چه عواملی بر قیمت پارکت لمینت تاثیرگذار است؟

بسیاری از افراد امروزه با توجه به مزایای زیادی که پارکت لمینت دارد قصد استفاده از این کفپوش را برای منزل یا محل کار خود دارند. با توجه به تنوع مدل و قیمت هایی که این محصول در بازار دارد انتخاب یک پارکت لمینت مناسب با توجه به بودجه افراد کمی سخت به نظر می رسد. یکی از موئلفه های مهم در هنگام خرید پارکت لمینت ، قیمت آن می باشد که با توجه به اطلاع کامل از آن می توان محصولی با کیفیت و مناسب را خریداری نمود.در این مقاله قصد داریم به بررسی موئلفه های تاثیر گذار بر قیمت پارکت لمینت بپردازیم تا در هنگام خرید این کفپوش با توجه به این عوامل خرید ایده آل خود را انجام دهید.


خرید پارکت لمینت

استفاده از یک کفپوش ایده آل و با کیفیت تاثیر زیادی بر دکوراسیون محیط دارد و با استفاده از آن می توان ظاهر محیط را دگرگون کرد.خرید پارکت لمینت برای کفسازی محیط یکی از بهترین انتخاب ها به شما می رود که به دلیل تنوع طرح ، رنگ و مدل این محصول دست طراح برای انتخاب یک کفپوش متناسب به دکوراسیون داخلی باز بوده و علاوه بر این به دلیل ویژگی هایی همچون ماندگاری بالا ، قیمت مناسب نسبت به سایر کفپوش ها و... انتخاب پارکت لمینت یکی از بهترین انتخاب ها برای کفپوش فضا می باشد.

پارکت لمینت


نکته مهمی که در هنگام خرید پارکت لمینت باید در نظر گرفت قیمت آن می باشد.بنابراین بعد از انتخاب مدل ، طرح و کیفیت محصول ، قیمت پارکت لمینت عامل مهمی در هنگام انتخاب این کفپوش می باشد. در ادامه به بررسی عوامل مهم تاثیر گذار در قیمت پارکت لمینت خواهیم پرداخت.


متراژ مورد نیاز برای پارکت لمینت

پارکت لمینت ها عموما به صورت متری قابل خریداری است که برای تخمین آن از متر مربع استفاده می کنند.بنابراین پیش از خرید پارکت لمینت میزان مورد نیاز آن برای کفسازی می بایست اندازه گرفته شود تا بتوان هزینه آن را تخمین کرد.هرچه متراژ مورد نیاز برای استفاده از این کفپوش بیشتر باشد طبیعتا قیمت پارکت لمینت بیشتر خواهد شد. پس مهم ترین مولفه در هزینه پارکت لمینت میزان مورد نیاز ما از این کفپوش می باشد.پیش از انتخاب مدل این کفپوش اقدام به محاسبه متراژ مورد نظر برای خرید پارکت لمینت نمایید تا بتوان بر مبنای قیمت حدودی آن اقدام به تخمین هزینه پارکت لمینت نمایید. متراژ پارکت لمینتی که قصد خریداری آن را دارید می بایست کمی بیشتر از متراژ اندازه گیری شده در نظر گرفته شود زیرا برای پوشش فضاهای پرت محیط ممکن است به متراژ بیشتری از این کفپوش نیاز باشد.


کیفیت پارکت لمینت

برای تعیین قیمت پارکت لمینت عامل مهم دیگری وجود دارد که بسته به کیفیت برندی که خریداری می نمایید متغیر است. با توجه به اینکه انواع مدل ها با کیفیت های مختلف از این محصول در بازار موجود است ، هنگام خرید پارکت لمینت می بایست به عامل کیفیت این محصول توجه ویژه ای شود. خرید از شرکت های معتبر و آگاهی از برند های مختلف کفپوش پارکت لمینت دو عامل مهمی است که پیش از خرید این محصول می بایست به آن دقت شود.


پارکت لمینت ها بر اساس فضایی که از آن قصد استفاده دارید دارای خصوصیات مختلفی هستند. درجه مقاومت در برابر رطوبت ، خش و ضربه پذیر بودن آن ، مقاومت در برابر حرارت و بسیاری دیگر از فاکتورها همگی عوامل تعیین کننده ای برای قیمت پارکت لمینت می باشند. همچنین استفاده از یک برند با کیفیت ممکن است قیمت بالاتری برای شما داشته باشند اما کیفیت بالای آن سبب ماندگاری طولانی مدت و عدم نیاز به تعمیر را برای شما به ارمغان خواهد آورد. پارکت لمینت آلمانی یکی از بهترین پیشنهاد ها از نظر کیفیت و ماندگاری محسوب می شود. قیمت پارکت لمینت آلمانی عموما از دیگر مدل ها بالاتر بوده و دلیل آن هم کیفیت بسیار بالای این محصول است.


ضخامت پارکت لمینت

با توجه به میزان رفت و آمد و کاربری این کفپوش در ضخامت های مختلف تولید می شود که این مورد سبب تغییر قیمت پارکت لمینت می شود.علاوه بر کاربری ، هرچه ضخامت پارکت لمینت بیشتر باشد قطعا تاثیر بیشتری بر عایق کردن کف در برابر سرما و گرما می شود.بنابراین در هنگام خرید پارکت لمینت ،توجه به میزان ضخامت آن بر اساس محیطی که قصد استفاده از آن را دارید اهمیت داشته و هرچه ضخامت این کفپوش بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد.


انتخاب پارکت لمینت بر اساس برند

امروزه به دلیل شرایط تحریم که در کشور وجود دارد برند های ایرانی نیز اقدام به تولید پارکت لمینت می نمایند که برخی از این برند ها علاوه بر قیمت مناسب کیفیت قابل قبولی هم دارند. خرید پارکت لمینت خارجی با برندی معتبر همچون پارکت لمینت آلمانی قطعا بهترین انتخاب برای افراد می باشد اما با توجه به قیمت بالایی که این محصول دارد ممکن است بسیاری از افراد به سمت برند های داخلی برای خرید پارکت لمینت بروند. بنابراین سازنده و تولید کننده این کفپوش ها در قیمت پارکت لمینت تاثیر زیادی دارند.

قیمت پارکت لمینت


گارانتی محصول توسط فروشنده

بسیاری از فروشندگان پارکت لمینت با توجه به کیفیت بالای محصولات خود اقدام به ارائه ضمانت و گارانتی محصول خود می نمایند که در اثر هرگونه ایراد فنی در کیفیت محصول خود می توانید آن را تعویض نمایید. ارائه گارانتی برای خرید پارکت لمینت توسط چنین فروشگاه هایی نشان از کیفیت بالای محصولاتشان می باشد و به نوعی اعتبار این فروشگاه را نشان می دهد. بنابراین می توان گفت محصولات این فروشگاه از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و طبیعتا قیمت پارکت لمینت در چنین فروشگاه هایی بیشتر می باشد.


هزینه نصب پارکت لمینت

گروهی که اقدام به نصب پارکت لمینت می نماید می بایست در این زمینه تبحر داشته باشد و با استفاده از بهترین متریال ها اقدام به نصب پارکت لمینت نماید. انجام اصولی زیر سازی با استفاده از فوم پارکت این کفپوش و نصب صحیح آن در قیمت پارکت لمینت تاثیر دارد. علاوه بر این متراژ کف هرچه بیشتر باشد به هزینه نصب پارکت لمینت افزوده خواهد شد. بنابراین پس از خرید پارکت لمینت می بایست هزینه نصب آن را هم در نظر بگیرید.


}