بهترین پارکت لمینت برای اتاق خواب ها دارای چه ویژگی هایی است؟

انتخاب صحیح کفپوش برای اتاق خواب ها همواره یکی از مسائلی است که بیشتر افراد با آن مشکل دارند. دلیل این مسئله وجود سلایق مختلف ، نیاز ها و همچنین تفاوتی است که عموما افراد بین کفپوش سایر فضاها با کفپوش اتاق خواب به دنبال آن هستند. با توجه به این که هر المانی در اتاق خواب سبب تغییر کیفیت در خواب افراد می شود انتخاب پارکت لمینت مناسب برای چنین فضایی نکته مهمی محسوب می گردد.


شاید هر فردی تجربه اتاق خواب با کف سرامیک را داشته باشد و این موضوع در صبح روزهای سرد هنگامی که از خواب بیدار می شوید و بر روی آن قدم می گذارید سبب ایجاد احساس بدی به فرد شده باشد. این تنها یکی از چندین دلیل برای استفاده از پارکت لمینت در اتاق خواب می باشد. اگر قصد خرید پارکت لمینت برای اتاق خواب خود را دارید پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا توضیحاتی برای انتخاب مناسب پارکت در این فضا را به شما ارائه دهیم.

خرید پارکت لمینت


انتخاب پارکت لمینت برای اتاق خواب

استفاده از این نوع کفپوش یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط اتاق خواب می باشد. با توجه به این که جنس پارکت لمینت عایق مناسبی برای حرارت می باشد ، همواره در طول فصل سرد سرمای کف ساختمان را به پاها انتقال نمی دهد که این نکته دلیل برتری پارکت لمینت می باشد. علاوه بر این مدرن بودن پارکت لمینت سبب می شود اتاق خواب شما با استفاده از دکوراسیونی که برای آن در نظر گرفته اید از جذابیت بیشتری برخوردار گردد.


امروزه انواع و اقسام مدل های پارکت لمینت با طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود است که می توان از آن بر اساس چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق خواب استفاده کرد.


از دیگر مزیت هایی که می توان به آن اشاره کرد احساس آرامش و نرمی بیشتر پارکت لمینت نسبت به دیگر کفپوش ها همچون سرامیک می باشد که این حس موجب آرامش بیشتر افراد در اتاق خواب می شود. همچنین شست و شو و تمیز کردن آن به مراتب آسان تر از سایر کفپوش ها می باشد. در گذشته از موکت به عنوان کفپوش اتاق خواب استفاده می شد که همواره افراد را دچار معضلاتی از جمله کثیف شدن می نمود. پارکت چوبی نیز انتخاب ایده آلی برای استفاده در اتاق خواب می باشد اما به دلیل استفاده از چوب طبیعی و نیاز به رسیدگی بیشتر و همچنین قیمت بالای آن امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.


بهترین رنگ پارکت لمینت برای اتاق خواب

امروزه پارکت لمینت ها را از لحاظ رنگ در دو مدل روشن و تیره تقسیم بندی می نمایند که بر اساس فضایی که در اختیار دارید می توانید با انتخاب رنگ مناسب اقدام به پوشش نواقص محیط از جمله کوچک بودن فضا و... بنمایید. بنابراین برای اتاق خواب هایی با ابعاد کوچک بهتر است از پارکت لمینت با رنگ روشن تر استفاده کرده تا محیط بزرگتر دیده شود. همچنین در صورتی که اتاق خواب نور گیر نباشد استفاده از رنگ های روشن کفپوش می تواند تا حدودی فضا را پر نور تر نشان دهد. استفاده از پارکت لمینت روشن آلودگی و کثیفی را کمتر نشان می دهد که این مورد یکی از برتری های رنگ روشن نسبت به رنگ تیره است.


یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید پارکت لمینت برای اتاق خواب می بایست به آن توجه کرد این است که رنگ های تیره این نوع کفپوش برای دکوراسیون های کلاسیک مناسب تر می باشد اما استفاده از پارکت لمینت با رنگ های روشن از جمله طوسی و کرم می تواند مناسب فضاهایی با دکوراسیون مدرن باشد. بنابراین در هنگام خرید پارکت لمینت دقت به دکوراسیون اتاق خواب و خرید کفپوش بر مبنای آن امر مهمی محسوب می شود.

پارکت لمینت


طرح مناسب پارکت لمینت برای اتاق خواب

امروزه مدل های مختلفی از پارکت لمینت در بازار به فروش می رسد که علاوه بر رنگ ، شاهد تنوع در طرح نیز هستیم. پرطرفدارترین انواع پارکت لمینت در بازار دارای تایل های مستطیلی است که می توان تنوع بی نظیری از طرح (از طرح چوب تا طرح سنگ) را در آن ها دید. انتخاب طرح پارکت لمینت بر اساس سلیقه و دکوراسیون محیط می باشد.اگر اتاق خوابی با احساس فضایی گرم مد نظر دارید استفاده از طرح چوب تیره گزینه مناسبی می باشد.


انتخاب پارکت لمینت مناسب برای اتاق کودک

پارکت لمینت گزینه مناسبی برای اتاق خواب کودک می باشد.دلیل این موضوع جنس نسبتا نرم آن است که خطر آسیب به کودک را به حداقل می رساند.چنانچه قصد خرید پارکت لمینت برای اتاق کودک خود را دارید می بایست به نکات زیر توجه نمایید:

• استفاده از پارکت لمینت مقاوم و با کیفیت در برابر ضربه

• خرید پارکت لمینت ملامینه که در برابر خط و خش مقاوم هستند.

• استفاده از پارکت لمینت ضد آب

• رنگبندی روشن جهت کمتر دیده شدن آلودگی کف اتاق


مراحل نصب پارکت لمینت در اتاق خواب

انجام فرآیند نصب پارکت لمینت در اتاق خواب بسیار مهم می باشد.اطمینان از محکم شدن تایل ها در یکدیگر ، هموار سازی کفسازی به منظور عدم فاصله افتادن پس از نصب پارکت لمینت که موجب صدا دادن به هنگام راه رفتن بر روی آن می شود و دیگر مواردی که حتما بایستی انجام این کار را به نصاب حرفه ای سپرد.


در پایان اگر قصد خرید پارکت لمینت ، پارکت چوبی و دیگر انواع کفپوش ها را برای منزل یا محل کار خود دارید می توانید جهت مشاوره و یا اطلاع از قیمت با کارشناسان شرکت اسپوتا نوین چوب در ارتباط باشید.


}