر جلوگیری به عمل آید.

پارکت لمینت


دلایل ایجاد صدا در پارکت لمینت

• وجود سطح نا صاف در زیر سازی کف که به سبب آن اختلاف سطح وجود می آید و در هنگام رفت و آمد منجر به تولید صدا از پارکت لمینت می شود. پیش از خرید پارکت لمینت حتما از هموار بودن زیر سازی کف اطمینان حاصل نمایید.در هنگام اجرای پارکت لمینت می توان کلیه ایرادات ناهمواری را برطرف نمود.

• تغییرات دما یکی دیگر از علل ایجاد صدا در پارکت لمینت می باشد. با فشرده شدن لایه میانی کفپوش در فصول گرم و حرکت آن در فصل سرما سبب ایجاد صدا در آن به هنگام راه رفتن می شود.

• نصب غلط پارکت لمینت که یکی از مهم ترین دلایل ایجاد صدا در این نوع کفپوش می باشد.ایجاد فاصله به اندازه 8 الی 10 میلی متر که به آن درز انبساط می گویند در هنگام نصب پارکت لمینت بین هر تایل و دیوار کناری آن اجباری می باشد و در صورت عدم انجام این کار پس از مدت زمان کوتاهی پارکت لمینت به صدا می افتد.

• قرارگیری تایل ها در محیطی که قصد نصب آن ها را دارید به مدت 48 ساعت قبل از نصب. با انجام این کار تایل های پارکت لمینت با محیط اطراف هم دما می شوند و انبساط یا انقباض مورد نظر در آن ها ایجاد شده و آماده نصب خواهند شد.

• وجود رطوبت در کف یکی دیگر از عوامل ایجاد صدا در این کفپوش می باشد.تایل ها هنگامی که در معرض رطوبت قرار گیرند دچار آسیب و برآمدگی می شوند و این موضوع سبب ایجاد صدا در هنگام رفت و آمد خواهد شد.اگر قصد خرید پارکت لمینت برای محیط هایی با رطوبت بالا را دارید حتما می بایست از پارکت لمینت ضد آب و با مقاومت بالا در برابر رطوبت استفاده نمایید.

• جنس پارکت لمینت از دیگر عوامل ایجاد صدا در آن می باشد. بنابراین در هنگام خرید پارکت لمینت حتما درباره جنس و کیفیت آن تحقیق نموده و بر اساس استانداردهای لازم اقدام به خرید کفپوش مورد نظر نمایید.


معرفی روش های برای جلوگیری از ایجاد صدا در پارکت لمینت

سه موردی که می بایست در هنگام رفع صدای پارکت لمینت به آن دقت نمود فوم مورد استفاده در زیر سازی ، هموار بودن سطح کف پارکت لمینت و همچنین دقت در نوع بسته شدن تایل ها یا همان کلیک کردنشان. بیشتر مشکلات تولید صدا در این نوع کفپوش ها در صورت استفاده از کفپوش استاندارد موارد اشاره شده بالا می باشد.

خرید پارکت لمینت


هنگامی که بر روی پارکت لمینت راه می روید و با صدای جیر جیر آن مواجه شدید یکی از اصلی ترین دلایل آن ساببده شدن تایل ها به یکدیگر می باشد. این موضوع به علت شل شدن و تکان خوردن تایل ها در اثر راه رفتن به وجود می آشد.بنابراین می بایست آن ها را تعمیر و محکم نمود. انجام این کار بر عهده نصاب بوده و در صورتی که صدای آن آزار دهنده باشد می توانید به طور موقت از برخی روان کننده ها جهت جلوگیری از صدا استفاده نمایید. دو نوع پودر به نام های تالک و گرافیت به منظور ایجاد روان کنندگی در محل به وجود آمدن سایش به کار می روند که تاثیر زیادی در رفع تولید صدا دارند.


با پاشیدن و راه رفتن بر روی تایل ها به مرور پودر از درز ها وارد تایل شده و صدا کم . قطع می گردد.البته این نکته را در نظر بگیرید که این کار روشی موقتی بوده و برای از بین بردن همیشگی صدا می بایست اقدام به تعویض و تعمیر پارکت لمینت نمود.


یکی دیگر از دلایل تولید صدای جیر جیر در پارکت لمینت کم بودن پل های چوبی که به منظور ایجاد تکیه گاه از آن ها استفاده می شود می باشد.این کار به دلیل عدم آویزان شدن زیرسازی و تخته ها صورت می گیرد و برای نصب آن ها نیاز به اندازه گیری دقیق فواصل بین آن ها می باشد.


در پایان اگر قصد خرید پارکت لمینت برای منزل یا محل کار خود را دارید می توان بهترین و جدید ترین محصولات را از شرکت اسپوتا نوین چوب خریداری نمایید. این شرکت با سال ها تجربه در زمینه انواع کفپوش از جمله پارکت چوبی ، پارکت لمینت و انجام دکوراسیون داخلی یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه می باشد.


}