بهترین کفپوش ها برای حمام

انتخاب کفپوش مناسب برای حمام با توجه به شرایطی که محیط دارند با سایر فضاهای داخلی متفاوت می باشد.وجود رطوبت و آب در این فضا سبب می شود علاوه بر سایر مواردی که برای انتخاب کفپوش می بایست به آن دقت کرد ، می بایست به ضد آب بودن و مقاومت در برابر آب نیز توجه شود.البته دست شما برای انتخاب کفپوش در این فضا همچون سایر فضاها با توجه به تنوع محصولات امروزی باز است و حتی می توانید از پارکت لمینت برای این فضا استفاده نمایید. در این مقاله به بررسی بهترین کفپوش ها برای استفاده در حمام و ویژگی های آن ها خواهیم پرداخت.


استفاده از سرامیک و کاشی برای حمام

یکی از بهترین انتخاب ها برای کفپوش و حتی دیوارپوش های حمام استفاده از کاشی و سرامیک می باشد. استفاده از سرامیک هایی با مدل آب بند که دارای طرح ، رنگ و مدل های گوناگونی هستند یکی از انتخاب های ایده آل برای کفپوش حمام است.اگر قصد استفاده از کاشی و سرامیک برای کفپوش حمام را دارید بایستی به این نکته توجه نمایید که بافت این کفپوش ها می بایست به گونه ای باشد که از سر خوردن افراد جلوگیری به عمل آید.علاوه بر این کیفیت تولید آن ها می بایست به صورتی باشد که در برابر رطوبت و آب مقاومت بسیار بالایی داشته باشد تا در مدت زمان طولانی دچار هرگونه آسیب نشوند.

خرید پارکت لمینت


میزان جذب آب توسط کاشی سرامیک های تولید شده برای حمام و سرویس های بهداشتی می بایست بسیار کم باشد تا کیفیت این کفپوش حفظ گردد.این نوع کفپوش ها در ابعاد و سایز های مختلفی قابل تولید و نصب می باشند و تنوع ظاهری آن ها به گونه ای است که بر اساس دکوراسیون های گوناگون حمام قابل نصب می باشد.البته این نکته را باید در نظر گرفت که برای نصب کاشی سرامیک همچون پارکت لمینت و سایر کفپوش ها باید دقت لازم انجام گیرد تا با گذشت زمان دچار لق شدن و یا ترک خوردن نشوند.


کفپوش پارکت لمینت برای حمام

شاید تصور خرید پارکت لمینت برای سرویس حمام برای برخی افراد کمی سخت به نظر برسد اما امروزه شاهد تولید کفپوش پارکت لمینت با خواص بسیار مهم همچون ضد آب بودن هستیم که می توان با توجه به میزان رطوبت فضا اقدام به انتخاب یک پارکت لمینت با کیفیت برای چنین فضایی نمود.بنابراین خرید پارکت لمینت مناسب این فضا گزینه مناسبی به جای چوب سخت می باشد و می توان از انواع مختلف چوب برای این کفپوش استفاده نمود. با توجه به این که سطح رویی پارکت لمینت ضد آب با لایه محافظ آب پوشانده شده است ، در صورت خرید پارکت لمینت با کیفیت بالا می توان از آن تا سالیان طولانی برای حمام استفاده کرد.


در صورت نصب صحیح و اصولی این نوع پارکت لمینت رطوبت به هیچ عنوان وارد درز های آن نخواهد شد و عدم نفوذ آب سبب ثبات کیفیت این کفپوش می شود.بنابراین انتخاب برند معتبر و با کیفیت همچون پارکت لمینت آلمانی در کنار نصب اصولی آن می تواند انتخاب مناسبی برای استفاده در حمام باشد.


استفاده از چوب مهندسی شده برای کفپوش حمام

این نوع کفپوش که به چوب مهندسی شده شهرت دارد قادر به تحمل میزان زیاد رطوبت را دارا بوده و دوام مناسبی در برابر این شرایط محیطی دارد.یکی از مزیت های این نوع کفپوش استفاده از پلی وود (Plywood) در ساخت آن می باشد که تحمل زیادی در برابر رطوبت دارد.علاوه بر این به دلیل ظاهر چوبی طبیعی که دارد می تواند از نظر ظاهری گزینه مناسبی برای استفاده در حمام باشد تا محیط را مدرن و دلنشین نماید. البته این نکته را نباید نادیده گرفت که هر نوع کفپوشی که بر پایه چوب می باشد در صورت عدم رعایت برخی عوامل در محیط هایی با رطوبت بالا آسیب پذیر می باشند. بنابراین برای استفاده از این نوع کفپوش همچون خرید پارکت لمینت می بایست دستورالعمل های نصب و نگهداری را رعایت نمود.

کفپوش حمام


استفاده از سنگ طبیعی برای کفپوش حمام

یکی دیگر از انتخاب های ایده آل برای کفپوش حمام سنگ طبیعی می باشد. البته انتخاب نوع سنگ را برای استفاده در مکانی با میزان رطوبت بالا می بایست در اولویت قرار داد زیرا برخی از سنگ های طبیعی همچون مرمر ، آهک ، گرانیت و... در برابر آب و رطوبت به مرور زمان دچار آسیب و خوردگی می شوند. علاوه بر این این نوع سنگ ها در مواجه با خیس شدن دچار لغزندگی می شوند که انتخاب مناسبی برای کفپوش حمام نخواهند بود.در صورت استفاده از کفپوش سنگ طبیعی با جنس مناسب شاهد طول عمر بسیار بالا ، زیبایی دو چندان و استحکام آن خواهیم بود و می توان تا سالیان طولانی از آن استفاده کرد.


استفاده از کفپوش وینیل برای حمام

یکی از بهترین انتخاب ها برای کفپوش فضاهای پر رطوبت کفپوش وینیل می باشد. این کفپوش در ابعاد بزرگی تولید می شود و برای حمام هایی با ابعاد کوچک می توان سطح محیط را به صورت کامل و بدون درز پوشش دهد.عرض این کفپوش کم و طول زیادی دارد و تنوع مدل های آن می تواند سبب استفاده راحت تر از آن در دکوراسیون های مختلف شود.اجرای کفپوش وینیل پاشنه آشیل این کفپوش است که در صورت عدم نصب مناسب سبب ایجاد آسیب جدی به آن خواهد شد.


}