بررسی و مقایسه پارکت لمینت و موکت

انتخاب یک کفپوش مناسب مطابق با سلیقه و فضای مورد نظر همواره چالش هایی را به همراه دارد.برای خرید کفپوش مناسب برای استفاده در منزل یا محل کار نیاز به بررسی وجوه مختلفی هستیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را انجام دهیم.در این مقاله قصد دارید به مقایسه دو کفپوش یعنی پارکت لمینت و موکت بپردازیم تا با استفاده از این روش بتوان بهترین کفپوش را بین این دو نوع انتخاب نمود.اگر قصد خرید پارکت لمینت یا موکت را دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.


یکی از مواردی که در هنگام خرید کفپوش می بایست به آن دقت کرد عدم تعویض آن در مدت زمان کوتاه بدلیل دردسر ها و هزینه های جانبی آن می باشد. بنابراین به منظور عدم این اتفاق پیش از خرید کفپوش می بایست به موارد مختلفی دقت نمود.علاوه بر این نگهداری از پارکت لمینت یا موکت نیاز به رعایت مواردی دارد تا این کفپوش ها طول عمر بیشتری داشته باشند.پس بررسی و تحقیق در رابطه با انتخاب کفپوش مورد نظر خود اولین گزینه ای است که پیش از خرید بایستی انجام داد.

خرید پارکت لمینت


مزایای پارکت لمینت نسبت به موکت

در صورتی که بین این دو نوع کفپوش دچار شک و تردید هستید بهتر است پیش از هرچیز اقدام به مقایسه و بررسی ویژگی های هریک از آن ها کرد. برای خرید پارکت لمینت می بایست به بررسی مزایای آن نسبت به موکت توجه کرد.این مزایا عبارتند از:

✔ شیک و مدرن کردن فضا نسبت به موکت و تطابق بیشتر با دکوراسیون محیط

✔ ظاهر پارکت لمینت به روز تر و دارای تنوع زیادی می باشد.

✔ عدم ایجاد حساسیت به دلیل قابلیت تمیز شدن راحت و بدون دردسر

✔ پاک کردن و تمیز شدن راحت و خیال راحت تر در صورت ریختن مایعات و مواد غذایی نسبت به عدم ایجاد لک دائمی نسبت به موکت

✔ طول عمر بیشتر نسبت به موکت در صورت نگهداری صحیح

✔ نصب راحت تر پارکت لمینت نسبت به موکت

✔ و...


مزایای کفپوش موکت نسبت به پارکت لمینت

اما موکت هم در مقایسه با پارکت لمینت دارای مزیت هایی می باشد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

✔ احساس گرمای بیشتر در محیط

✔ احساس راحتی در راه رفتن بر روی موکت نسبت به پارکت لمینت

✔ ایجاد حفاظت و مراقبت بیشتر افراد در برابر افتادن ، لیز خوردن و... به ویژه برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند.

✔ موکت به نوعی عایق گرما در کف ساختمان می باشد و جلوی انتقال سرما از کف به داخل محیط را می گیرد.

✔ بی صدا بودن کفپوش موکت نسبت به پارکت لمینت در هنگام رفت و آمد

✔ و...


استفاده همزمان از پارکت لمینت و موکت

حال که درباره ویژگی هریک از این دو نوع کفپوش صحبت شد افراد با توجه به نیاز خود می توانند اقدام به خرید کفپوش مورد نظر نمایند. خرید پارکت لمینت با کیفیت همچون پارکت لمینت آلمانی یکی از انتخاب های مناسبی است که افراد می توانند در صورت نگهداری صحیح و نصب اصولی آن سال ها از آن استفاده نموده و محیط مورد نظر خود را با استفاده از این کفپوش مدرن و زیبا نمایند. همچنین می توان از موکت در فضاهایی همچون اتاق خواب ها به منظور ایجاد گرما و آرامش بیشتر استفاده نمود. از پارکت لمینت هم می توان در سایر فضاها استفاده کرد.بنابراین می توان از این دو نوع کفپوش به طور همزمان برای فضای منازل استفاده کرد.

پارکت لمینت


عدم استفاده از موکت در ادارات

اما نکته ای که می بایست به آن اشاره کرد این است که استفاده از موکت برای ادارات به هیچ عنوان گزینه مناسبی نمی باشد. با توجه به رفت و آمد زیاد در چنین فضاهایی که اصولا با کفش انجام می شود در مدت زمان کوتاهی شاهد کثیف شدن و از بین رفتن موکت هستیم.بنابراین خرید پارکت لمینت با مقاومت بالا برای ادارات جز بهترین گزینه ها محسوب می شود.


قیمت پارکت لمینت و موکت

به طور کلی این دو نوع کفپوش بدلیل تنوع زیادی که دارند دارای قیمت های تقریبا یکسانی هستند. بنابراین از نظر قیمتی نمی توان مقایسه زیادی در ارتباز با این دو نوع کفپوش انجام داد. البته خرید پارکت لمینت با کیفیت بالا همچون پارکت آلمانی یکی از گزینه هایی است که ممکن است قیمت بالاتری نسبت به موکت داشته باشد. اما به صورت کلی قیمت پارکت لمینت و موکت در یک رنج می باشد.


سخن پایانی

با توجه به مواردی که در این مقاله به آن اشاره شد می توان گفت انتخاب و خرید کفپوش مورد نظر شما در میان این دو مدل کاملا سلیقه ای می باشد.البته این نکته را نیاید نادیده گرفت که استفاده از موکت در فضاهایی همچون سالن ، آشپزخانه ، ورودی ساختمان و... امروزه به ندرت انجام می شود و شاید 90% افراد و سازندگان به دلیل ظاهر مدرن و شیکی که پارکت لمینت دارد از این نوع کفپوش برای فضاها استفاده می نمایند. البته از موکت همچنان در محیط هایی همچون اتاق خواب ها استفاده می شود و می توان از ترکیب این دو نوع کفپوش یهره برد.


اگر قصد خرید پارکت لمینت ، پارکت چوبی و سایر کفپوش های جدید و به روز دنیا را داشته باشید پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما در شرکت اسپوتا نوین چوب در ارتباط باشید.


}